Zeeland 7S PZC Kroegen in Vlissingen boeren goed Middelburg wil Paul de Waard eren WALCHEREN 33 4 - '£~l' 3 I 25 44 Lot Hellas over week bezegeld deÜRVKKERY Brasseriemenu met Ouder Dancetour in Goes met dj Ferry Corsten Donderdag 26 juli 2007 i|i ■L. - r Roeland Lievens geselecteerd voor WK roeien Tip? redwalch@pzc.nl Caféhouders danken hoog horecabezoek aan weer en evenementen. door Wendy van den Hurk vlissingen - Wie tijdens de ker mis probeerde een terrastafeltje te bemachtigen, greep mis: het Bel- lamypark zat stampvol. Met de ma- rinedagen was dat ook zo. Het is een goed seizoen voor de Vlissing- se horeca. Maar dat mocht eindelijk ook wel eens. Na de eurodip was de bin nenstad van Vlissingen nogal eens moeilijk bereikbaar voor verkeer. Eerst door de herbestrating van de Nieuwendijk, later door bouw van de Fonteyne. Twee projecten die ondernemers, waaronder horeca, heel lang in de greep hielden. Som mige gingen zelfs over de kop. Tot deze zomer, want het Bellamy- park bruist als nooit tevoren. Veel meer dan vorig jaar rond deze tijd, merkt Annika Meijboom van ca fé-restaurant Soif „Het is extreem veel drukker, eigenlijk het hele jaar al. Zeker tijdens evenementen. Daar komen veel mensen op af en als het weer minder is, duiken ze het café in. Het voorjaar was ook al zo goed: met het mooie weer in april zaten de terrassen vol." Maar niet alleen met toeristen. De Vlissingers zelf herontdekken hun horecagebied, bedenkt Meijboom. „Met de marinedagen kwamen ze niet alleen van buitenaf, maar ook van hier. Dat valt op. Mensen die je normaal nooit ziet. Ze gaan er Het slechte weer en activiteiten in de stad drijven toeristen het café in. Maar ook de Vlissingers herontdekken hun horeca, den ken ze op het Bellamypark. weer op uit, lijkt het wel. Dat doet de sfeer in de stad goed. Die wordt iets gemoedelijker, meer 'ons kent ons'. Dat was hier een paar jaar ge leden wel anders." Ook de buren, van café Speijk en de Dop iets verderop, hoeven niet te klagen. Sterker: Dennis Phoelich en Marco Peijnenburg hebben net ook café Fraggles op de Nieuwen dijk gekocht. „Dat zegt inderdaad wel iets over ons vertrouwen in de horeca van Vlissingen. Die draait goed. De terrassen zaten tijdens de evenementen vol, continu. Ik ben benieuwd of ons dat deze week ook lukt. Het is de eerste keer dat er niks te doen is in de stad." Toeristen noemt Phoelich 'de slag room op de koffie'. „Dan moet die koffie ook goed zijn. En dat is het. Vlissingers vormen nog altijd kliek jes, ze zoeken elkaar op in hun ei gen café, maar daar zou best eens verandering in kunnen komen. En dat zou zeker niet slecht zijn." Voor de Gecroonde Liefde, aan de Nieuwendijk, is het helemaal een goed seizoen. „Het maritiem Mu- zeeum, waar wij naast zitten, trekt dit jaar enorm veel publiek. Zeker als het slecht weer is. Daar profite ren wij van. Onze omzet ligt min stens twintig procent hoger dan vorig jaar." Dat komt misschien ook omdat de brasserie juist ver bouwd is, en nog maar twee jaar bestaat. „Het wordt constant beter. We zien ook steeds meer Vlissin gers, we krijgen er telkens nieuwe vaste gasten bij." En de Oude Markt? Pikt het nieu we plein al een graantje mee van de florerende horeca? Nog niet, be kent Koen Tesselaar van het Sint Jacobscafé. „Het is weliswaar een goed seizoen, maar het is dan ook geen strandweer. Lunchcafé La Reine in de Lange Zelke in Vlissingen profiteert van slecht weer. Terrasbezoekers zitten er overdekt. Maar ook in de rest van de binnenstad hebben caféhouders geen klagen. Sterker: het gaat goed. foto Ruben Oreel middelburg - Volgende week vrij dag weet de familie van hond Hel las of ze hem terugkrijgt of niet. Dan besluit de politierechter van de Middelburgse rechtbank of de Amerikaanse stafford mag blijven leven of dat hij wordt afgemaakt. Dat besluit neemt de rechter op ba sis van een dossier. Daarin zitten in elk geval twee schouwen: uit de een blijkt dat Hellas tot de pitbull- achtigen behoort en dus verboden is, omdat hij geen papieren heeft. In de ander staat het tegendeel: de to-jarige Aagtekerkse hond zou niet kwaad te krijgen zijn. Of, zo als hondencentrum Martin Gaus schreef, een poedel is er fel bij. Na het aanhoren van de verdachte, het baasje, en de officier van justi tie besluit de rechter over zijn lot. middelburg - De gemeente Mid delburg wil Paul de Waard een on derscheiding geven. Dat heeft wet houder F. Streng gisteren gezegd toen hij op bezoek was bij De Waard. „We zijn er mee bezig, maar er zijn nog wat losse eindjes. De rechtsgang in Australië is bijvoor beeld nog niet afgewerkt." Ook is nog niet duidelijk wat voor onder scheiding de Middelburger krijgt, een gemeentelijke of een hogere. Paul de Waard werd in juni neerge schoten in de Australische stad Melbourne toen hij een vrouw wil Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. de helpen die werd aangevallen. De Waard raakte zwaargewond en heeft ruim een maand in het zie kenhuis in Melbourne gelegen. Af gelopen weekeinde kwam hij te rug in Middelburg. Streng was gis teren bij hem op bezoek om hem welkom te heten. vanavond vanaf 17.30 uur Knoflooksoep, Pasta met zalm of met Italiaanse groenten en bavarois 15,00 of 12,50 (vegetarisch). Reserveren? bel 0118 - 886 866. Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 www.de-drvkkery.nl Tip? redactie@pzc.nl Vorige week werd achternichtje Sam dan eindelijk vijf. Tand en ome Geert kwamen haar natuur lijk feliciteren met deze mijlpaal in haar jonge bestaan. Vol trots vertelde Sam dat ze nu lekker ouder was dan haar hartsvrien dinnen Britt en Amber. „En vol gend jaar word ik zes en dan ben ik nóg ouder dan zij..." En na een korte stilte: „Tand, ome Geert is zeker veel ouder dan jij he?" Een beetje sip antwoordde tand: „Nee hoor, hij is jonger. Ome Geert is nog maar net veer tig en ik word al 45..." Sam rea geerde vol medeleven„Ach, dat geeft niet hoor 'tand, dat gaat wel over. Hij wordt zeker nog eens vééééééél ouder dan jij....!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27