Meningen Altijd al een SPA BAD willen hebbenP Omstreden prof 9/11 alsnog weg GRATIS! HOE DAN? Iran spa bad CADEAU! t Ijs 91 voor voor voor voor voor voor ^undert PZC Donderdag 26 juli 2007 j 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Vliegtuig In het artikel 'Ultralicht vliegtuig niet onveilig' in de PZC van 18 juli reageert de heer Spelbrink op de controles van de Inspectie Verkeer en Waterstaat naar Micro Light Air craft. Naar aanleiding van deze reactie wil de inspectie graag enige achtergrondinformatie verschaf fen. In tegenstelling tot wat de heer Spelbrink aangeeft, stelt de inspec tie de houders/eigenaren van alle in Nederland geregistreerde lucht vaartuigen (van MLA tot en met Boeing 747) circa twee maanden voor de vervaldatum van het be wijs van luchtwaardigheid hiervan op de hoogte. Dit gebeurt door het toezenden van een reeds ge deeltelijk ingevuld aanvraagformu lier tot verlenging van de geldig heid van het bewijs van luchtwaar digheid. Met het toezenden van dit formulier werd medio jaren tachtig begonnen. Iedereen die een communicatieset aanschaft én gebruikt moet een vergunning gebruik frequentie ruimte, afgegeven door Agent schap Telecom, in het bezit heb ben. Dit geldt dus ook voor lucht vaartuigen. Sinds kort worden de houders/ eigenaren van MLA's ook voorzien van een Bewijs Aanwijzing Radio station (BAR) wanneer de radio- communicatieapparatuur vast in het luchtvaartuig is ingebouwd. Dit om het mogelijk te maken eventueel naar het buitenland te kunnen vliegen. Als basis dient dan de bovengenoemde vergun ning gebruik frequentieruimte, af gegeven door het Agentschap Tele com. J.D. Steenbergen Hoofdinspecteur Toezichteenheid Lucht vaarttechnische Bedrijven Inspectie Verkeer en Waterstaat Taliban Met de laffe ontvoering van 23 Zuid-Koreaanse vredelievende hulpverleners (PZC, 24 juli) bewij zen de Taliban opnieuw geweten loze oorlogsmisdadigers te zijn, die hard aangepakt moeten worden volgens het oorlogsrecht. Dat het ultimatum aan president Hamid Karzai al drie keer is opgeschort, toont dat de Taliban resultaat van onderhandelen verwachten. Méér dan in die van Karzai, ben ik (via de media) geïnteresseerd in de opi nie van de Zuid-Koreaanse ge meenschap. Ik verwacht dat vele moedige Zuid-Koreanen bereid zijn als vrij willig commando de Taliban te le ren met hun vieze poten van hun hulpverleners af te blijven. Karzai kan 'zijn' laffe Taliban eens kennis laten maken met de moedige Ko- riaanse vechtlust! Het zal vlug afgelopen zijn met dat gejojo! Het wordt hoog tijd dat nog véél méér landen resolute gevechts kracht in Afghanistan inzetten om de Taliban eerst volledig te elimine ren, opdat voortvarende opbouw mogelijk wordt en waarin de Af- ghanen zelf (ook ex-asielzoekers) voorop moeten gaan! Jan de Vaan Hattingalaan 2, Hulst Schaap Wat een lief schaap had kunnen zijn, is door de maker als een ge wurgd slachtoffer opgeleverd. Zie de PZC van 19 juli: vandalen ver nielden het bronzen schaap in Le- wedorp. Niemand wil zo'n ding in zijn tuin hebben en dat het beeld al leen positieve reacties oplevert lijkt mij een leugen. Vraag het de bevolking maar eens. Zet de kop van het arme dier zoals hij behoort te staan en geef het beeld een fijne plaats in de nieuwe wijk. Wij willen niet langer door anderen worden uitgelachen. C. Bierens Postweg 23, Lewedorp Energiecentrales Het is indrukwekkend wat bedrij ven als Zalco, Dow en andere be drijven aan energie nodig hebben (PZC, 24 juli). Het energiegebruik zal alleen maar toenemen door het groeiend aantal apparaten en voertuigen en de groeiende econo mie, niet alleen hier, maar in de hele wereld. Het is naïef om te denken dat wij met windenergie, zonne-energie en waterkrachtcentrales en andere niet altijd doelmatige middelen voldoende kunnen produceren. Men denkt onder meer aan kolen centrales, waarvan de kooldioxide wordt opgevangen en gedumpt. Kostbaar en niet concurrerend. Ook gasgestookte centrales produ ceren koolzuurgas en zijn duur. Waarom geen zonnepanelen in de Sahara of getijdencentrales in de zeeën? Niet rendabel? Alle energie waarvoor wij geen fossiele brand stoffen voor nodig hebben, is winst. Waarom geen kerncentrales die immers geen kooldioxide produce ren, maar wel zoveel energie dat wij allemaal elektrisch kunnen rij den, koken en wassen en dat het gebruik van fossiele brandstoffen beperkt wordt tot vliegtuigen en schepen. Angst voor het radioac tief afval? Met een uiterste precisie sturen wij sondes naar Pluto of nog verder. Kunnen wij ons radio actief afval niet dumpen op de zon? Het effect daarvan nihil. De zon is immers één immense kern oven. W.J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Ward Churchill vergeleek slachtoffers aanslagen met nazi. BOULDER - De Universiteit van Co lorado heeft een professor die in een essay een vergelijking trok tus sen slachtoffers van de aanslagen van 11 september 2001 in de VS en de nazi Adolf Eichmann ontslagen wegens plagiaat, vervalsing en an dere wanprestaties. Op het ontslag van de professor, Ward Churchill, werd twee jaar ge leden al aangedrongen, toen er op hef ontstond over het reeds kort na de aanslagen door hem geschre ven essay. Het bestuur van de universiteit oordeelde toen echter dat ontslag niet mogelijk was, omdat Churchill slechts gebruik had ge maakt van de vrijheid van me- 'Buitenlandbeleid van VS kwam in de laatste decennia soms neer op genocide' ningsuiting. Wel werd er een on derzoek ingesteld naar zijn functio neren en dat heeft er uiteindelijk toe geleid dat de professor toch is ontslagen. In het essay betoogde Churchill dat het buitenlandbeleid van de VS de laatste decennia in sommige gevallen neerkwam op genocide en dat de Amerikanen daarom niet de onschuldige slachtoffers waren die het na de aanslagen claimden te zijn. Langs deze rede nering kwam hij ertoe slachtoffers van de aanslagen te vergelijken met Eichmann, volgens Churchill een ambtenaar die zelf verant woordelijk was voor zijn daden, al voerde hij slechts door anderen be dachte plannen uit. Eichmann organiseerde in de Tweede Wereldoorlog het trans port van miljoenen joden naar de vernietigingskampen. Modern vormgegeven badkamer met royale inloopdouche; voorzien van sunshower. Inclusief ro buuste wastafel, wanddoset, kranenserie en accessoires. Aan bieding exclusief tegels Nu van €10.510 SS sa aaj» -wtas Hoekkeuken in Landhuisstijl in de kleur vanille. Voorzien van: gaskookplaat, afzuigkap, combimagnetron, koelkast, vaatwasser, kraan, verlichting, spoelbak en kunststofwerk blad. Tevens voorzien van mooie glaskasten met spotver lichting Nu van €9.233 Wie wilt er niet even lekker ontspannen of onthaasten, je lichaam even verwennen of lekker genieten van uw tuin in de winter! Jan van Sundert biedt u ""Hgyjeze mogelijkheid en... nog eens GRATIS ook! Diverse andere mogelijkheden en samenstellingen mogelijk; vraag in de showroom naar de mogelijkheden. Hoekkeuken met kaderdeur in meerdere kleuren leverbaar) Voorzien van: 5-pit gas op glas kookplaat, schouwkap, combimagnetron, koel kast, vaatwasser, kraan, verlichting, composieten werkblad met1.5 spoelbak en een composieten rugwand achter de kookplaat. Nu van €13.530 Verrijdbaar BBQ meubel in teak hout. Inclusief BBQ met 4 branders. Bij aankoop van een keuken, badkamer of wellness product, een opblaasbaar twv€499,- Compacte infra- jü roodcabïne j 160x110x210. Met 8 infraroodstralers (lange golf). De cabine is voorzien van radio-cd speler en lichttherapie. Hoekkeuken met kaderdeur in de kleur Van ille in meerdere kleuren leverbaar) Voorzien van: 6-pit gaskookplaat, schouwkap, combimagnetron, koelkast, vaatwasser Allen ATAG), kraan, verlichting, kunststof werkblad en spoelbak. Tevens voorzien van glaskasten en apothekerskast. Nu van €11.311 I Jan .van *Actie geldig t/m 18 augustus 2007 Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, Di t/m Do 9.30-17.30 uur Vrijdag 9.30-21.00 uur (koopavond) Za 9.30-17.00 uur www.janvansundert.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11