Sportclubs krijgen gebouwen Goes aangepakt PZCI25 33 44 Weg uit de blubber Wij geven u de helft cadeau! PT Aanrijding deÜRVKKERY Brasseriemenu met Ouder Dancetour in Goes met dj Ferry Corsten Donderdag 26 juli 2007 Roeland Lievens geselecteerd voor WK roeien Tip? redzzee@pzc.nl RENESSE - Het is passen en meten maar het gaat. De kermisau- miswagens op het tegenoverliggende grasland van de gemeen- daar al stonden zakten weg in de blubber. Een maand eerder to's en woonwagens van de exploitanten van de Renesser ker- te moeten staan. Dat bleek echter (weer) niet bestand tegen stonden op ditzelfde terrein vele bezoekers van Concert at mis staan dicht op elkaar bij bedrijventerrein Duinzoom in Ren- hevige regenval. De stortbuien van maandagnacht verander- Sea vast in de blubber. De wagens blijven nu tot het einde van esse. Het is een noodoplossing want eigenlijk zouden de ker- den het terrein in een grote modderpoel en de wagens die de kermis op Duinzoom staan. foto Marijke Folkertsma Gemeente blaast plan voor sportcomplexen nieuw leven in. door Melita Lanting zierikzee - Het project privatise ring sportvelden op Schou- wen-Duiveland is nieuw leven in geblazen. Het college stelt aan de gemeenteraad voor om zeven club- en kleedgebouwen over te doen aan de verenigingen. Het gaat om de sportverenigingen Brouwershaven, Renesse, W Zierikzee/ Mevo, Dreischor, WIK (Kerkwerve) en ZSC '62 (Scharen- dijke). Sinds 2003 wordt gesproken over privatisering maar door verschil lende omstandigheden is het er tot nu toe niet van gekomen. Dat gaat veranderen als het aan wet houder A. Verseput ligt. Heel concreet zijn de voorstellen naar de verenigingen nog niet. „Dat traject gaan we nu in. We gaan met iedere vereniging apart praten", zegt Verseput. De randvoorwaarden zijn echter wel bekend. Iedere accommodatie is vorig jaar bekeken en daarbij is vastgesteld wat er nog allemaal aan (achterstallig) onderhoud moet gebeuren. Dit wordt allemaal weggewerkt. Daarnaast krijgen alle verenigin gen een nog nader te bepalen be drag als tegemoetkoming in toe komstige onderhoudskosten. Hoe groot het achterstallig onder houd is, wil Verseput niet zeggen. „Dat houden we nog even voor ons, omdat we straks ook te ma ken hebben met aannemers die het werk moeten gaan uitvoeren." Ook wil hij niet kwijt hoe groot de 'bruidsschat' is die de verenigin gen mee krijgen. Voorzitter Hans Erkelens van ZSC Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. '62 in Scharendijke gaat de onder handelingen met de gemeente met een positieve instelling in. „Ik hoor wel wat de ideeën en plan nen zijn. Wij zien voor onszelf ze ker kansen. Waar een wil is, is een weg." Het hangt er volgens Erkelens al leen wel van af waar de gemeente mee gaat komen. „We zijn ons in de materie aan het verdiepen en je ziet in het land toch verschillende voorbeelden dat het mis kan gaan. Wat gebeurt er bijvoorbeeld als de gemeente de velden over tien jaar wil verplaatsen? Dat zijn vragen waar we van tevoren wel ant woord op willen hebben." Secretaris J. Kip van S.V. Dreischor De privatisering van sportcom- plexen wordt weer opgepakt. Zeven eilandelijke clubs zouden de kleedgebouwen moeten over nemen. zierikzee - Op de kruising Weg naar de Val/Gouweveerseweg is gistermiddag een 37-jarige vrouw uit Antwerpen met haar auto te gen de auto van een 57-jarige Zie- rikzeeënaar gebotst. De vrouw verleende geen voor rang. Beide auto's liepen bij de aan rijding schade op. wacht ook af met welke voorstel len de gemeente komt. „We wis ten dat het er aan zat te komen", zegt Kip. „Alleen wordt het wel on der een bepaalde tijdsdruk gezet, want ze hebben gezegd dat dit jaar de knopen nog doorgehakt moe ten worden. We voelen er niet veel voor om onder druk gezet te worden." Kip wil van het college voldoende tijd krijgen om met de leden te kunnen overleggen. Bruse Boys uit Bruinisse en korf balvereniging All Ready uit Zierik zee zijn buiten deze privatiserings ronde gehouden. De Bruse Boys gaan naar verwach ting rond 2009 verhuizen naar een nieuw terrein om plaats te maken voor woningbouw en het vereni gingsgebouw van AU Ready wordt meegenomen in de planontwikke ling voor een nieuwe brede school in Zierikzee. vanavond vanaf 17.30 uur Knoflooksoep. Pasta met zalm of met Italiaanse groenten en bavarois 15,00 of 12,50 (vegetarisch). Reserveren? bel 0118 - 886 866. Markt 511 Middelburg T0118886886 www.de-drvkkery.nl goes - Een herinrichting van het kruispunt Van der Spiegelstraat/ M. A. de Ruyterlaan en |acob Val- ckestraat in Goes laat nog jaren op zich wachten. De gemeente treft maatregelen om de chaotische ver keerssituatie te verbeteren. Er ko men nieuwe markeringen, waarbij onderbroken strepen fietsers een veiliger gevoel moeten geven. Een witte ellips in het hart geeft het idee van een rotonde. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Vorige week werd achternichtje Sam dan eindelijk vijf. Tanti en ome Geert kwamen haar natuur lijk feliciteren met deze mijlpaal in haar jonge bestaan. Vol trots vertelde Sam dat ze nu lekker ouder was dan haar hartsvrien dinnen Britt en Amber. „En vol gend jaar word ik zes en dan ben ik nóg ouder dan zij..." En na een korte stilte: „Tanti, ome Geert is zeker veel ouder dan jij he?" Een beetje sip antwoordde tanti: „Nee hoorhij is jonger. Ome Geert is nog maar net veer tig en ik word al 45..." Sam rea geerde vol medeleven: „Ach, dat geeft niet hoor tanti, dat gaat wel over. Hij wordt zeker nog eens vééééééél ouder dan jij....!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59