Rasmussen uit de Tour Brood, pasta en zuivel duurder door hogere prijzen grondstoffen PZC Toun s Fit UN i s m Voetbalfeest in bloed gesmoord Rabobank haalt Deense gele-truidrager uit de ronde en ontslaat hem. door Edward Swier pau - Michael Rasmussen is door de ploegleiding van de Rabo- bank-formatie uit de Tour de Fran ce gezet. De gele-truidrager heeft de interne regels van de ploeg over treden. Manager Theo de Rooij be sloot 's middags al Rasmussen uit de Tour terug te trekken. Bij terug keer in het hotel na de etappe Orthez-Col d'Aubisque maakte De Rooij het besluit aan Rasmussen en de overige renners bekend. Een zeer zwaar aangeslagen Theo de Rooij, manager van de formatie, gaf even na elf uur in het Mercu- re-hotel een toelichting op de be slissing van de Nederlandse foma- tie. De Rooij: „We hebben beslo ten Rasmussen terug te trekken omdat hij de interne afspraken van de ploeg heeft geschonden. Mi chael geeft aan dat hij op bepaalde plaatsen traint en daar is hij dan niet. Vandaag heb ik weer nieuwe informatie dat het opnieuw was voorgekomen. Dat heeft hij ook aan mij toegegeven." Rasmussen zou buiten medeweten van de ploegleiding in de Dolomie ten hebben getraind, terwijl hij had verklaard zich in Mexico te be vinden. Oud-coureur Davide Cassa- ni, verslaggever van de RAI, ver klaarde dat hij Rasmussen halver wege juni in Italië had zien trai nen. Dus zou de 33-jarige Deen een van de 'Men in Black' zijn die de laatste dagen door de Tourren ners worden nagewezen. De 'Men in Black' zijn renners die zich niet in kleding van de ploeg hullen als ze trainen, maar anoniem over de wegen rijden. Rasmussen reed sinds de etappe naar Tignes op zondag 15 juli in het geel. Vanaf het begin van de Tour waren al de nodige vraagte kens gerezen bij Rasmussens ver- Omdat Michael Rasmussen inter ne regels van de Rabobank-ploeg heeft overtreden, haalt de Neder landse equipe hem uit de Tour de France. klaringen over zijn verblijfplaats in de afgelopen maanden. Rasmus sen miste daardoor een aantal out-of-competitioncontroles en kreeg daarvoor van de UCI een offi ciële waarschuwing. Bij een nieuw vergrijp zou hij positief bevonden worden en een schorsing krijgen. Voor het missen van de controles kreeg Rasmussen van de Rabo- ploeg een boete van 10.000 euro. De ploeg had gisteravond nog niet besloten of ze zich terugtrekt uit de Tour. De Rooij: „We zijn daar nog niet over uit." Michael Boo- gerd, die in de lobby van het hotel tegen huilen aanzat, verklaarde ech ter dat het wat hem betreft duide lijk is. „Denk je dat ik de komende drie dagen voor lui ga rijden." 16e ETAPPE 1. Rasmussen 6.23.21 2. Leipheimer 0.26 3. Contador 0.35 14. Boogerd 5.32 1. Rasmussen 2. Contador 3. Evans 17. Boogerd 76.15.15 3.10 5.03 31.00 zie pagina's 4142 en 43 BAGDAD - Bomaanslagen hebben een groot voetbalfeest in de Iraak- se hoofdstad Bagdad gesmoord in bloed. Zeker vijftig mensen kwa men om toen zelfmoordenaars zich gisteravond opbliezen bij feestvierende Irakezen. Duizenden inwoners waren de straat op gegaan om te vieren dat het nationale elftal, tegen de ver wachtingen in, met een zege op Zuid-Korea de finale van de Asian Cup had gehaald. Directie Rabo wielerploeg hield Rasmussen te lang de hand boven het hoofd reageer op www.pzc.nl Tour blijft hoe dan ook spektakel 68% oneens 32% Zeeland: 2, 3, 25 t/m 29; Binnen land: 4, 5, 6; Buitenland: 7, 9 en 10; Meningen: 11; Economie: 15; Beurs: 16; Boeken: 18; Weer: 22; Strips: 23; Weekagenda: 34 en 35; Cultuur: 33; Sport: 41 t/m 45; Tele visie: 46 en 47. Rijswijk - Levensmiddelen als cent gestegen, die van zuivelpro- Volgens de federatie blijkt uit Rijswijk - Levensmiddelen als brood, pasta, plantaardige olie en zuivelproducten dreigen duurder te worden als gevolg van scherp ge stegen grondstofprijzen. Daarvoor heeft de Federatie Nederlandse Le vensmiddelenindustrie (FNLI) woensdag gewaarschuwd. De prijzen van tarwe zijn het afge lopen jaar met gemiddeld 35 pro cent gestegen, die van zuivelpro ducten met de helft en die van zonnebloemolie met ruim een kwart. Dat komt onder meer door extreme weersomstandigheden in gebieden waar deze grondstoffen worden verbouwd. Ook heeft de explosief toenemende vraag uit Aziatische groeimarkten een prijs opdrijvend effect, aldus de FLNI. Volgens de federatie blijkt uit re cente rapporten van de Organisa tie voor Economische Samenwer king en Ontwikkeling (OESO) en de VN-voedselorganisatie FAO dat de prijzen van grondstoffen de ko mende jaren zullen blijven stijgen. De gevolgen daarvan voor de con sument kunnen niet langer uitblij ven, aldus de FNLI. Nucleair akkoord Frankrijk en Libië tripoli - Frankrijk en Libië heb ben gisteren een akkoord gesloten over nucleaire samenwerking. Frankrijk helpt Libië bij de bouw van een reactor die zeewater om zet in drinkwater. Flet akkoord is ondertekend door de Franse presi dent Sarkozy, die gisteren in Libië aankwam voor gesprekken met president Kadaffi. Dat gebeurde een dag nadat Libië zes veroordeel de Bulgaarse medici liet gaan. pagina 7: Libiërs reageren boos Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I I 1 I 1688 555530 Theo de Rooij, de technisch directeur van de Rabobank-wielerploeg, licht toe waarom hij Michael Rasmussen uit de Tour heeft verwijderd. foto Rick Nederstigt/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1