Colruyt is nog niet van de baan In nieuwe kraamsuite Delta wil energie-actie minima Terneuzen ')e zou je moeten schamen, lafaard' Ouder 26 Donderdag 26 juli 2007 pzc Z Belgisch concern op zoek naar alternatieve locatie in Terneuzen. door Wout Bareman terneuzen - De Belgische super- martktketen Colruyt blijft geïnte resseerd in een vestiging in Terneu zen. Dat heeft een delegatie van het concern deze week meege deeld aan burgemeester Jan Lo- nink en wethouder Adhemar van Waes. Ruim een maand geleden sprak de gemeenteraad zich in meerderheid uit tegen de vestiging van Colruyt in het Leisurecenter (skipiste) van Leisure Development Zeeland in de Koegorspolder. Het college van burgemeester en wethouders nam dat standpunt over. Van Waes gis teren: „Maar wel met pijn in het hart, want wij beschouwden de Belgische supermarkt als een wel kome aanvulling op het winkelaan bod. Colruyt houdt, ondanks het raadsbesluit, vast aan het voorne men vanuit Terneuzen de Neder landse markt te veroveren." On langs werd overigens in Eindho ven een biowinkel van het con cern geopend. Colruyt gaat nu, zo is met Lonink en Van Waes afge- De supermarktketen Colruyt blijft zeer geïnteresseerd in een vestiging in Terneuzen. Van daar uit moet de Nederlandse markt worden veroverd. sproken, zelf op zoek naar een al ternatieve locatie. Van Waes: „Daarna kloppen ze weer bij ons aan en zullen wij die locatiekeuze beoordelen. Nee, we geven zelf niet aan waar wij zo'n supermarkt het liefst willen hebben. Het initia tiefis nu helemaal aan hen." Volgens de wethouder bekijkt het concern nog of nu ook de vesti ging van Dreamland (vrije tijds-, speelgoed- en schoolartikelen) wordt teruggetrokken. De komst van het dochterbedrijf was gekop peld aan de vestiging van Colruyt. Elektronicaketen BCC bekijkt nog of ze de vestiging onder de skipis te doorzet. Van Waes: „Ik ga voor alsnog uit van de vestiging van BCC, Kwantum, Karwei en Dream land plus nog een sportzaak." Col ruyt gaat zo goed als zeker de mo gelijkheid onderzoeken de super markt nu aan de Kennedylaan te vestigen. Als (voorzichtig) alterna tief wordt de Kop van de Noord straat genoemd. Daar moeten dan wel extra parkeervoorzieningen (ondergronds) worden getroffen. Volgens Van Waes wil Agrimarkt volgend voorjaar een supermarkt openen in de Kerkhoflaan (het oude pand van Freijser). De bouw vergunning is geen probleem meer. „Maar het bedrijf heeft pas een nieuwe vestiging in Middel burg geopend en wil nu even wat adempauze. Daarom wordt de ves tiging in Terneuzen pas begin vol gend jaar verwezenlijkt." Huiselijke sfeer houdt gezinssituatie zo normaal mogelijk. door Raymond de Frel terneuzen - Zwangere dames in Zeeuws-Vlaanderen, houdt de ko mende weken vooral intensief con tact met elkaar! Breekt bij de een het vruchtwater, doe dan als de bliksem even een paar schietgebed jes om de komst van jouw kleine op zijn minst nog een dagje uit te stellen. Want dat maakt de kans weer een beetje groter dat ook jij in weelde mag baren. Isabel en Manno Buijsrogge weten inmiddels dat er niets boven een beetje luxe in de verloskamer gaat. Zij belandden eergisteren als eer ste echtpaar in de gloednieuwe proefkraamsuite van het Zorg- saam-ziekenhuis in Terneuzen, omdat hun dochter Mijke de 'veili ge buik' wilde verruilen voor het aardse avontuur. Dat juist zij in de suite terechtkwamen, is puur ge luk: als een andere moeder zich een minuut eerder had gemeld, had Isabel Buijsrogge het loodzwa re kunstje der natuur een deurtje verder moeten flikken, in een 'ge wone' verloskamer. Want wie het eerst komt, wie het eerst maalt. De verloskamers oude en nieuwe stijl zijn een wereld van verschil. Natuurlijk, alle noodzakelijke din gen zijn ook in de oudere kamers aanwezig, maar het is er een stuk klinischer dan in de suite. Alles wit, alles strak, alles kil. Nee, dan is het in de luxe kamer veel aange namer toeven. Een mooie badka mer, een minibar... het lijkt hier wel een hotel. „Onze Mijke heeft zelfs een 'all-indusive'-bandje om", grapt papa Buijsrogge als hij het naambandje van zijn dochter tje laat zien. „Wij wisten vooraf dat de kans aanwezig was dat wij op deze kamer zouden verblijven, maar eigenlijk stonden we daar geen moment bij stil", zegt Isabel. 'Het is toch nog even vreemd dat er ook een papa op de kamer ligt te slapen' „Een heel groot voordeel is dat je van half elf tot negen uur bezoek mag ontvangen. Je bent niet afhan kelijk van bezoekuren, omdat je niet met andere patiënten op een kamer ligt." De kraamsuite heeft een knus ka rakter. Schemerlampjes, schattige kapstokjes voor de eerste baby kleertjes, televisie en radio maken de suite tot een huiskamer in een ziekenhuis. „Ondanks de aanwezig heid van medische apparatuur is de kamer huiselijk. Ik denk wel dat dit invloed heeft op de beval ling. Tijdens de bevalling stond de radio zachtjes aan. Dat maakte de patiënt rustiger, wat natuurlijk ook weer oversloeg op ons", zegt verloskundige Nathalie Verschrae- gen. „Waar je voorheen zo de deur van een patiëntenkamer open sloeg, klop je nu voor je binnen- Kraamsuite in Terneuzen De kraamsuite in het zieken huis in Terneuzen is de eerste in Zeeland. De provincie Zee land subsidieert de suite met negentigduizend euro. Begin 2009 wil het Zorg- saam-ziekenhuis beschikken over zeven kraamsuites. Die komen in plaats van de drie huidige verloskamers en de kraambedden op de afde ling. De kraamsuite past in de 'ge zinsgerichte zorgvisie' van Zorg- saam. De komende maanden wordt bekeken of de inrichting van de proefkamer aan alle wensen voldoet. Bij een normale bevalling mag de kamer 48 uur worden ge bruikt. Een langer verblijf is al leen mogelijk als de kinderarts daarvoor een aanleiding ziet. door Raymond de Frel terneuzen - Energieleverancier Delta wil de gemeente Terneuzen aanbieden om een energie-actie te starten voor mensen met een mini mum-inkomen in de Kanaalzone. Delta reageert daarmee op het plan van Terneuzen om een ener gieteam op te richten, dat ervoor moet zorgen dat ook bij de mini ma energiebesparende maatrege len kunnen worden getroffen. PvdA-raadslid lonkman drong aan op een collectief energiecon tract voor deze doelgroep, maar daar wil Delta niet aan meewer ken. „De prijzen blijven voor ieder een gelijk. Maar wij willen wel sa men met Terneuzen een project oppakken, zoals we dat eerder dit jaar ook in de gemeente Borsele uitvoerden", zegt Delta-woord voerster Miriam van Zuilen. Daar sloegen Delta, Borsele en de Zeeuwse Milieufederatie de han den ineen voor de actie Energie So ciaal. Elf energieconsulenten gin gen op pad om mensen met een laag inkomen energiebesparende tips te geven. Het mes sneed daar bij aan twee kanten: de energiecon sulenten waren uitkeringsgerech tigden, die op deze manier werker varing opdeden. ZEEUWSE Vorige week werd achternichtje Sam dan eindelijk vijf. Tanti en ome Geert kwamen haar natuur lijk feliciteren met deze mijlpaal in haar jonge bestaan. Vol trots ver telde Sam dat ze nu lekker ouder was dan haar hartsvriendinnen Britt en Amber. „En volgend jaar word ik zes en dan ben ik nóg ouder dan zij..." En na een korte Tipredactie@pzc.nl stilte: „Tanti, ome Geert is zeker veel ouder dan jij he?" Een beetje sip antwoordde tanti: „Nee hoor, hij is jonger. Ome Geert is nog maar net veertig en ik word al 45..." Sam reageerde vol medele ven: „Ach, dat geeft niet hoor tan ti, dat gaat wel over. Hij wordt ze ker nog eens vééééééél ouder dan jij....!" Tiener berooft Steense Louise van den Bogaert van haar tas. door Jean-Lou de Gucht sint-jansteen - Ontdaan? Nee, dat is de 8i-jarige Louise van den Bo gaert uit Sint-Jansteen een dag na dat ze van haar tas beroofd is niet. Boos misschien? „Ik was zo ver schrikkelijk kwaad. Zo'n jonge snotneus op een fiets die m'n tas steelt. Daar zat toch wel 150 euro, m'n pinpas en m'n sleutels in. Dat ben ik wel mooi kwijt. Ja, daar ben ik nog woest om." Van den Bogaert liep dinsdag in de brandgang achter de bejaarden woningen aan de Henri Dunant- straat tot een jongen op een fiets haar tegemoet reed. „Een doodge wone tiener was het. Een snot neus nog. Toen hij passeerde pakte hij m'n tas. Ik had geen idee wat er gebeurde, het ging allemaal zo snel. Ik viel en probeerde aan z'n fiets te trekken. Ik kreeg nog een kabel te pakken." Terwijl ze zich verzette, had Van den Bogaert ook nog de moed om de tiener terecht 'Ik had geen idee wat er gebeurde, het ging allemaal zo snel' te wijzen. „Je zou je moeten scha men, lafaard", zei ze tegen hem. „Het komieke was dat hij heel on gelukkig keek. Als een dief die iets van z'n oma gepakt had. Ja, zo is het toch. Dat een jongen zo iets doet. Ik had z'n oma kunnen zijn. Ik vind het zo verschrikkelijk laf. Net zo laf als een kind of een beest slaan." Van den Bogaert liep een flinke blauwe plek op haar knie op. „Ach, dat stelt toch niets voor. Dat geneest echt wel. Het had er ger kunnen aflopen. Ik had wel een heup kunnen breken of een hartaanval kunnen krijgen. Hoe zou zo'n jongen daarmee verder moeten leven? Ja, dat zou wel met een heel zwaar gemoed zijn." Van den Bogaert hoopt dat de tie ner snel gepakt wordt. „Voor z'n ei gen bestwil. Zodat hij niet op het verkeerde pad belandt." Zelf vindt ze haar daad van verzet 4 niet moedig. „Oude mensen wor-> den wel eens als broze, zieligej schepseltjes weggezet. Maar dat j echt niet zo. Dat heb ik bewezenl De gloednieuwe proefkraamsuite van het Zorgsaam-ziekenhuis in Terneuzen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66