Sport Aan het einde van de Tour fiets je klagend naar de finish Bekendmaking Kazachstan gelooft in onschuld van nationale sportheld Vinokoerov Rijkswaterstaat 42 Donderdag 26 juli 2007 PZC Nu we nog vier dagen Tour voor de boeg hebben, beginnen de kwaaltjes te komen. Zere benen, ver moeidheid en een pijnlijk zitvlak. Iedereen kent wel de zogenaamde derde bal in het wielrennen. Een grote ontsteking op je zitvlak die opzwelt. Daardoor ga je automa tisch anders op de fiets zitten en dat kan dan weer andere klachten veroorzaken. Je kunt echter ook hebben dat je hele onderkant ka pot is van het schuren over het za del, door bijvoorbeeld slechte we gen of de grote hoeveelheid tijd dat je zit. Vooral als het heet is, heb je de nei ging om veel water over jezelf heen te gooien om af te koelen. Dit loopt automatisch in je zeem en vijf uur op een natte zeem zit ten te schuren is geen pretje voor je zitvlak. Dit kan irritatie veroor zaken en kleine schaafwondjes. Afgelopen week had ik zo'n dag. Toen ik vertrok, merkte ik het al. Ik kon nog nauwelijks op mijn za del zitten. Als ik ging zitten deed het zeer en bij het opstaan ook. Ie bent de hele tijd aan het zoeken naar de juiste positie om je zitvlak te ontlasten. Maar al snel kom je er achter dat er geen juiste positie is. Toch ga je je in zoveel bochten wringen dat je uiteindelijk overal last van krijgt. En dat zijn de erg ste dagen in een ronde. Je hebt geen moment rust. Als ze dan volle bak beginnen te koersen wordt de pijn van het zit ten wel minder, omdat je er even niet aan kunt denken. Maar dan gaat de rest juist pijn doen. Ik ben niet de enige, want al bij de start zag ik heb renners al houdin gen aan zien nemen die niet echt gemakkelijk zijn bij het fietsen. Bij voorbeeld met een been op het za del rusten. Dan kun je natuurlijk niet trappen. En als er getrapt moet worden zie je veel renners gaan staan. Veel meer dan in het begin van de week. Deze en al die andere lichamelijke ongemakken zorgen ervoor dat je niet alleen li chamelijk vermoeid wordt, maar ook geestelijk. Je fietst soms pijn lijk en klagend naar de finish. Wat een prachtig beroep heb ik toch! Official van wielerbond in Aziatisch land rept over pure discriminatie. door Remco Reiding MOSKOU - De politie haalt zijn ho telkamer overhoop alsof Alek- sandr Vinokoerov een crimineel is, sportjournalisten beschrijven hem met zure pen en de wielerwe- reld kotst hem uit na twee positie ve dopingtests. Maar Kazachstan laat zijn nationale sportheld niet zo maar vallen. „Ik ben ervan overtuigd dat we de onschuld van Vinokoerov zullen aantonen", zegt Nikolaj Proskoe- rin, vice-voorzitter van de Ka- zachstaanse wielerunie. „Die do- pingcontroleurs zien we in de rechtbank wel. U zult zien: het recht zal zegevieren." Proskoerin spreekt er in een telefo nisch interview met deze krant schande van dat de renners van Astana 'als terroristen zijn behan deld'. De Franse politie zou zon der huiszoekingsbevel alle spullen van de ploeg hebben doorzocht. Mede door het tijdsverschil was het nieuws over Vinokoerov giste ren nauwelijks in Kazachstan door gedrongen. De verwachting is ech ter dat de wielrenner niet van zijn voetstuk valt als dit vandaag wel zo is. Complottheorieën deden al volop de ronde nadat de komiek Borat het land belachelijk maakte. En warempel. Wat zegt Proskoe rin? „Dit is pure discriminatie. Teams uit Oost-Europa en Azië ontwikkelen zich nu heel snel. Sommige mensen in het Westen willen ons niet aan de top, ze voe len zich door ons bedreigd." Wet verontreiniging oppervlaktewateren 4 besluiten ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Bij besluit van 18 juli 2007, nr. WVO 2925 is aan Seafarm B.V. te Kamperland ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vergunning verleend voor het op de Oosterschelde lozen van afvalwater, afkomstig van een zeeviskwekerij welke ook vis en schelpdieren verwerkt. Bij besluit van 18 juli 2007, nr. WVO 2926 is aan Stortplaats Noord en Midden Zeeland B.V. te Terneuzen ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vergunning verleend voor het lozen van afvalwater op de Quarleshaven en op de biologische afvalwaterzuiveringsinstallatie van Evides N.V. Bij besluit van 18 juli 2007, nr. WVO 2930 is de aan Dow Benelux B.V. te Terneuzen ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren bij beschikking d.d. 16 maart 2004, nr. WVO 1937 verleende vergunning gewijzigd, met betrekking tot het tijdelijk (tot 1 juni 2009) laten vervallen van de lozingseis voorTOC. Bij besluit van 19 juli 2007, nr. WVO 2927 is de aan Sorteerbedrijf voor grint en zand 'Vlissingen' B.V. te Vlissingen ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren bij beschikking d.d. 21 december 1999, nr. WM 11133 verleende vergunning gewijzigd tot 1 januari 2010. DeJozingseis voor onopgeloste bestanddelen is verruimd van 12,5 gram tot 35 gram onopgeloste bestanddelen per liter. Op de ontwerpbeschikking zijn zienswijzen ingediend, welke zijn verwerkt in het definitieve besluit. Terinzagelegging De besluiten, alsmede de ontwerpbesluiten en andere van belang zijnde stukken liggen van 27 juli 2007 tot en met 6 september 2007 ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1. Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op voorafgaande afspraak (tel. 0118 - 62-24 28), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. 2. Besluit aan Seafarm B.V. bij: Gemeente Noord-Beveland, Voorstraat 31 te Wissenkerke, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur. 3. Besluit aan Stortplaats Noord en Midden Zéeland B.V. bij: Gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur. 4. Besluit aan Dow Benelux B.V. bij: Gemeente Terneuzen, Stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 te Terneuzen, de vestiging op Markt 1 te Axel en de vestiging op Vlaanderenplein 1 te Sas van Gent, op maandag van 13.00 uur tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 uur tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 uur tot 20.00 uur. 5. Besluit aan Sorteerbedrijf voor grint en zand 'Vlissingen' B.V. in: de centrale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen gelegen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen tijdens kantooruren. Na voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 48 73 39/48 73 00 of whe@vlissingen.nl) kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur ingezien worden. Beroep en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan tot en met 6 september 2007 beroep bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State worden ingesteld door: a. belanghebbenden die een zienswijze hebben ingebracht op het ontwerp; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp; c. degenen die bezwaar hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit .ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijze te hebben ingebracht op het ontwerp. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, met ten minste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroepschrift, een vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit. Het besluit wordt op 7 september 2007 van kracht tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van voornoemde afdeling. Het besluit wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Van de indiener van een beroepschrift/verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffiegeld geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen, kunt u zich in verbinding stellen met de secretarie van de voornoemde afdeling. Middelburg, 26 juli 2007. De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van de afdeling Emissies, ir. EJ. Blaakman Ministerie van Verkeer en Waterstaat Helft Denen gelooft dat Rasmussen clean is KOPENHAGEN - Ongeveer de helft van de Denen gelooft niet dat Mi chael Rasmussen zich schuldig heeft gemaakt aan het gebruik van doping. Uit een onderzoek dat gis teren door tv-zender TV2 in Dene marken is gepresenteerd, blijkt ook dat ruim 27 procent van de res pondenten denkt dat hun landge noot wel fout zit. Iets minder dan een kwart heeft geen mening. Bolletjestrui nagenoeg zeker voor Soler GOURETTE - juan Mauricio Soler heeft de bolletjestrui binnen hand bereik. De Colombiaanse klimmer van Barloworld reed er al in rond, maar het tricot van de beste klim mer in de Tour was eigenlijk voor gele-truidrager Michael Rasmus sen. Soler sprokkelde gisteren ech ter voldoende punten bijeen om aan kop te komen. Hij heeft er nu 206 tegen 196 voor Rasmussen. Tour de France blijft geloofwaardig DEN HAAG - De dopingschandalen hebben voor 57 procent van de Ne derlanders geen invloed op de ge loofwaardigheid van de Tour de France. Dat is gisteren gebleken uit een enquête door TNS NIPO in op dracht van RTL Nieuws. Een kwart denkt dat de meeste en mogelijk alle wielrenners doping gebruiken. Tegelijkertijd denkt zes tig procent dat de Tour 'schoon' kan worden gewonnen Criteriums kiezen niet voor grote namen CHAAM - De Acht van Chaam en De Draai van de Kaai in Roosen daal twijfelen over het vastleggen van grote buitenlandse namen na de Tour de France. Beide crite riums willen in verband met de uitsluiting van Vinokoerov en de dopinggeruchten rond Contador en Rasmussen geen enkel risico lo pen. Vooral de Nederlandse ren ners van de Rabobank-ploeg zijn daarentegen wel in trek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44