Simnia rollen door Domburg ^vSedei Bevallen tussen de schemerlampjes Nachtelijke rondleiding 15% KORTING WPZC Donderdag 26 juli 2007 27 DECOR ETTE OP HORREN GRATIS GEMETEN VLISSINGEN - De strijd voor een jachthaven en appartementen in Veere heeft het leven van Ferry Vroom de laatste twintig jaar be heerst. Zij was nog volop verwik keld in een rechtszaak tegen de ge meente Veere, maar zal de afloop ervan zelf niet meer meemaken. Ferry Vroom (67) is zondag overle den. Advocaat F. Heijstek van Boogaard Advocaten, die Marina Veere vertegenwoordigt, overlegt met haar nabestaanden over voort zetting van de rechtszaak. De kwestie Marina Veere sleept al zeker twintig jaar aan en is in een vrij uitzichtloze situatie verzeild geraakt. De gemeenteraad heeft al le plannen van Marina Veere tot nu toe afgewezen. De grote frustra tie van Vroom was dat haar door de gemeente beloftes zijn gedaan, die volgens haar niet zijn nageko- men.Zij voelde zich aan het lijntje gehouden. „Dat heeft haar geen goed gedaan", vertelt T. Ekering, een buurman en vriend van Vroom. „Ze zat vol levenslust, maar deze affaire maakte het voor haar erg moeilijk." Ligplaatshouder A. Salakory van Marina Veere is geschokt door haar overlijden. „Wij hebben altijd een goed contact gehad. Ze heeft alle moeite gedaan om een goed plan te maken. Wij stonden er ook niet afwijzend tegenover. Naar mijn gevoel zat er voor de fa milie een stuk idealisme in." Simniabewoners en vrijwilligers maken hun wekelijkse wandeling door het dorp. „In het begin liepen we wat rondjes om het gebouw, maar dat waren we snel zat", zegt vrijwilliger Cerrit Jobse. foto Lex de Meester ET door de Manteling Mijke is eerste boreling in luxe kraamsuite van ziekenhuis Terneuzen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Zwangere dames in Zeeuws-Vlaanderen, houdt voorlo pig intensief contact met elkaar! Breekt bij de een het vruchtwater, doe dan als de bliksem schietge bedjes om de komst van jouw klei ne op zijn minst nog een dagje uit te stellen. Want dat maakt de kans weer een beetje groter dat ook jij in weelde mag baren. Isabel en Manno Buijsrogge weten inmiddels dat er niets boven een beetje luxe in de verloskamer gaat. Zij belandden eergisteren als eer ste echtpaar in de gloednieuwe proefkraamsuite van het Zorg- saam-ziekenhuis in Terneuzen, omdat hun dochter Mijke de Veili ge buik' wilde verruilen voor het aardse avontuur. Dat juist zij in de suite terechtkwamen, is puur ge luk: als een andere moeder zich een minuut eerder had gemeld, had Isabel Buijsrogge het loodzwa re kunstje der natuur een deurtje verder moeten flikken, in een 'ge wone' verloskamer. Want wie het eerst komt, die het eerst maalt. De verloskamers oude en nieuwe stijl zijn een wereld van verschil. Natuurlijk, alle noodzakelijke din gen zijn ook in de oudere kamers aanwezig, maar het is er een stuk klinischer dan in de suite. Alles wit, alles strak, alles kil. Nee, dan is het in de luxe kamer veel aange namer toeven. Een mooie badka mer, een minibar... het lijkt hier wel een hotel. „Onze Mijke heeft zelfs een 'all-inclusive'-bandje om", grapt papa Buijsrogge als hij het naambandje van zijn dochter tje laat zien. „Een heel groot voor deel is dat je van half elf tot negen uur bezoek mag ontvangen. Je bent niet afhankelijk van bezoek uren, omdat je niet met andere pa tiënten op een kamer ligt." De kraamsuite heeft een knus ka rakter. Schemerlampjes, schattige kapstokjes voor de eerste kleertjes, televisie en radio maken de suite tot een huiskamer in een zieken huis. „Ondanks de aanwezigheid van medische apparatuur is de ka mer huiselijk. Ik denk wel dat dit invloed heeft op de bevalling. Tij dens de bevalling stond de radio zachtjes aan. Dat maakte de pa tiënt rustiger, wat natuurlijk ook weer oversloeg op ons", zegt ver loskundige Nathalie Verschraegen. „Waar je voorheen zo de deur van een patiëntenkamer opensloeg, klop je nu voor je binnengaat." Het ziekenhuis verbouwde een vierpersoonskamer op de kraamaf- deling tot een ruimte waarin wordt geprobeerd een zo normaal Het Zorgsaam-ziekenhuis in Ter- neuzen heeft de eerste kraamsui te in Zeeland. Begin 2009 wil ze er zeven hebben. De provincie verleent subsidie. mogelijke gezinssituatie te crëeren. Zo mag de man continu bij zijn vrouw blijven. Voor hem staat een slaapbank klaar. En mocht de pas geborene couveusetijd nodig heb ben, dan kan dat op diezelfde ka mer. „Grappig was dat vlak voor de geboorte sfeerverlichting werd aangedaan achter het bed. Die kan op blauw of roze worden gezet. Ze wisten nog niet precies hoe het werkte. Maar het licht sprong eerst op roze. Het moest dus haast wel een meisje worden, haha. Mijke is om acht uur 's avonds geboren. Om tien uur hieven we met de opa's en oma's een glas champag ne", vertelt de trotse Isabel. Ook verpleegkundige Marjolein Riemens proeft een groot verschil met het werken in een gewone ver loskamer of de luxe suite. „Het is nog even vreemd dat er ook een papa op de kamer ligt, maar ik vind dat heel positief Nu wordt hij vanaf het eerste moment bij de zorg voor zijn kindje betrokken." OOSTKAPELLE - Natuurmuseum Terra Maris houdt zaterdagavond - bij een bijna volle maan - een rondleiding door de Manteling, het gebied rond het museum. De boswachter vertelt tijdens de rondleiding over de planten en die ren in het bos en over de geluiden. De rondleiding begint om 22.30 uur. Aanmelden bij Terra Maris: 0118-585620. Politiehonden doen examen in Lewedorp LEWEDORP - De afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Politiehonden Vereniging houdt zaterdag een keuring op het ter rein aan de Piet weg in Lewedorp. Drie getrainde politiehonden gaan die dag op voor een lange reeks moeilijke toetsen. Publiek mag 's ochtends vanaf 9.30 uur komen kij ken. Het middagprogramma be gint om 13.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29