Fabertjes voor Onrust Vlissings stadhuis groeit volgens OR uit tot 'heuse crisis' Knap dat die groep hem niet aanvloog Maartenshof bij beste twaalf zorginstellingen 26 Donderdag 26 juli 2007 PZC B Chaotische kruising krijgt markeringen goes - Een herinrichting van het kruispunt Van der Spiegelstraat/ M. A. de Ruyterlaan en Jacob Valckestraat in Goes laat nog jaren op zich wachten. De gemeente treft wel maatregelen om de chaoti sche verkeersituatie te verbeteren. Dit jaar verschijnen er nieuwe mar keringen, waarbij onderbroken strepen fietsers een veiliger gevoel moeten geven. Een witte ellips in het hart van de kruising geeft het idee van een rotonde. Bedrijfsgebouw doelwit inbrekers serooskerke (w) - In de nacht van dinsdag op woensdag is inge broken in een bedrijfsgebouw aan de Gapingseweg in Serooskerke. De dieven gingen er vandoor met onder meer maaiers en haakseslij- pers. Op het bedrijfsterrein ver dween bovendien een bedrijfsauto die later in Den Bosch is terugge vonden. Directeur Schipperheijn ligt onder vuur van OR en ambtenaren. door Maurits Sep vlissingen - De onrust op het Vlis- singse stadhuis is ondanks de ver vroegde terugkeer van twaalf naar huis gestuurde ambtenaren alleen maar gegroeid. Behalve wethouder T. Verhage staat nu ook algemeen directeur D. Schipperheijn onder steeds grotere druk. De Ondernemingsraad verliest het vertrouwen in een goede afloop van de kwestie, die wat de OR befreft inmiddels een 'heuse crisis' genoemd kan worden. Ook onder ambtenaren is het vertrouwen in de directeur tanende. In een brief aan Schipperheijn wordt haar verweten slecht te com municeren. Eerdere brieven van de OR zijn niet beantwoord, toe- Kindervakantieweek in Hansweert hansweert - Op de speelweide aan de Boomdijk/Zeedijk in Hans- weert wordt van maandag 30 juli tot en met vrijdag 3 augustus weer kindervakantieweek gehouden. Die is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 14 jaar. Thema dit jaar is Ridders en Kaste len, waar omheen allerlei activitei ten zijn bedacht, zoals huttenbou- wen en een speurtocht. Inschrij ven kan maandagochtend vanaf 08.30 uur in het jeugdsoosgebouw. Fuchsialiefhebbers tonen hun planten 's-heer arendskerke - De club van Zeeuwse fuchsialiefhebbers toont van woensdag 8 tot en met zater dag 11 augustus de mooiste plan ten bij Kwekerij Westhof tussen 's-Heer Arendskerke en Heinkens- zand. De tentoonstelling van oude, bijzondere en nieuwe soor ten is dagelijks toegankelijk van 10.00 tot 17.00 uur. zeggingen over het verstrekken van gevraagde informatie over het onderzoek door extern deskundi gen naar het Scheldekwartier zijn niet nagekomen. De OR wil hier over nog deze week met haar over leggen. „De situatie op het stadhuis is eer der verslechterd dan verbeterd", verklaart OR-voorzitter M. Kap- tein. „In plaats van de-escalatie groeit de onrust juist. Wij vragen daarom aan de hoogste ambtenaar om maatregelen te nemen. Het is nu nog te vroeg om te beoordelen of zij dit kan bereiken." De positie van Schipperheijn heeft zwaar te lijden onder de crisis. Weliswaar heeft het college van B pw De Ondernemingsraad heeft steeds minder vertrouwen in een goede afloop van de crisis. De raad uit stevige kritiek op alge meen directeur Schipperheijn. Circus Renz Berlin komt naar Renesse renesse - Traditie. Dat is de basis van Circus Renz Berlin. Het circus komt naar Renesse met een gevarieerd programma met on der meer Friese paarden, koord dansers, hondenrevue, een bloed stollend optreden van Lawinia Renz en niet te vergeten de Indi sche Olifanten. Het circus strijkt woensdag 8 au gustus neer bij Manege Grol aan de Roelandsweg en blijft daar tot en met zondag 12 augustus. Politiehonden doen examen in Lewedorp lewedorp - De afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Politiehonden Vereniging houdt zaterdag 28 juli een keuring op het terrein aan de Pietweg in Lewe dorp. Drie honden gaan op voor een lange reeks moeilijke toetsen. Publiek is 's ochtends welkom van af 9.30 uur. Het middagprogram ma begint om 13.30 uur. en W begin juli besloten twaalf ambtenaren naar huis te sturen in verband met een onderzoek naar hun handelen in het project Schel dekwartier. Maar zij is als alge meen directeur de belangrijkste ad viseur van het college. Dat maakt haar mede verantwoordelijk voor de ontstane crisis. Het onbegrip onder de Vlissingse ambtenaren over het naar huis stu ren van collega's was in eerste in stantie al groot. Dat de groep niet drie maanden hoefde weg te blij ven maar na anderhalve week al weer welkom terug werd geheten, wakkerde de kritiek verder aan. Kennelijk, luidde de conclusie, was er te weinig aan de hand om de harde maatregel te rechtvaardi gen. Schipperheijn wilde gisteren niet reageren. Zij heeft vandaag een afspraak met de Ondernemings raad. Tholenaren stellen hun huis open voor reizigers uit de Verenigde Staten. door Rob Paardekam tholen - Alsof ze kind aan huis zijn. Geheel ontspannen zitten Ro ger en ludy Faber en Jack en San dy Vanderlaan op de bank bij Tho- lenaar Henk Nieuwenhuis. „It's so great to be here." Anders dan hun namen wellicht doen vermoeden, komt het viertal niet uit Nederland, maar de Vere nigde Staten. Ze zijn hier op vakan tie. Elke dinsdag legt in Tholen een schip met veelal hoog opgelei de en wat oudere Amerikanen aan. Ze maken - per schip en fiets - een reis van Brugge naar Amster dam of andersom. In Tholen staan steevast de huisbezoeken op het programma. In kleine groepjes 'Er liggen hier zoveel fietspaden, dat is voor ons heel ongewoon' gaan de Amerikanen met een Tho- lenaar mee naar huis om eens te kijken hoe zo'n Nederlands huis houden er nou uitziet. Henk Nieuwenhuis is één van die Tholenaren. Hij neemt zijn vier mensen dinsdagavond eerst even mee naar het oude stadhuis. Ze vinden het prachtig. Roger Faber vertelt dat hij en zijn vrouw Judy een Nederlandse achtergrond heb ben. Zijn oma en opa zijn hier ge boren. Het verhaal van Jack en San dy Vanderlaan is niet anders. „On ze Nederlandse achtergrond heeft zeker meegespeeld bij de keuze voor deze reis", vertelt Sandy. Het is Roger zelfs gelukt om een neef op te sporen. „Als we straks in Am sterdam aankomen, blijven we een paar dagen langer om hem te ont moeten. Is dat niet geweldig?" Na een korte wandeling door de oude binnenstad - „Wat een leuk stadje hebben jullie hier." - strijkt het gezelschap neer in de woning van Nieuwenhuis aan de Markt. Als de koffie is geserveerd en de schaal met bokkepootjes en stroop wafels rond is gegaan, brandt het gesprek al snel los. Het gaat over van alles en nog wat. Henks klein kinderen, bijvoorbeeld. Maar ook over de zorgverzekering in Neder land, hoeveel pensioen je hier krijgt en over fietsen. Want, zo hebben de Amerikanen wel ont dekt, in België en Nederland is het op de tweewieler beter vertoeven dan in de Verenigde Staten. „Er lig gen hier zoveel fietspaden, dat is voor ons heel ongewoon", vertelt Judy. Het is Sandy opgevallen dat bijna niemand hier een helm draagt. „Terwijl bij ons bijna elke fietser zo'n ding op z'n hoofd zet." Nadat de toeristische hotspots van de VS zijn besproken - De Grand Canyon mag je echt niet missen - komt Amsterdam ter sprake. „Wat moeten we daar in elk geval bekij ken?", vraagt Roger. Henk noemt het Rijksmuseum. „And the red light district?", wil Sandy weten. Henk schudt zijn hoofd. „Lekker links laten liggen, die wallen." Rond tienen vertrekken de Ameri kanen weer naar de boot, want ze mogen het niet te laat maken. Mor gen wordt er weer gefietst. Ze heb ben het leuk gevonden. Henk ook. „Weet je, ik heb het niet meer zo op de VS, maar de Amerikanen die hier komen zijn stuk voor stuk heel aardige mensen. Erg geïnteres seerd, ook. Ze vragen zonder blik ken of blozen wat je verdient. Dat zijn we hier niet gewend, hè?" Nederlanders in Michigan De families Faber en Vander laan wonen in de staat Michi gan, in het noorden van de Ver enigde Staten, waar aardig wat mensen met een Nederlandse achtergrond wonen. In drie tijdperken was de emi gratie naar Michigan vrij mas saal: rond 1845, rond 1880 en in de periode na de Tweede Wereldoorlog. In Michigan, in het plaatsje Hol land nota bene, staat het Hol land Museum, waar onder meer een Delfts blauwe vaas is te zien, die het Rijksmuseum heeft geschonken. Dronken automobilist rijdt in op groepje jongeren in Renesse. door Ton van den Nouweland renesse - Precies dat waar vakan- tiecampagnes op zijn gericht, is hen overkomen. Een 20-jarige dronken automobilist uit Bergen op Zoom boorde zich in een groep je jongeren dat in nachtelijk Renes se op stap is geweest. Trieste ba lans: een zwaargewonde, drie licht gewonden. Twaalf uur later, na weinig slaap en veel formaliteiten, willen Mo- niek Tuinman (17) en Matthew Last (20) uit IJsselmuiden er wel over praten. Moniek: „We zijn naar de Pigalle geweest. Om kwart voor drie fietsten we terug naar on ze bungalow op Klein-Poelland. Op de Lage Zoom haalden we een groepje voetgangers in. Ik heb al leen het harde remmen van die au to gehoord. Peter Paul werd ge raakt en klapte tegen mij aan. Van die andere groep liep een jongen een hersenbloeding en een gebro ken enkel op. Die is er het ergst aan toe. Hij heeft een bloedpropje in zijn hersenen. Als dat groter wordt, is het erg. De groep komt uit Didam, hoorden we van de po litie." Matthew: „Hij reed zeker tachtig. Er staat een remspoor van vijfendertig meter op de weg. Ik hoorde hem over de verkeersdrem pel klappen. De jongen uit Didam iag er stil bij. We zijn gaan kijken of hij nog leefde. Die gast uit de au to kwam er ook bij staan. 'Weet je wel wat je hebt aangericht?' zei den we. Zijn antwoord was dat wij midden op de weg liepen. Maar hij had echt wel door wat ie ge daan had. Hij was verward." „Wij waren ook verward," vult Moniek aan. Matthew: „Ik vind sint-Maartensdijk - Maartenshof in Sint-Maartensdijk is gekozen tot een van de twaalf beste zorgcentra in Nederland. Binnenkort wordt duidelijk of het woonzorgcentrum doordringt tot de beste vijf Met 131 zorginstellingen in het he le land doet Maartenshof mee aan de Publieksprijs Beste Wonen en Zorg, die is uitgeschreven door het College Bouw Zorginstellingen. Na de eerste ronde zijn twaalf instel lingen overgebleven, die worden beoordeeld door een jury onder leiding van oud-Eerste Kamerlid Hannie van Leeuwen. Begin vol gende maand maakt zij bekend welke vijf tehuizen doorgaan. Dan volgt nog een onderzoek naar on der meer de klanttevredenheid. Van de drie instellingen die daarna overblijven wordt een film ge maakt, waarna het publiek via in ternet kan stemmen. In september is de winnaar bekend. Moniek Tuinman en Matthew Last op de plek waar hun groep werd aange reden door een dronken bestuurder. foto Marijke Folkertsma het al knap dat die groep hem niet is aangevlogen." De IJsselmuidena- ren maken hun vakantie gewoon af Ze doen het wel wat rustiger aan en morgen gaan ze naar huis. De Bergenaar heeft de nacht in To- rentijd doorgebracht. Zijn rijbe wijs is ingenomen. Hij bleek drie maal de toegestane hoeveelheid al cohol in zijn bloed te hebben. De 22-jarige Peter Paul van den Berg, een van de lichtgewonden, had geen zin in een interview maar schetst met één opmerking de sfeer: „Vorig jaar in Terschelling hebben we ook de krant gehaald. Toen brachten we met een mense lijke ketting in zee afgedreven zwemmers aan de kant. We heb ben eigenlijk altijd wat. Ik denk dat ik volgend jaar eens thuis blijf"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54