Worstelen met zonnebril en regenjas Automobilisten loven ZLM verzekeringen Verdachte komt uit de sociale omgeving van vermoorde vrouw O Coppoolse/Vos sjezenkampioen Evenement 26 juli: Lotenfestival BPZC Woensdag 25 juli 2007 25 Windkracht 8 tot 9 en afwisselend zon en regen op eerste fietsdag. door Ondine van der Vleuten GOES - Onder de luifel van Sport- punt Goes, met het spandoek met 'Zeeuwse Rijwiel Toei'4Daagse' er op, staart een fietser in knalgeel re genpak dinsdag tegen twaalven be denkelijk naar de regenachtige lucht. Een half uur geleden stond Nelie Kanaar uit 's-Heer Hendrikskinde ren er onder een stralend zonnetje haar deelnemersvlaggetje aan de bagagedrager te binden. „Jammer dat ik mijn zonnebril vergeten ben", zei ze nog tegen haar man Krijn. Net als bijna alle deelne mers wachtten de Kanaars even af wat het weer deed voor ze zich bij de inschrijftafel meldden. Een groot aantal voorinschrijvers kwam uiteindelijk niet opdagen, negen van de vijftien scootmobiels - die dit jaar voor het eerst mee doen - lieten het afweten. Toch kwamen de deelnemers tus sen 8.30 en 13 uur gestaag binnen druppelen. Naast het stempelboek- je met routebeschrijving kregen ze een rolletje snoep en een zak uitge bakken snackspek van Thoolse ma kelij in handen gedrukt. Rinus (68) uit Wissenkerke heeft twee uur na de start de 25 kilome ter achter de rug. „Terug ging erg goed, toen had ik de wind in de rug, maar heen... Morgen doe ik de 40 kilometer door Zuid-Beve land, dat is veel mooier." Krijn Mons uit Goes, eveneens Gazel le-rijder ('met zeven versnellin gen'), voegt zich bij hem. „Daar moeten ze eens meer bomen plan ten, op Noord-Beveland." Elke dag gaan de tochten over een ander deel van Zeeland. Pr-man Ad Koster van de vierdaagse: „Mensen die Amemuiden niet kennen, kunnen dat morgen eens zien, andere vinden de natuur om 'Daar moeten ze eens meer bomen planten, op Noord-Beveland' het Veerse Meer prachtig, donder dag passeren we het station van de Stoomtrein Hoedekenskerke en in Kwadendamme de Vlindertuin, je rijdt langs bloemdijken en boom- gaarden...voor elk wat wils." Penningmeester Jan van Hanegem verwacht dat de komende dagen het verwachte aantal van 1000 deelnemers wel gehaald wordt. Het weer wordt immers beter. Hoe dan ook, hij heeft het evene ment sinds het prille begin, negen tien jaar geleden, alleen maar zien groeien. Weer of geen weer. Start en inschrijving dagelijks van 8.30 tot 13 uur. Route naar Sport- punt Zeeland in Goes en inschrijffor- muleren op: www.fietsvierdaagsezee- land.nl. Telefoon: 0113-223016 door Jeffrey Kutterink GOES - ZLM verzekeringen in Goes is de best gewaardeerde autoverze keraar van Nederland. Dat blijkt uit onderzoek van de ad vieswebsite Independer.nl. Ruim 74.000 bezoekers van de site heb ben tussen 29 december 2006 en 10 juli 2007 hun autoverzekeraar beoordeeld. Zij hebben cijfers gege ven voor: 'klaar staan voor klan ten', 'beloften nakomen' en 'scha- deafhandeling'. In totaal zijn 37 verzekeraars tegen het licht gehouden. Op alle drie de onderdelen scoorde ZLM de hoog ste cijfers (achtereenvolgens een 8,t, 8,2 en 8,3). Het gemiddeld rap portcijfer voor de ZLM is dan ook een 8,2. Op plaats twee staat WAA met een 8,1. Centraal Be heer Achmea volgt op de derde plek met een 7,7. Hekkensluiter is Voogd en Voogd met een 6,7. Ove rigens kan niet iedereen zich bij ZLM en WAA verzekeren. ZLM is alleen actief in Zeeland en Noord-Brabant. Bij WAA kan al leen medisch personeel zich verze keren. Nog altijd scoren volgens In- depender Direct Writers (die recht streeks met klanten communice ren) beter dan de tussenpersoons maatschappijen. MELISKERKE - Door alle 54 ringen te steken heroverden Ingeborg Coppoolse en Lou Vos gisteravond hun titel Sjezenkampioen van Me- liskerke, die ze voor het laatst in 2004 hadden gewonnen. De kampioenen hadden in het be gin concurrentie van Elmy Osté en Jos Wisse, tot zij in de 13e en 14e beurt achter elkaar een ring misten. Hierdoor waren het Chris tel Moens met koetsier Niels Janse en het koppel llona en Marco Jan- se die beide met 51 ringen in aan merking kwamen voor de kamp om de tweede beker. Deze kamp werd op de 32 mm-ring in het voordeel van Christel Moens en Niels Janse beslist. Politie hield op avond van de moord al 59-jarige Vlissinger aan. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Waarom en waarmee hij de 55-jarige Vlissingse maandag avond om het leven bracht, wil de politie nog niet kwijt. Wel was de rechercheurs al vlak na de moord duidelijk dat ze hem moesten heb ben. „Een en een is twee." De dag na de moord zijn de politie- busjes nog niet weg uit de Vlissing se Rembrandtlaan. Agenten en re chercheurs lopen af en aan in het smalle straatje. Dat wil echter niet zeggen dat het onderzoek niet vor dert, zegt woordvoerster E. Boot. „Het kan heel lang duren voor een plaats delict is afgezocht naar spo ren. Dat gaat tegenwoordig minuti eus, met zulke geavanceerde tech nieken dat het wel lijkt of een spo renonderzoek steeds langer duurt. Maar we weten wel steeds meer." De hoofdverdachte heeft de politie ook te pakken. Maandagavond al. Het gaat om een 59-jarige Vlissin ger die 'uit de relationele sfeer' van het slachtoffer komt. Of hij familie l^j De politie denkt de dader van de moord, maandagavond in Vlissin- gen, te pakken te hebben. Het gaat om 59-jarige Vlissinger, een bekende van het slachtoffer. is of de partner, laat Boot niet los. „Maar de verdenkingen gaan heel ver naar hem. Een en een is twee. Voor ons is het helder, maar de man blijft verdachte. Hij heeft nog geen bekentenis afgelegd, maar hij moet zijn verhaal dan ook nog doen. Na de aanhouding is hij al leen nog maar verhoord. Hij heeft toen wel al aangegeven iets met de moord te maken te hebben." 'Met geweld' is het enige dat Boot wil zeggen over de manier waarop de vrouw werd omgebracht. „Het zou tactisch niet juist zijn om daar meer over te vertellen. Er moeten nog mensen een getuigenis afleg gen. Al hoeven die met de moord niks te maken te hebben." Ontspanning is een stukje gezonde spanning! >vv?c» Maak deze maand kans op diverse prijzen bij Funtastic Casino Goes! Win onder andere een dinerbon van Café-restaurant Oranjeboom Bodega de Kookclub Restaurant jBuena Vista! Tot 26 juli krijgt elke bezoeker van Funtastic Casino Goes gratis een lot uitgereikt. Op 26 juli vindt in Funtastic Casino Goes de trekking plaats onder het genot van live muziek, hapjes en drankjes. Deze avond wordt mede mogelijk gemaakt door Restaurant Nian Hao. Hoe vaker u het amusementscentrum bezoekt, hoe meer loten u ontuangt, hoe meer kans u dus maakt. Voorwaarden: aanwezig tijdens de trekking en 1 prijs per persoon. Welkom en gratis versnaperingen Het Funtastic Casino team helpt u met plezier op weg bij uw bezoek aan ons amusementscentrum. Zij zijn zeer goed bekend met de diverse kanspelen, dus vraagt u gerust hoe elk spel gespeeld kan worden. Gedurende uw verblijf serveren wij gratis alcoholvrije drankjes en smakelijke hapjes. Verzorgd, kleinschalig en dus gezellig Funtastic Casino, gehuisvest in de Zusterstraat te Goes, ziet er uitste kend uit en is met opzet bescheiden van omvang. Daarom is het er altijd gezellig. De toegang is gratis, de minimumleeftijd is 18 jaar en een geldige legitimatie is verplicht. Uitkeringspercentage hoger dan 80%! Het uitkeringspercentage van Funtastic Casino zit boven de wettelijke norm van 80%. Dit betekent, dat van elke ingelegde euro gemiddeld minimaal 80 eurocent teruggaat naar onze gasten! Gevarieerd spelaanbod Funtastic Casino is een modern amusementscentrum met een geva rieerd programma aan goedgekeurde kansspelen. Het spelaanbod bestaat uit een breed assortiment fruitautomaten. De meeste zijn aangesloten op de Funtastic Jackpot. Daarnaast zijn er de gezellige Roulette-automaten, waarop meerdere spelers tegelijk hetzelfde spel kunnen spelen. Kijk voor meer informatie op: www.funtasticcasino.nl ZUSTERSTRAAT 2 4461 JA GOES T. 0113 - 27 03 43 Voor het eerst trokken dit jaar fietsers en scootmobielers ('De Mobiele Eenheid') samen op tijdens de Zeeuwse toervierdaagse. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61