Oud-Sabbinge is 't echte Ouweland Een bezoekersaantal van 5000 in een dorp met 150 huizen en 230 inwo ners. De twee afgelopen keren op de Dag van 't Ouweland in Oud-Sabbinge was dat het geval. Of dat deze keer, op zaterdag 4 augustus, weer lukt hangt in sterke mate van het weer af Genoeg forel or 36 zomer@pzc.nl www.pzc.nl 0113-315504 PZC s|eö Muidt 'enweg Wolphaartsdijk door René Schrier De Dag van 't Ouweland blijkt een succesformule. Jan Murre, een van de organisatoren, vertelt dat de dag is opgezet om de leefbaarheid in het dorp te verbeteren. Mensen met elkaar samen te laten werken. Want verder js er in Oud-Sabbin ge niet zo veel te doen. Er zijn geen winkels, er is geen school of café. In de week voorafgaand aan de Dag van 't Ouweland wordt een grote tent op de dorpsring op gezet, die fungeert als kroeg. En dan blijkt ook dat er belangstelling voor zo'n voorziening is, vertelt Sanne Zuijderduin die eveneens bij de organisatie betrokken is. De hoofdlijnen van de Dag van 't Ouweland staan zo'n beetje vast. De sjezen met berijders die ringrij- den in klederdracht ontbreken niet. De (rommel)markt is een vast onderdeel. Sannme: „Er mo gen geen professionele handelaren komen. Het is meer voor mensen die hun zelfgekweekte plantjes wil len verkopen of van hun oude spulletjes af willen." En dan is er het kwallenballen, een combinatie van rugby en Au stralisch voetbal, maar dan met een zak zand van vijf kilogram. Al leen dit jaar is er een probleem, vertelt ]an. Er hebben zich nog niet voldoende teams gemeld en hij ziet het dan ook somber in. „Kwallenballen is geen spel voor watjes. De voetbalverenigingen hebben liever niet dant hun spe lers er aan meedoen, omdat de kans op blessures te groot zou zijn. Maar vorig jaar hadden we slechts één gekneusde vinger", vertelt Jan Murre. Aan het spel doen teams van zes tot zeven man mee. Hij hoopt dat zich nog enkele teams aanmelden, want het spel is leuk en spectacu lair om te zien. Een vast onderdeel is ook de oude film over Oud-Sabbinge van Wiert Omta. Mensen weten nu dat hij zo'n film jaarlijks maakt en komen uit zichzelf met oude foto's en an dere suggesties. Omta probeert aan de hand van die plaatjes, oude verhalen weer tot leven te wek ken. De film wordt vanaf ongeveer 20.00 uur vertoond in de open lucht. Andere onderdelen zijn de solexra ce en de oud-Hollandse en -Vlaam se spelen voor de kinderen. „We willen geen springkussens. Die zie je overal. En de kinderen vinden dit net zo leuk of misschien nog wel leuker." Verder zijn er oude trekkers te zien en is er een optre den van de klederdracht dans groep Walacra. Dat de Dag van 't Ouweland bre der leeft dan alleen in Oud-Sabbin- ge en omgeving blijkt wel uit het feit dat op de internet-site Google te traceren is dat de trefwoorden Het ringsteken met sjezen is een vast terugkerend onderdeel van de Dag van 't Ouweland in Oud-Sabbinge. foto Willem Mieras Kwallenballen, Sjezen en Ouwe land al in maart ingetikt worden. Kennelijk willen mensen op tijd weten waar ze aan toe zijn, consta teert Murre. Nog even over de naam. 't Ouwe land was het eerste stuk land van het voormalige eiland Wolphaarts dijk dat droog lag. Op dat stukje land is ooit Oud-Sabbinge ge sticht. De Dag van 't Ouweland is zater dag 4 augustus van 10.30 uur tot 22.00 uur. Geen mooiere provincie dan Zee land. ledereen die er woont, heeft wel zijn favoriete plekje. Een prach tig stil strandje, de mooiste toren of de leukste duinwandeling; laat het ons weten! In de rubriek Aanbevo len geven we tips van lezers door aan lezers. Voor de krant van deze week willen we van u weten wat het u leukste familieuitje in Zeeland vindt. Ver der zijn we benieuwd, wat u de stil ste, rustigste plek in Zeeland vindt en waarom. Mail uw favoriete plek naar ons: Kijk ook op onze site: Of schrijf naar: Zomerredactie PZC, Postbus 31, 4460 AA Goes Bellen kan ook: door Kaman Yu De geur van gerookte paling of forel, heerlijk. Je begint er onmiddellijk bij te wa tertanden. Deze twee vissoorten worden vol op gekweekt en gerookt bij Recrea tieboerderij Van Langeraad in Kerkwerve. Peter en Astrid van Langeraad zijn de eigenaren van een groot stuk land waarop onder meer een pa lingkwekerij, een forellenvijver, een slakkenkwekerij, een camping en een recreatiepark gevestigd zijn. Het bedrijf is niet zo maar een boerderij, maar wordt steeds moderner en breidt zich uit tot een waar recreatiepark waar ieder een iets kan ondernemen. ZOMERAGENDA OP PAD Mosselfestival De mossel staat centraal in de Middel burgse horeca. De Vlasmarkt is het hart van het festival. Ook zijn er podia met muziek en kookworkshops op het Koor kerkplein en het Damplein. Circus Acrobaten, olifanten, kamelen en honden voetbal bij Circus Renz Berlin. Veere, Bas tion, 19.30 uur. p- Kajakken Circa 2Zi uur varen (ca. 4 uur totaal) op de Oosterschelde. Start: 12:15 uur bij strandje Roompot (NB). Groot Kerk Project De deuren van de kerk in Haamstede staan van 10 tot 16 uu open. Kerkenpad Met een gids wordt langs kerken in Mid delburg gewandeld. Vertrek om 13.30 uur vanaf de Wandelkerk. Lezing Pieter Zuidema geeft een lezing over de Lassaigne-litho-serie. Choreograaf en per former Anneke Postma zal in beweging, dans en beeld de expositie van Chagall in een éénmalige performance zetten.Grijps- kerke, Galerie De Osseberg, 20.00 uur. Natuurspreekuur Terra Maris houdt van 11.00 tot 13.00 uur een natuurspreekuur over schelpen en strandvondsten. Terra Maris, Duinvliet- weg 6, in Oostkapelle. Boerenlandrit Voor de vierde maal wordt de Boeren landrit gehouden over de Walcherse dre ven met trekpaarden in enkel- en dub belspan. Serooskerke (W), vertrek bij het verenigingsgebouw de Zandput, 10.00 Bourgondische Krabbenfoor Met vandaag onder meer een optreden van folkloristisch ballet Nawezari, markt, Pasar Malam en kunstmarkt. Bergen op Zoom, centrum, 14.00-1.30 uur. MUZIEK Lange Janproject Altsaxofonist Rinus Goedhart en organist Willy Gideonse-de Buck geven in de Koor kerk een miniconcert in het kader van het Lange Janproject. Middelburg, Koor kerk, 15.00 uur. Pauzeconcert Vijftien jaar geleden zijn ze begon nen met het kweken van de pa ling en de forel. In een grote schuur staan tientallen bakken waarin deze twee vissen worden gekweekt. Mensen kunnen een be zoek brengen aan de boerderij en uitleg krijgen over het kweken van paling en forel. Er zijn maar een paar bakken die gevuld zijn met vis. Peter pakt een visnet en vist er een aantal forel len uit. „Deze vissen worden ge kweekt. Enkele worden er vervol gens uitgezet in de forelenvijver voor degenen die willen vissen", legt hij uit. Bezoekers van de recreatieboerde rij kunnen een hengel huren en aas kopen en vervolgens vissen. Voor de vierde maal wordt met tre den in enkel- en dubbelspan de Bc landrit gehouden over de Walchet dreven. Het vertrek is om 10.00 ui verenigingsgebouw de Zandput ir Serooskerke (W.). Terra Maris aan de Duinvlietweg i Oostkapelle houdt van 11.00 to 13.00 uur een natuurspreekuur c 'Schelpen en strandvondsten'. Schelpendeskundige Gerard Geu beantwoordt vragen over strand vondsten en schelpen en geeft ui over recente en fossiele schelper ^■4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38