2iQC*ld nd PZC Pitman Grafisch Bedrijf failliet BEVELANDEN-THOLEN 33 25 44 Dancetour kan lekker knallen Ouder Brasseriemenu mit deÜRVKKERY Gemeente wil De Waard eren Wandeling met avontuur Dancetour in Goes met dj Ferry Corsten Donderdag 26 juli 2007 Roeland Lievens geselecteerd voor WK roeien Tip? redgoes@pzc.nl Zestien banen op de tocht bij gerenommeerd drukbedrijf in Goes. door Mieke van der Jagt GOES - Pitman Grafisch Bedrijf in Goes is failliet, maar achter de schermen wordt gewerkt aan een doorstart. Daardoor kunnen de zestien medewerkers mogelijk hun baan behouden. De rechtbank in Middelburg sprak deze week het faillissement uit. Volgens directeur D. Pyfferoen is de drukkerij slachtoffer geworden van een reeks overnamen en split singen. Pitman was het enig over gebleven bedrijf in de holding Tri- moteur CGI (Consolidated Graphic Industries, voorheen de Brouwer Groep), waarvan een vijf tal grafische bedrijven, vallend on der de Communications Support Groep (CSG), al twee weken gele den failliet werd verklaard. CSG maakte, uitgekleed, een doorstart. Volgens FNV Kiem was de finan ciële situatie van Trimoteur CGI ui terst belabberd en weigerde de hol ding nog te investeren in Pitman, ondanks de levensvatbaarheid van het bedrijf FNV Kiem voorspelde de faillissementsaanvraag vorige week al. De rechtbank benoemde M. Cools uit Utrecht tot bewind voerder. Zij bleef gisteren onbereik baar voor commentaar vanwege druk overleg met een reeks kandi daten voor overname. Volgens directeur Pyfferoen ligt een doorstart van Pitman voor de hand. „We hebben reorganisaties doorgevoerd en de zaak is de afge lopen drie jaar winstgevend. Pit- Pitman Grafisch Bedrijf in Goes is failliet, maar er lopen wel on derhandelingen over een door start. Dan kunnen de zestien ar beidsplaatsen behouden blijven. man wordt nu slachtoffer van het mismanagement van de Brouwer Groep en de graaizucht van Trimo teur CGI-bestuurders, die de zaak compleet hebben leeggetrokken. )e begrijpt niet dat zoiets zomaar kan in Nederland." De hoop van Pyfferoen en zijn me dewerkers is gevestigd op de door- startonderhandelingen. „De werk nemers, allemaal hele goede, blij ven doen wat ze kunnen. Het is doodzonde om een kansrijk be drijf op de fles te laten gaan." Pitman was jarenlang een gere nommeerde drukkerij in Goes, waar 25 jaar geleden nog tachtig mensen werkten. De veranderin gen in de grafische wereld noop ten Pitman in 2001 tot grote inves teringen. Samen met Vink Offset uit Axel vormde Pitman de mo dernste vellendrukkerij in Zuid- West-Nederland en werd onder deel van de Brouwer Groep, die nog zeventien andere drukkerijen in zich verenigde. De Brouwer Groep sloot al in 2004 enkele be drijven, waarmee 220 mensen op straat kwamen, en viel verder uit een in HBK, inmiddels failliet, Tri moteur CGI en het failliete Tijl Off set, dat doorstartte onder de naam Thieme Rotatie Zwolle. GOES - De Dancetour Goes die zich komende zondag op de Grote Markt in Goes afspeelt, kan toch uit de voeten met de geluidsgren- zen die de gemeente stelt. De organisatie had dit voorjaar de indruk dat de gemeente de teugels wat zou aantrekken. Ze tekende voor de zekerheid bezwaar aan. Aanleiding vormde een besluit van het college van burgemeester en wethouders om per jaar maxi maal zes grotere, geluidproduce- rende evenementen toe te staan op de Grote Markt en eentje daar van (Goes in Concert) geen ge luidsbeperkingen op te leggen. De overige evenementen zoals de Dancetour, mogen feitelijk buiten de markt niet meer dan 85 decibel produceren. Meetpunt is eind van de markt. Volgens het college is die norm altijd haalbaar door met een speciaal line array-geluidssys- teem te werken. Dichtbij kan het dan hard, verder weg vervliegt het geluid snel. De Dancetour vreesde even dat het meetpunt opschuift in de rich ting van het podium, maar dat blijkt niet het geval, laat de ge meente weten. pagina 33: Goes is goede stek voor Dancetour ki rmW.i ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Vorige week werd achternichtje Sam dan eindelijk vijf. Tanti en ome Geert kwamen haar natuur lijk feliciteren met deze mijlpaal in haar jonge bestaan. Vol trots vertelde Sam dat ze nu lekker ouder was dan haar hartsvrien dinnen Britt en Amber. „En vol gend jaar word ik zes en dan ben ik nóg ouder dan zij..." En na een korte stilte: „Tanti, ome Geert is zeker veel ouder dan jij he?" Een beetje sip antwoordde tanti: „Nee hoor, hij is jonger. Ome Geert is nog maar net veer tig en ik word al 45..." Sam rea geerde vol medeleven: „Ach, dat geeft niet hoor tarti, dat gaat wel over. Hij wordt zeker nog eens vééééééél ouder dan jij....!" vanavond vanaf 17.30 uur Knoflooksoep, Pasta met zalm of met Italiaanse groenten en bavarois 15,00 of 12,50 (vegetarisch). Reserveren? bel 0118 - 886 866. www.de-drvkkery.nl Markt511 Middelburg T0118886886 GOES - Wandelaars die iets willen weten over het natuurgebied Schenge, moeten zich op de Oude Zeedijk bij Goes door ruig groen worstelen om een informatiebordje te bereiken. Brandnetels en ander onkruid reiken er tot de navel. Zo wordt het 75 kilometer lange Kiekendiefpad in de pól- ders bij Goes en Wolphaartsdijk een avontuur voor de argeloze wandelaar. Is dat niet wat een natuurliefhebber wil? foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg wil Paul de Waard een on derscheiding geven. Het is nog niet duidelijk wat voor onderschei ding hij krijgt, een gemeentelijke of een hogere. De Middelburger werd in juni neergeschoten in de Australische stad Melbourne toen hij een vrouw wilde helpen die werd aangevallen. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53