Sport voor Chelsea Sprinter Martina grijpt in Rio zijn eerste grote titel punten Schrier pakt weer het maximale aantal wPZC Donderdag 26 juli 2007 45 Hoopvolle start van Rotterdammers in volle Kuip. door Barry van der Hooft rotterdam - Het oplezen van de opstelling bracht de fans van Feye- noord gisteravond al in vervoe ring. Dat de Rotterdammers in een uitverkochte Kuip het oefen duel tegen Chelsea net niet kon den winnen (1-1) was jammer, maar het getoonde spel was daar entegen een aardige opsteker. Na het treffen met topclub Chel sea, volgen er nog twee serieuze oefenduels tegen FC Porto en Li verpool tijdens het Port of Rotter dam Tournament. Het zijn ook meteen de laatste buitenlandse ploegen die dit seizoen in De Kuip te bewonderen zullen zijn. Want na de rampzalig verlopen jaargang 2006/2007 moet de club het zon der Europees voetbal doen. Daardoor hoeft Feyenoord zich al leen op de eredivisie en het Neder landse bekertoernooi te richten. Gezien de samenstelling van de huidige selectie moet de club op die twee fronten een vooraanstaan de rol kunnen spelen. Met aan winsten zoals Roy Makaay, Giovan ni van Bronckhorst, Tim de Cler en Kevin Hofland en de razend snelle Andwele Slory hebben de Rotterdammers sinds jaren weer eens een ploeg met perspectief. Bovendien heeft Feyenoord met het huren van middenvelder Nuri Sahin van Borussia Dortmund een gouden zet gedaan. De achttienjari ge Turk liet gisteren zien wat hij in zijn mars heeft. Sterk aan de bal en gezegend met een fantastisch inzicht en een dito traptechniek is Sahin de man die samen met Jona than De Guzman de lijnen uit moet zetten. Daarnaast vormt hij een mooi duo met Van Bronck horst, die als aanvoerder voor de balans moet zorgen. [Ti Feyenoord houdt Chelsea i ste serieuze test op 1-1. M i in eer ste serieuze test op 1-1. Makaay mist in de slotfase een straf schop en daardoor ook een uitge lezen kans op een overwinning. De defensie van Feyenoord lijkt nog het enige zorgenkindje. De op bouw van achteruit liet gisteren voor rust te wensen over. Ron Vlaar leed verschillende keren knullig balverlies en samen met zijn kompaan Kevin Hofland ver loor hij Andrei Sjevtsjenko enkele keren uit het oog. De Oekraïner profiteerde echter niet en zag de thuisploeg vlak voor rust uit het niets op voorsprong komen. Hof land kopte een vrije trap van De Guzman binnen: 1-0. Hofland liep een lichte enkelbles sure op. André Bahia was na rust zijn vervanger en dat kwam het voetbal van achteruit zeker niet ten goede. Toch beet Feyenoord wat meer van zich af, terwijl José Mourinho in twintig minuten tijd zes wissels doorvoerde. Bert van Marwijk haalde op zijn beurt Sa hin en Royston Drenthe naar de kant. Echt overtuigen deed die laat ste niet. Zijn vervanger Romeo Castelen maakte een gedreven in druk. Na de gelijkmaker van Frank Lam- pard - die een knullige fout van Theo Lucius afstrafte - leek hij Feyenoord weer op het juiste spoor te zetten. Een prima actie van Castelen leverde een straf schop op. Makaay miste echter vanaf elf meter, waardoor Feye noord dé kans op een meer dan aansprekend resultaat liet liggen. Feyenoord-Chelsea 1-1 Scoreverloop: 44.1 -0 Hof land, 79.1-1 Lampard. Bijzonderheden: Makaay mist strafschop (85.). Scheidsrechter: Bossen. Opstelling Feyenoord: Tim mer; Lucius, Vlaar, Hofland (46. Bahia), De Cler; Sahin (70. Buijs), De Guzman (78. Hofs), Van Bronckhorst (90. Wijnal- dum); Slory (84. Bruins), Ma kaay en Drenthe (62. Caste len). Kerkhove strandt in derde ronde EK goes - Lesley Kerkhove (15) is gis teren in de derde ronde uitgescha keld op de Europese tenniskam pioenschappen voor speelsters on der 16 jaar. De Zierikzeese verloor in Moskou van de Servische Doro- teja Eric: 6-4 5-7 3-6. Kerkhove was tevreden, maar vond dat ze kansen had gemist. Bijvoorbeeld bij een 2-0-voorsprong in de twee de set Vandaag speelt ze met Ri chel Hogenkamp in het dubbel voor een plaats in de kwartfinales. Motorcoureur Lorenzo stapt over naar MotoCP Madrid - De Spaanse motorcou reur Jorge Lorenzo maakt volgend jaar zijn debuut in de MotoGP. Het Yamaha Motor Racing-team heeft gisteren laten weten dat de huidige wereldkampioen in de 250 cc-klasse een contract voor twee jaar heeft getekend. Lorenzo is met zijn Aprilia op weg naar prolongatie van zijn titel. Walchers tenniskoppel verder in Koudekerke koudekerke - Martijn van 't West- ende en Michiel van den Berg heb ben de halve finales bereikt van het Stoofweitoernooi. Van 't West- ende uit Domburg won in de 5-ca- tegorie met 6-4 2-6 6-1 van Fred de Ridder. De Vlissinger Van den Berg versloeg Job Joziasse met 4-6 6-0 6-4. In de 5 van het vrouwendubbel wonnen Mireille Bergs en Anouk Ilic met 6-1 6-1 van Winny van de Sande en Nelleke van de Griek. America's Cup in 2009 weer in Valancia Valencia - De organisatie van de America's Cup is opnieuw toege wezen aan Valencia. De 33e editie van de zeilwedstrijd is in 2009. Ook dit jaar was de America's Cup al in de Spaanse stad. Begin juli won het Zwitserse team Alinghi met 5-2 van Team New Zealand. De eerste aflevering van de Ameri ca's Cup was in 1851. Kouwenberg/Corré winnen in Domburg domburg - Noortje Kouwenberg en Jan Jaap Corré hebben bij het Badgastentoernooi de eerste ronde van het gemengddubbelspel over leefd. Dat ging gepaard met enige moeite, maar uiteindelijk wonnen zij in drie sets van Marja Stek en Leo Caljouw: 7-6 3-6 en 6-3. Ook Joop en Ria van der Meijden drongen door naar de volgende ronde. Met 6-2 en 7-5 wonnen zij van Wilma Oosters en Huib Hou- Saoedi-Arabië naar finale van Azië Cup kuala lumpur - Saoedi-Arabië heeft zich gisteren ten koste van Ja pan geplaatst voor de finale van de Azië Cup. De halve eindstrijd tus sen beide landen eindigde in 3-2. Malek Maaz maakte twee doelpun ten voor Saoedi-Arabië. Irak had zich eerder al geplaatst voor de finale door Zuid-Korea na strafschoppen te verslaan. Antilliaan verrast op 100 meter op Pan American Games. Rio de janeiro - De Antilliaanse sprinter Churandy Martina heeft gisteren verrassend goud gewon nen op de 100 meter tijdens de Pan American Games in Rio de Janeiro. Hij versloeg de favorieten Darvis Patton en James Samuels uit de Verenigde Staten. „Het is mijn eerste grote titel", ju belde de 23-jarige atleet na afloop van de race. „Dit is echt heel spe ciaal." Martina finishte in 10,15 seconden. De Nederlands recordhouder (10,10) liep in de halve finales 10,06. „Ik wilde in de finale graag harder lopen dan 10,06, maar er was te veel herrie in het stadion. De tweede start kon ik nauwelijks horen, dat was wel jammer." De vraag is of de tijd van Martina in de halve eindstrijd een Ne derlands record betekent. Daar voor moet de sprinter een do pingcontrole hebben ondergaan. Overigens komt er een regle mentswijziging aan, die het voor Martina in de toekomst onmoge lijk maakt nog als Nederlands re cordhouder door het leven te gaan. De Atletiekunie gaat bij een verga dering in november voorstellen de reglementen zo te wijzigen dat een atleet niet alleen lid van de Churandy Martina loopt in de hal- ve finales van de 100 meter op de Pan American Games 10,06. In de finale is 10,15 zijn winnen de tijd. bond en de Nederlandse nationali teit moet hebben om als record houder te worden geregistreerd, maar ook op internationale titel- toernooien voor Nederland moet uitkomen. Martina loopt op die evenementen voor de Antillen, zo dat zijn record geschrapt zal wor den. De hockeysters van de Nederland se Antillen wonnen brons. In de strijd om derde plaats versloeg het team Chili met 2-1. Argentinië ver overde het goud. De Pan American Games zijn de continentale versie van de Olym pische Zomerspelen. De eerste Pan American Games werden in 1951 georganiseerd in Buenos Aires, Argentinië. Sindsdien wor den ze elke vier jaar gehouden in het jaar voor de Olympische Spe len. zaken bij de mannen H35 door Mare Riemens (Dynamica) achter zich te houden en zijn derde maxi male score te boeken. John O ver weel (Dynamica) verzekerde zich van de eindoverwinning door op de tweede plaats toch de maxima le score binnen te halen. Bij de vrouwen gingen de armen van Marianne de Kok (Dynamica) triomfantelijk omhoog, toen ze voor de vierde keer de snelste over all was bij de vrouwen en de eind overwinning in het stratenloopcir- cuit met de maximale score van 1200 punten binnenhaalde. Haar tijd was 40.12. Leonie Ton (Delta Sport) gaf een ruime minuut toe op, maar verzekerde zich van de eindoverwinning bij de vrouwen senioren. Volgende week woensdag is in Vlissingen de finale van het PZC-stratenloopcircuit met de klassieke Boulevardloop, die dit keer van start gaat voor Grand ho tel Arion. Vlissinger is ook in Bombokaal de beste Zeeuwse loper. door Sjaak Sinke haamstede - Peter Jongsma uit Strijen was dit keer de snelste in de Bombokaalloop van Haam stede, maar Dynamica-atleet Mi chel Schrier had aan de derde plaats genoeg om weer de maxima le score van 300 punten voor het PZC-stratenloopcicuit binnen te halen. De eindoverwinning in de reeks wedstrijden had hij echter al binnen.. Na de eerste ronde van 3,3 kilome ter ging Morris Wols uit Maasdijke alleen aan kop. Hij trok er hard aan, in een poging zijn zege van vorg jaar te herhalen. Op gepaste afstand liep een vrij grote groep, met onder anderen Arjan Beije (Delta Sport), Fouad Fertoute (Spi rit), Pascal Troost (Haag Atletiek) en Peter Jongsma. Niels Koole (Dy namica) hield zijn clubgenoot Ke vin de Pagter gezelschap, maar keek wel al tegen een fikse achter stand aan. In de tweede ronde stelde Jongs ma orde op zaken en Wols zakte toen ver terug. Fertoute kon het tempo van Jongsma nog enigszins volgen, maar de anderen waren ge zien. Na 33 minuten en 41 seconden maakte Jongsma het karwei af Jon- sma doet echter niet mee aan het Leonie Ton (Delta Sport) pakt de eindoverwinning bij de vrouwen senioren stratenloopcicuit, omdat hij door de geboorte van een kind niet aan de vereiste vier wedstrijden kon komen. Fertoute, winnaar van het Vna Buuren runningcircuit, hield de tweede plaats vast door Schrier op tien seconden te lopen. Plaatselijke Pascal Troost de vijfde plaats voor favoriet en oud-winnaar Arjen Be- zich op te eisen. ije beperkte de schade door achter Erik Kok (Dynamica) deed goede Leonie Ton zet bij de vrouwen de tweede tijd neer, maar wint het PZC-stra- tenloopcircuit bij de senioren. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47