Zeeland Bouw wellness Oostburg onzeker Spelen in zandbak op hoger niveau PZCI25 ZEEUWS-VLAANDEREN 44 Hulst sterk gehecht aan bioscoop deDRVKKERY Brasseriemenu met Donderdag 26 juli 2007 Roeland Lievens geselecteerd voor WK roeien Tip? redtern@pzc.nl Dancetour in Goes met dj Ferry Corsten Raad van Advies Thermen Holiday wijst ontwerp af. door Frank van Cooten OOSTBURG - De bouw van het well- nesscentrum van Thermen Holi day in het Hof van Europa, de voormalige Euregiotuinen, in Oost burg staat op losse schroeven. De Raad van Advies van Thermen Holiday heeft het ontwerp van Thermen Holiday Sluis, zoals het kuuroord waarschijnlijk moest gaan heten, afgekeurd. Dit ont werp vergt een investering van tien miljoen euro dat geheel door het Schiedamse bedrijf wordt be taald. De directie past het ontwerp mo menteel aan. Onzeker is nog of het nieuwe plan wel wordt goedge keurd door de Raad van Advies. De gemeente Sluis sloot op 1 juni een overeenkomst met Rabo Vast goed, Blauwhoed en Thermen Ho liday voor de ontwikkeling van het Hof van Europa. Rabo Vastgoed en ontwikkelaar Blauwhoed bouwen woningen aan weerszijden van het well- nesscentrum. Iwan de Vries van Blauwhoed betreurt de kink in de kabel maar dit betekent volgens hem niet dat er geen wellnesscen- trum in het Hof van Europa komt. „De Raad van Advies van Ther men Holiday heeft wat vraagte kens gezet bij de ontwikkeling. Als Thermen Holiday echter afhaakt, zijn er genoeg kandidaten om de Het mogelijk afhaken van Ther- men Holiday staat ontwikkelin gen in het Hof van Europa niet in de weg, stelt ontwikkelaar Blauw hoed. bouw van een wellnesscentrum over te nemen. Die kandidaten zit ten al in de wachtkamer." Volgens De Vries staat de onzeker heid omtrent de komst van Ther men Holiday de ontwikkelingen van het Hof van Europa in ieder geval niet in de weg. „Er is heel veel belangstelling voor de wonin gen die wij willen bouwen. De eer ste fase gaat vanaf eind dit jaar in de verkoop." De Sluise oppositiepartijen CDA, WD en Gemeentebelangen ma ken zich inmiddels grote zorgen over de gang van zaken. Ze stellen vragen aan het college. De drie op positiepartijen zijn bang dat het ge sloten contract door de ontstane si tuatie verbroken wordt. In de overeenkomst is als ontbin dende voorwaarde 'onder voorbe houd goedkeuring Raad van Com missarissen en Raad van Advies' opgenomen. „Maar dat hoeft niet te betekenen dat het contract wordt ontbonden als Thermen Holiday afhaakt", zegt De Vries. Ondanks herhaald aandringen wil de de directie van Thermen Holi day gisteren niet reageren. Vijf wereldsteden in zand te zien in centrum van Oostburg. door Frank van Cooten OOSTBURG - Nog nooit zo snel de belangrijkste kenmerken van we reldsteden gezien. Een Fransman met stokbroden op het Eenhoorn plantsoen en Manneke Pis op de Markt. In het centrum van Oostburg is het zandsculpturenfestival aan de gang- Isabelle de Callonne (27) en Johan nes Hogebrink (30) werken zeer nauwgezet aan de highlights van Brussel. Manneke Pis, de Belgische 'Als ik aan een beeld werk, ben ik weken bezig. Dit duurt een paar dagen' vlag, een vat bier en een zak frites zijn al goed te zien. „Ik denk nog na over de verwerking van een po litiek statement in de zandsculp tuur. De onzinnigheid van het Waals/Vlaamse conflict. Maar dan wel op een ludieke manier", zegt Hogebrink. Het tweetal trekt veel bekijks. Het publiek kijkt bewonderend toe hoe beide kunstenaars met met- seltroffels en paletmesjes Brussel in zand tot leven wekken. „Toch hoef je niet veel geduld te hebben voor dit werk. Dat is een misver stand", zegt Isabelle de Callonne. „Als ik aan een beeld werk, ben ik weken bezig. Dit is binnen een paar dagen klaar." Hogebrink nuanceert zijn werk. „Het is eigenlijk spelen in een Isabelle (I) en Johannes maken een zandsculptuur over België. foto Camile Schelstraete zandbak maar dan op een hoger niveau." In het Oostburgse cen trum worden vijf grote zandsculp turen gemaakt. Voor ieder kunst werk is dertig ton maaszand no dig. Het zand wordt eerst aange stampt in houten mallen om het zand hardheid te geven. Deze constructie was gisteren nog te zien op een plek aan de Brouwe rijstraat. Dit hard blok zand wordt vervolgens aan de hand van een compositietekening uitgesneden in zijn definitieve vorm. De kunstenaars maken deel uit van De Gevormde Zandkorrel. HULST - De stad Hulst moet een bioscoop houden. Dit stelt een meerderheid van de tweehonderd reflectanten op een onderzoek van de SP naar stadsvernieuwing en het voorzieningenniveau. Een pro jectontwikkelaar heeft de voorma lige bioscoop in Hulst en omliggen de panden opgekocht met de be doeling ze te slopen en op de vrij gekomen plek een vrijetijdscen trum te bouwen. De SP wil de oude panden behouden en vindt dat de projectontwikkelaar in plaats van slopen moet renoveren. De eerste uitslagen van de enquête zijn voor de SP een steuntje in de rug. De enquête blijft nog geruime tijd op de SP-site staan. In septem ber volgt de definitieve uitslag. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! I Bel 0800-0231231. vanavond vanaf 17.30 uur Knoflooksoep, Pasta met zalm of met Italiaanse groenten en bavarois 15,00 of 12,50 (vegetarisch). Reserveren? bel 0118 - 886 866. Markt 511 Middelburg T0118886886 www.de-drvkjtfry.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65