Zeeland Een tent, een boom, een hangmat Schepen aan de grond bij Bath Lot Hellas over week bezegeld BPZC Donderdag 26 juli 2007 29 Een recordaantal mensen kiest voor natuurkamperen. door Ondine van der Vleuten ZOUTELANDE - Een kaartje met de tekst Bosje zoekt Tentje zette de Amsterdammers joke en Frank Lichthart op het spoor van de eni ge Zeeuwse NTKC-camping, on deraan de duinen bij Zoutelande. Dochter Jaimy (11) weet het nog goed: „Het kaartje was groen." Hoe toepasselijk. Groener dan dit kan een camping niet zijn. Overal flinke bomen, met kruinen die be schutting geven tegen regen en zon. Een wild, golvend en verba zingwekkend droog terrein, dat hoogstens met zeis en zaag wat ge fatsoeneerd is. Er is zelfs een poel die moerasachtige trekken ver toont, met overbuigende wilg. Zo'n anderhalf uur geleden sjouw de de familie Lichthart de kam- peerspullen langs een volgeboekte camping, linksaf bij de frietkraam, over de zandweg met zonnebloe men en geel bloeiende dille, naar het houten toegangshek met 'NT KC-camping' erop. „Reserveren kan niet. We zijn op de bonnefooi gekomen, na e-mail- contact met de Nederlandse Toeris ten Kampeer Club. Ze stuurden een gedetailleerde routebeschrij ving met plattegrond terug. We dachten eigenlijk dat het geïsoleer der zou liggen, maar gek genoeg merk je niets van de drukte hier omheen. Het is heerlijk rustig." Nee, dan de 'gewone' campings. „Auto naast de tent, al die cara vans op een tot de millimeter uit gemeten plek, de tentopening of deur verplicht in een bepaalde richting, restaurant, snackbar en animatie... Geef ons dit maar. Even weg van de stad, rust, natuur." Ze geeft haar Friese stabij lyka een aai over de kop. „En hier mag je honden meenemen." Even verderop liggen Rogier, Bas, Bob en Niels bij te komen van een weekje Kreta. Na hun eindexamen gymnasium hebben ze zich daar een beetje ontladen. Waarna de Leidenaren dringend behoefte had den aan rust. „Vooral geen jonge- rencamping!", zegt Bas. Zijn fami lie is al heel lang lid. Bas nam eer der dit jaar zijn vrienden al eens mee naar de NTKC-camping in Ouddorp en dat is goed bevallen. „Ze hadden daar een kampvuur- kuil en warm water." De zevenjarige Mees Zijlstra uit Culemborg heeft het in een hang mat tussen twee bomen prima naar zijn zin. Tentgenoot André van Dommele maakt koffie op een 'Na paalkamperen komt dit het dichtst in de buurt van wildkamperen' benzinebrandertje. „Na paalkam peren komt dit het dichtst in de buurt van wildkamperen", zegt André. Paalkamperen? „Dat heeft Staatsbosbeheer gedaan om lief hebbers van wildkamperen tege moet te komen. Dan slaan ze er gens een paal, een kraantje met stromend water erbij en dat is het." André mist hier niks. Of het zou een vuurplaats moeten zijn. „Die hadden ze wel in Ugchelen, bij Apeldoorn. Maar daar was weer geen stromend water, alleen een pomp." Kijk, wijst hij, hier sta je 's avonds niet bij schel TL-licht je tanden te poetsen, maar in het stemmige schijnsel van waxine lichtjes. Vanmorgen heeft André hier schoongemaakt. Niet dat iemand hem dat gezegd heeft: van NTKC-leden wordt een betrok ken, verantwoordelijke houding verwacht. Toen André hier maan dag kwam, heeft hij zelf zijn naam op het corvé-lijstje geschreven. „Je hebt als lid rechten en plichten. Le den houden bijvoorbeeld zelf de terreinen een beetje in orde. En als je als eerste op een terrein aan komt, ben je automatisch gastheer voor degenen die na je komen." Een grote K aan een van de tenten geeft aan waar de 'Kampeermees- ter' woont. Maar helaas, Klaas is niet thuis. Nederlandse Toeristen Kampeer Club De Nederlandse Toeristen Kampeer Club heeft 22 terreinen, waaronder één op Walcheren en één bij Ouddorp op Goeree. Leden betalen €1 (0-16 jaar) of €2 (ouder) per nacht en €1 voor de auto. Op www.kampeerclub.nl, de site van de NTKC, staan alle terreinen en de prijzen voor lidmaatschap en overnachtingen. Niet-leden kunnen 'proefkamperen' voor ze lid worden. Leden kunnen introducés meenemen. Lidmaatschap houdt rechten én plichten in. Op woensdagavond van 20 tot 22 uur bemannen vrijwilligers de telefoon (030-2618118). E-mailen kan ook: clubbureau@kampeerclub.nl Reserveren is niet mogelijk, maar omdat een tent maar vier dagen mag staan, is de kans groot dat er elke dag plekken vrijkomen. Dat rouleren is onder meer om te zorgen dat de vegetatie de kans krijgt te herstellen. middelburg - Volgende week vrij dag weet de familie van hond Hel las of ze hem terugkrijgt of niet. Dan besluit de politierechter van de Middelburgse rechtbank of de Amerikaanse stafford mag blijven leven of dat hij wordt afgemaakt. Dat besluit neemt de rechter op ba sis van een dossier. Daarin zitten in elk geval twee schouwen: uit de een blijkt dat Hellas tot de pitbull- achtigen behoort en dus verboden is, omdat hij geen papieren heeft. In de ander staat het tegendeel: de to-jarige Aagtekerkse hond zou niet kwaad te krijgen zijn. Of, zo als hondencentrum Martin Gaus schreefj een poedel is er fel bij. Na het aanhoren van de verdachte het baasje, en de officier van just: BATH - In het Nauw van Bath zijn woensda gochtend twee schepen aan de grond gelo pen. Dat gebeurde omstreeks kwart voor één. De kustvaarder Pioneer B. (4450 brt, tot me ter lang), kreeg op weg naar de haven van Antwerpen te kampen met een defecte stuurinrichting. Het schip liep vast op een zandbank. Om een aanvaring met de Pion eer B. te voorkomen, maakte de Nederlandse tanker Fryken (3987 brt, 99,50 meter lang) een uitwijkmanoeuvre. Het schip, dat op weg was naar zee, kwam daardoor op dezelf de zandbank terecht. Sleepboten zagen kans de Fryken omstreeks drie uur weer vlot te trekken en te begeleiden naar Vlissingen. La ter voer de Fryken de Sloehaven binnen voor een inspectie van de scheepsromp. Het schip zette de reis naar Antwerpen voort. Volgens Rijkswaterstaat ondervond de scheepvaart ,,„„n Hinder vsn dp apctr-- 1 ...1, nuiuei vdii ue ueue;,. Joke en Frank Lichthart, dochter Jaimy en hond Tyka, genietend voor hun tentje op de NTKC-camping. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57