Cultuur Goes is goede stek voor Dancetour Niet te lang om leuk te blijven Ouderwetsesaaie klucht PZC Donderdag 26 juli 2007 I 33 Grote Markt voor derde keer decor dance-evenement. door Luc Oggct GOES - De klanken van Goes in Concert zijn amper uitgestorven of het volgende muziekevenement op de Goese Grote Markt staat al weer voor de deur. Komende zon dag houdt de Dancetour-karavaan er halt. Waar nog geen twee weken gele den onder anderen Ilse DeLange en Jan Smit de mensenmassa trak teerden op respectievelijk goed in het gehoor liggende country-pop en Nederlandstalige meezingers, zal nu een heel ander slag arties ten zijn opwachting maken: de jon gens van de beats, ofwel dj's, on der wie dit jaar Ferry Corsten en Marco V. Mannen van wereld faam, die zondag gewoon voor nop te zien zijn in Goes. De Dancetour is een jaarlijks eve nement dat sinds 2004 door Ne derland trekt. De kiem van het reizende dan ce-circus werd drie jaar eerder ge legd in Dordrecht, waar de organi serende Stichting Dancetour on der de toenmalige naam BOD Events iets wilde doen voor jonge ren in de Drechtsteden. Het bleek een succes, waarna ook vanuit an dere gemeenten aanvragen binnen kwamen. Met name middelgrote tot grote steden met een volgens de organi satie 'karig evenementenaanbod voor jongeren en jongvolwasse nen' komen in aanmerking. Sinds de aftrap van de editie 2007 op Koninginnedag hebben achter eenvolgens Dordrecht, Lelystad, Breda, Maastricht en Leeuwarden al de nodige 'dreunen' te verwer ken gekregen. Na Goes, dat voor het derde achtereenvolgende jaar wordt aangedaan, volgen nog Apeldoorn, Eindhoven en Doetin- chem. Daarmee is het aantal ste den dat de door de Dancetour wordt bezocht verdrievoudigd sinds 2004. Ondanks een door de gemeente opgelegde geluidsrestrictie (voor een dance-evenement net zoiets als een Formule i-coureur in een Lada) komt de Dancetour graag naar Goes, laat Dirk Malschaert van de organisatie weten. „In ande re steden wordt nog wel moelijker gedaan. We mogen in Goes nu tot 85 decibel op de gevel produceren, dat is een prima norm. Het is ook weer niet de bedoeling dat mensen gehoorbeschadigingen oplopen." De Dancetour heeft dit jaar met Marco V en Ferry Corsten twee wereldsterren aan boord. Beide dj's doen het behalve in Ne derland ook goed in het buiten land. V., die al zeven jaar optreedt tijdens Dancetour Dordrecht en nu voor het eerst meegaat door het land, had vorig jaar een grote hit in Engeland met zijn single False Light. Deze zomer komt zijn nieuwe mixalbum Combinations 'Een gehoorbeschadiging oplopen is ook weer niet de bedoeling' III uit. Ferry Corsten stond vorig jaar in de toptien van bestverko pende dancealbums met de cd L.E.F. In Amerika kwam het al bum al na twee weken op 1 in de dance download charts van iTu- nes. Ook hij komt binnenkort met nieuw werk: Passport: United Sta tes of America, een vervolg op het eerder verschenen Passport: King dom of The Netherlands. Corsten is tevens ambassadeur van Kids- Right, een goed doel waarmee de Stichting Dancetour voor onbe paalde tijd samenwerkt. Behalve Ferry Corsten en Marco V. zullen in Goes Rafael Frost, Daz- zel en Fred Baker de draaitafels teisteren. Ook lokaal talent krijgt een kans. In een - voor elke stad weer nieu we - online wedstrijd kunnen veel belovende dj's uit de regio een plek veroveren op de Dancetour. Deelnemers moeten een 'set' instu ren, waarop via de website van de dancetour www.dancetour.nlkan worden gestemd. Op dit moment gaat de strijd tussen vier dj's: DJ Raine uit Vlissingen, The Gizzler 8c The Giant uit Ouwerkerk, Dl Mr. Addicted uit Yerseke en D] Ruud Buteijn uit Middelburg. In de tussenstand van gisteren ging DJ Raine aan de leiding. The Gizzler 8c The Giant, de jongste deelnemers, wonnen de wedstrijd vorig jaar. Er kan nog worden gestemd tot en met morgenavond 23.59 uur. De winnaar mag zondag een half uur draaien op de Grote Markt. CV Programma Dancetour: 13.00-14.30: Rafaël Frost; 14.30-1500: Zeeuwse dj; 15.00-16.30: Dazzle; 16.30-18.00: Marco V; 18:00-20.00: Ferry Corsten; 20.00-22.00: Fred Baker. De Silver Surfer is geen kleine jongen. Dat bewijs wordt overtui gend geleverd. Een planeet waar hij verschijnt is ten dode opge schreven. Bovendien blijkt hij in staat een ra- ketaanval te doorstaan zonder dat hij daarbij één schrammetje te op loopt. Gelukkig echter leven er op aarde vier mensen die hem aan kunnen. Dat gaat ten koste van de planeet Saturnus en van het Reuzenrad in Londen, maar om één of andere re den is dat helemaal niet zo ver schrikkelijk. Wat valt er meer te zeggen van Fantastic Four: Rise Of The Sillier Surfer, de verfilming van een Mar vel-stripboek uit 1966? De Fantas tic Four, opgetrokken uit plastic en in rare lycra pakken, zijn verre fa milie van Batman, Spider-Man en Mister X. Het superkwartet werd in 1995 voor het laatst in de bio scoop gezien in een matig succes volle film, maar twaalf jaar later is FANTASTIC FOUR: RISE OF.. Film, regie:Tim Story Met: loan Gruffudd, Jessica Alba Te zien in Vlissingen, Terneuzen door Hetty van Rooij voor de Silver Surfer zelfs de oer- schurk Victor van Doom weer van stal gehaald. Was die in de vorige film overleden? Wat zou dat? Het is vertier waar je je hersens geen seconde voor hoeft te gebrui ken, maar het is vrolijk en redelijk goed gemaakt. De film rekent af met de mythe dat verfilmingen van stripboeken altijd een 'duistere' kant moeten hebben. Negentig minuten lang is er geen donkere kant te bespeuren, of het zouden de schaduwen moeten zijn die de dijen van de Silver Sur fer af en toe discreet aan het oog onttrekken. Hier geen gemorali seer en geen gekwelde geesten, zo als in Spider-Man. De diepste filosofische bespiege ling komt van Sue als ze haar kle ren kwijtraakt: „Waarom moet mij dat nou altijd overkomen?" Het viertal is ingehuurd om de we reld te redden en de Silver Surfer onschadelijk te maken, die zich op zijn beurt heeft laten inhuren voor een planeetetende kosmische wolk die Galactus heet. De Surfer blijkt overigens zo mak als een lammetje. Tussen alle drukte door probeert ploegleider Reed (die zijn lichaam kan uitrekken als een stuk kauw gom) ook nog even te trouwen met ploeglid Sue (die zich onzicht baar kan maken). De Silver Surfer heeft de diepgang van een papieren bootje en de complexiteit van een stripboek, maar anderhalf uur is net niet te lang om leuk te blijven. I Now Pronounce You Chuck And Larry speelt zich af na 11 septem ber 2001. Dat weten we heel zeker: de eerste beelden van de film laten een skyline van New York zien waarin het World Trade Center na drukkelijk ontbreekt. En toch lijkt het af en toe alsof de film uit 1950 dateert, zo oubollig is de humor en zo seksistisch zijn de grappen. Het thema 'homohuwelijk' is ei gentijds genoeg en bovendien een ideaal onderwerp voor komedie en satire. Deze film biedt echter een ouderwetse en saaie klucht. Niet alleen zit de hele film vol ach terhaalde stereotiepen maar boven dien is hij bevoogdend en neerbui gend tegenover homoseksuelen en vrouwen, die onveranderlijk als halve garen en/of domme bimbo's worden neergezet. De enige vrouw met hersens is een advoca te die haar cliënt Chuck uitnodigt om haar borsten te voelen, omdat ze denkt dat hij homoseksueel en dus ongevaarlijk is. Het verhaal speelt zich af binnen het New I NOW PRONOUNCE YOU... Film. Regie: Dennis Dugan. Met: Dan Aykroyd, Adam Sandler. Te zien in Vlissingen door Hetty van Rooi] Yorkse brandweerkorps. Brand weerman Larry dreigt na de dood van zijn vrouw zijn pensioenrech ten kwijt te raken. Hij ziet hij geen andere uitweg dan een Canadees homohuwelijk met zijn zeer heteroseksuele colle ga Chuck, die voortdurend om ringd is door blondjes in weinig kleren. Chuck ziet zich verplicht om 'ja' te zeggen, omdat brand weerman Larry ooit zijn leven heeft gered. Het seksisme is bij tijd en wijle tenenkrommend. Dat wordt niet goed gemaakt als Chuck de jongeren in de zaal recht streeks vertelt dat 'flikker' echt een heel akelig woord is. Marco V. Ferry Corsten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35