PZC Chaos bij vervoer van zieken De vakantieservice van uw krant! 4 Zwarte Madonna in Den Haag tegen de vlakte Verdachte steekpartij Almere vrij Bon vakantieservice PZC Woensdag 25 juli 2007 5 den HAAG - De sloop van De Zwarte Madonna in Den Haag is in volle gang. Het naar de Amerikaan se zangeres Madonna vernoemde wooncomplex van architect Carel Weeber in het centrum van de Hofstad werd in 1985 opgeleverd en moet plaatsmaken voor twee kantoortorens en een woonflat genaamd De Kroon. De oplevering van deze gebouwen staat gepland voor januari 2012. In de kantoortorens komen de ministeries van Binnenlandse Zaken en van Justitie. De bouw daarvan begint in januari volgend jaar. foto Robin Utrecht/ANP Taxi's rijden om, laten uren op zich wachten of komen helemaal niet. den haag - De chaos bij het zit tend ziekenvervoer is structureel. Dat zeggen patiënten- en ouderen- organisaties. Taxi's rijden om, la ten uren op zich wachten of ko men niet opdagen. Patiënten die naar het ziekenhuis moeten voor chemotherapie of nierdialyse ko men daardoor vaak uren te laat aan. De Chronisch Zieken en Gehandi captenraad en CSO, de koepel van ouderenorganisaties, luiden van daag de noodklok bij staatssecreta ris Bussemaker van Volksgezond heid. Volgens deze organisaties en de Nierpatiëntenvereniging Neder land zijn de problemen met het ziekenvervoer structureel van aard. De SP meent dat de proble men zijn begonnen sinds het taxi vervoer wordt aanbesteed. „Je moet op de zorg geen marktwer king loslaten", zegt Tweede Kamer lid Henk van Gerven. Volgens het ministerie van Volksgezondheid is het goed verlopen van het zieken vervoer een zaak van de zorgverze keraars. Die hebben een zorgplicht en moeten dus voor kwalitatief goed vervoer zorgen. almere - Een van de drie verdach ten van de dodelijke steekpartij in Almere vorige week zaterdag, een' 15-jarige Almeerse jongen, komt volgende week op vrije voeten. Dat meldde het Openbaar Ministe rie (OM) gisteren. De raadkamer in Lelystad beslist vandaag over het voorarrest van de andere twee jongens (16 en 18), onder wie de hoofdverdachte. Bij de steekpartij kwam een 56-jari- ge man uit Almere om het leven. Het slachtoffer reed in zijn auto door de Zomerstraat en werd beko geld met eieren. Toen hij uitstapte om de jongens hierop aan te spre ken, ontstond ruzie waarbij de man werd neergestoken. Hij over leed later in het Flevoziekenhuis in Almere aan zijn verwondingen. De 15-jarige wordt door justitie verdacht van openlijke geweldple ging. Hij hoeft vandaag niet voor de raadkamer van de rechtbank Le lystad te verschijnen en zal dus in de loop van volgende week vrijko men, zo bevestigde justitie. De 16-jarige wordt ervan verdacht het slachtoffer te hebben gestoken. Onderzoekers: geen blauwtong in ons land den haag - De veeziekte blauw tong komt niet in Nederland voor. Een onderzoek van de Voedsel en Warenautoriteit (VWA) onder ne gentien runderen uit Limburg heeft geen spoortje van de ziekte opgeleverd. De afgelopen week wa ren runderen op vier Limburgse bedrijven nog verdacht. Vorig jaar werd de Nederlandse veehouderij hard getroffen door een uitbraak van blauwtong. Mannen vast in zaak Mandy Pijnenburg capelle a/d ijssel - In Capelle aan de IJssel en in een gevangenis in Heerhugowaard zijn respectieve lijk een 43-jarige en een 33-jarige man aangehouden die worden ver dacht Mandy Pijnenburg (18) te hebben aangezet tot het smokke len van 22 kilo cocaïne uit de Do minicaanse Republiek naar Neder land. Pijnenburg zit in de Domini caanse Republiek tien jaar cel uit. Signalement van man die agent neerschoot apeldoorn - De politie in Apeldoorn heeft een man op het oog die ervan wordt verdacht maandag een rechercheur in bur ger te hebben neergeschoten. Een ooggetuige kon de politie een goed signalement geven. De toe stand van de rechercheur is onver minderd ernstig. De getuige, die anoniem wil blij ven, stond enkele momenten oog in oog met de schutter. Hunebedbouwer deed aan schedelboringen borger - Hunebedbouwers voer den 5000 jaar geleden al hoofdope raties uit, waarbij ze gaatjes in hoofden boorden in de hoop daar mee ziektes te genezen. Na afloop van de operatie genazen de won den. De schedels en ander botma- teriaal van de hunebedbouwers zijn vanaf 1 september te zien op een expositie in het Hunebedcen trum in het Drentse Borger. De krant naar buren, vrienden of familie De tijdelijke bezorging elders in Zeeland is een gratis service. Vul de bon in. Vakantiewaardebonnen Abonnees die in Zeeland met vakantie gaan bezorgen wij de krant op hun vakantieadres (indien geen camping of bungalowpark) of zenden wij tijdig vakantiebonnen toe. Tegen inlevering bij één van onze verkooppunten krijgt u de PZC zo mee. De krant nagezonden per post Indien u buiten Zeeland in Nederland met vakantie bent, zenden wij u de krant op verzoek toe. Hiervoor hanteren wij de geldende portokosten. De krant komt wel een dag later op uw vakantieadres. Restitutie abonnementsgeld Wij brengen u €5,- in rekening op het te restitueren abonnementsbedrag als tegemoetkoming in de administratiekosten. Voor bovenstaande vakantieservice-mogelijkheden wordt een minimale duur van één week aangehouden. Vul de bon in en stuur deze portovrij uiterlijk twee weken vóór uw vertrek naar: Lezersservice PZC betr.: Vakantieservice Postbus 3229 4800 MB Breda U kunt lezersservice ook bellen- 0800-0231231, op werkdagen liefst na 10.30 uur. Op de website van de krant surft u naar abonneeservice www.pzc.nl./abonneren Woonplaats: Maakt gebruik van één van onderstaande vakantie service-mogelijkheden: O Ander bezorgadres in Zeeland (gratis service) O Waardebonnen voor de krant op campings en bungalow parken in Zeeland O Postverzending in Nederland 0,50 per dag) O Restitutie abonnementsgeld 5,- in rekening) Ik ga met vakantie van:t/m Indien u de krant tijdelijk laat bezorgen bij iemand anders of op een vakantieadres, vul dan onderstaande gegevens in Woonplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5