Zeeland even terug naar hun roots (59) Zestig jaar met de prins op het witte paard moord op Vlissingse bekent BPZC Donderdag 26 juli 2007 27 Politie sluit meer aanhoudingen in moordzaak niet uit. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De 59-jarige verdach te van de moord in de woning aan de Vlissingse Rembrandtlaan heeft een bekentenis afgelegd. Dat heeft de politie gisteren bekendgemaakt. „Hij heeft in de loop van de verho ren bekend", zei politiewoordvoer ster E. Boot. „Hij werd van begin af aan verdacht. Hij moest zijn ver haal doen en dat moest natuurlijk overeenkomen met de sporen die zijn aangetroffen op het plaats de lict." De man heeft de vrouw doodge schoten. De politie wil niet be kend maken of ze één keer of meer dan eens is beschoten. „Dat zijn details die pas tijdens de zit ting naar buiten worden ge bracht." Het is niet duidelijk wie de politie heeft gebeld over de moord. „We zijn maandagavond getipt, er is gebeld dat er iets ge beurd was in die woning. Of dat de man zelf is geweest? Dat weten we niet." De vermoorde vrouw (55) kende haar moordenaar. Eerder al maak te de politie bekend dat ook het motief 'in de relationele sfeer' lag. „Het had iets te maken met hun re latie, inderdaad. Het was iets per soonlijks", aldus Boot. De verdach te was volgens de politie overigens geen familie van de vrouw. De politie meldde gisteren dat het niet uitgesloten is dat er in ver band met de moord meer aanhou dingen plaatsvinden. Boot kan niet zeggen waarop die medede ling gebaseerd is. „Het onderzoek kan nog een bepaalde wending ne men. De mogelijkheid bestaat dat we nog meer verdachten aanhou den, maar daar kunnen we niet op vooruit lopen. Voor hetzelfde geld blijft het hierbij." Echtpaar Polderman in Heinkenszand viert diamanten huwelijk. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - Wie spotte wie het eerst? Adriaan Polderman en Corrie Polderman-Cevaal zouden het niet meer weten. Wel dat het in 1945 was, toen heel Rilland uit liep om de bevrijding te vieren. Gisteren was het echtpaar zestig jaar getrouwd. Adriaan Polderman, net terug van drie jaar dwangarbeid in Duits land, wist tijdens het bevrijdings feest al wel van het bestaan van 'de meiden van Cevaal'. Een maat had al een paar keer plechtig ver klaard er daar beslist een van te willen. Tien knappe, lange, donke re meiden hadden zij bij Cevaal, met nog vier jongens. Het grote ge zin was in Rilland neergestreken. „Wij waren een soort zwervers", vertelt de bruid. „Mijn vader was landarbeider en wij gingen waar er werk was. Zelf ben ik geboren in Zwartewaal op Voorne-Putte, maar in de oorlog waren we terug in Zeeland. Daar zag ik hem: de prins op het witte paard." Die prins was Adriaan Polderman, paardenknecht bij een van de boe ren in Rilland. Hij luisterde de fees telijkheden op met een witte knol. Of het daaraan lag, blijft vaag, maar het fundament voor een lang en gelukkig huwelijk was ge- 'Paardenknecht had al horen spreken over die tien mooie meiden van Cevaal' legd. Hoewel zij weinig hadden, trouwden zij twee jaar later en gin gen in de Bathpolders wonen. Toen er steeds minder werk was voor knechten, gingen het gezin naar de Noordoostpolder, waar de knechten konden ophoepelen, zo hulp. De bruidegom heeft een lap je op het volkstuinencomplex en allebei kunnen zij nog met de fiets in het dorp uit de voeten. Als de bruid haar hobby's op noemt: „Puzzelen, televisie kij ken", roept haar man: „Telefone ren!" Tja, wat wil je. Het echtpaar heeft vier zonen en die wonen niet allemaal in de buurt. De vijf kleinkinderen, die inmiddels ook aanhang hebben gevonden, onder houden ook graag de contacten met de grootouders. Dat zij geen meisjes hebben, be treurt het echtpaar helemaal niet. „Ik had er best een meisje bij wil len hebben, maar vier meiden in plaats van vier jongens, dankjewel. Ik weet, met mijn negen zussen, precies hoe dat werkt. Bovendien hebben wij geweldige schoondochters en twee klein dochters." Met een hele club familie en vrien den viert het echtpaar zaterdag een feestje. dra het eerste broed boerenzonen volwassen was geworden. Terug naar Zeeland dan maar, waar Ma chinefabriek Van den Ende in Borssele een werkkracht kon ge bruiken. Het echtpaar woonde ach tereenvolgens in Sinoutskerke, aan de Heinkenszandseweg en de Mee krapstraat in Heinkenszand en in middels in een seniorenwoning aan de Zwanenstraat. Zij bestieren het huishouden met z'n tweeën en een keer in de veer tien dagen een ochtendje alpha- Adriaan Polderman en Corrie Polderman-Cevaal vieren hun diamanten hu welijk. foto Willem Mieras Roger en Judy Faber en Sandy en Jack Vanderlaan (vlnr) tonen zeer veel interesse in de spullen die te zien zijn in het oude stadhuis van Tholen. Uiterst rechts staat Henk Nieuwenhuis, die regelmatig Amerikaanse toeristen bij hem thuis ontvangt. foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55