Zeeland kunnen heel lang leuk blijven Bevallen in weelde in kraamsuite SPZC Donderdag 26 juli 2007 27 Huiselijke sfeer houdt gezinssituatie zo normaal mogelijk. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Zwangere dames in Zeeuws-Vlaanderen, houdt de ko mende weken vooral intensief con tact met elkaar! Breekt bij de een het vruchtwater, doe dan als de bliksem even een paar schietgebed jes om de komst van jouw kleine op zijn minst nog een dagje uit te stellen. Want dat maakt de kans weer een beetje groter dat ook jij in weelde mag baren. Isabel en Manno Buijsrogge weten inmiddels dat er niets boven een beetje luxe in de verloskamer gaat. Zij belandden eergisteren als eer ste echtpaar in de gloednieuwe proefkraamsuite van het Zorg- saam-ziekenhuis in Terneuzen, omdat hun dochter Mijke de 'veili ge buik' wilde verruilen voor het aardse avontuur. Dat juist zij in de suite terechtkwamen, is puur ge luk: als een andere moeder zich een minuut eerder had gemeld, had Isabel Buijsrogge het loodzwa re kunstje der natuur een deurtje verder moeten flikken, in een 'ge wone' verloskamer. Want wie het eerst komt, wie het eerst maalt. De verloskamers oude en nieuwe stijl zijn een wereld van verschil. Natuurlijk, alle noodzakelijke din gen zijn ook in de oudere kamers aanwezig, maar het is er een stuk klinischer dan in de suite. Alles wit, alles strak, alles kil. Nee, dan is het in de luxe kamer veel aange namer toeven. Een mooie badka mer, een minibar... het lijkt hier wel een hotel. „Wij wisten vooraf dat de kans aanwezig was dat wij op deze ka mer zouden verblijven, maar eigen lijk stonden we daar geen mo ment bij stil", zegt Isabel. „Een heel groot voordeel is dat je van half elf tot negen uur bezoek mag ontvangen. Ie bent niet afhanke lijk van bezoekuren, omdat je niet met andere patiënten op een ka mer ligt." De kraamsuite heeft een knus karakter. Schemerlampjes, schattige kapstokjes voor de eerste babykleertjes, televisie en radio maken de suite tot een huiskamer in een ziekenhuis. „Ondanks de aanwezigheid van medische apparatuur is de kamer huiselijk. Ik denk wel dat dit in vloed heeft op de bevalling. Tij dens de bevalling stond de radio zachtjes aan. Dat maakte de pa tiënt rustiger, wat natuurlijk ook weer oversloeg op ons", zegt ver loskundige Nathalie Verschraegen. „Waar je voorheen zo de deur van een patiëntenkamer opensloeg, klop je nu voor je binnengaat. Ie komt immers op de kamer van de 1^ In het Zorgsaam-ziekenhuis in Terneuzen is een luxe kraamsui te ingericht. Zwangeren wanen zich in een luxe hotelkamer, com pleet met mini-bar. patiënt die zijn eigen sfeer heeft ge- creërd." Dat is precies waar Zorg- saam op insteekt. Het ziekenhuis verbouwde een vierpersoonska- rner op de kraamafdeling tot een verblijf waarin wordt geprobeerd een zo normaal mogelijke gezinssi tuatie te crëeren. Zo mag de man continu bij zijn vrouw blijven. Een slaapbank biedt hem de mogelijkheid een uil tje te knappen. En mocht de pasge borene couveusetijd nodig heb ben, dan kan dat op diezelfde ka mer. „Heel grappig was dat vlak voor de geboorte sfeerverlichting werd aan gedaan achter het bed. Die kan op blauw of roze worden gezet. Ze wisten nog niet precies hoe het werkte. Maar het licht sprong eerst op roze. Het moest dus haast wel een meisje worden, haha. Mijke is om acht uur 's avonds geboren. Om tien uur hieven we met de opa's en oma's een glas champag ne", vertelt de trotse Isabel. Fietstocht senioren is dinsdag 31 juli zierikzee - De tocht van het Comi té Fietsen voor Senioren is op dins dag 31 juli. Gisteren stond abusieve lijk vermeld dat de tocht in augus tus zou worden gehouden. De rit gaat van Zierikzee naar Burgh- sluis, vandaar met de boot naar Co- lijnsplaat en over de Zeelandbrug weer terug naar Zierikzee. De start is om ro.oo uur bij sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. Posten reddingsbrigade krijgen defibrillatoren ouddorp - De beide posten van de Ouddorpse reddingsbrigade op de stranden van Goeree zijn sinds deze week uitgerust met twee au tomatische defibrillatoren (AED). Een AED vergroot de overlevings kans voor iemand die een hartstil stand krijgt met 80 procent. De ge meente Goedereede heeft de AED's aangekocht voor de red dingsbrigade en zorgt ook voor op leiding van de strandwachten. Circus Renz Berlin komt naar Renesse renesse - Traditie. Dat is de basis van Circus Renz Berlin. Het circus komt met een gevarieerd program ma met onder meer Friese paar den, koorddansers, hondenrevue, een bloedstollend optreden van La- winia Renz en niet te vergeten de Indische olifanten. Het circus strijkt woensdag 8 augustus neer bij Manege Grol aan de Roelands- weg en blijft daar tot en met zon dag 12 augustus. Reddingboot Griend in actie voor jacht ouddorp - KNRM-reddingboot Griend uit Ouddorp moest dins dag een in problemen geraakt ka juitzeiljacht te hulp schieten. De 'Gwaihir' lag afgemeerd aan een steigertje bij eiland Ossehoek maar kon door de storm niet meer ver der naar een andere - veiliger - plaats. Sleepboot Salvor sleepte sa men met de Griend het schip naar de haven van Springersdiep. Diashow over slot en wandeling in slotbos burch-haamstede - 'Beleef de his torie van het slot' is dinsdag 31 juli het thema van de diaserie over Slot Haamstede en het Slotbos en een aansluitende wandeling door het slotbos en de Zeepeduinen. Het Slotbos herbergt reeën en veel vogels. In de Zeepeduinen zijn bunkers uit WO II te vinden. Een boswachter geeft uitleg over flora en fauna. Vertrek rond 19.15 uur vanaf het slot. Reddingsactie voor schip en collega's ouddorp - Reddingboot prinses Margriet heeft dinsdagochtend een schip met motorproblemen naar land gebracht. Het schip zou in eerste instantie geholpen wor den door de reddingsboot van Hoek van Holland, maar deze boot kreeg een tros in de motor. De onfortuinlijke reddingsboot is door collega's van Scheveningen naar de wal gebracht, terwijl de Ouddorpers het plezierschip in vei ligheid brachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61