Brede school Symfonie krijgt Hoofdrol VOOr compleet nieuw ventilatiesysteem Arianne geeft teken van leven Muziektent wordt tevens klapbank Bergen viert drie dagen lang Krabbenfoor 22 Woensdag 25 juli 2007 PZC B Slecht klimaat grootste ergernis in Goes' pand met veel gebreken. door Frank Balkenende GOES - De brede school Symfonie in de Goese wijk Ouverture heeft een compleet nieuw ventilatiesys teem nodig. Een proef met revisie van de huidige klimaatbeheersing is mislukt. De ventilatie in Symfonie (twee basisscholen en kinderopvang) is al jaren slecht. De gemeente be sloot dit voorjaar tot een proef In twee lokalen werd het systeem ver beterd in de hoop dat dat een af doende oplossing zou zijn. Het experiment levert echter niet het gewenste resultaat op. De revi sie van het systeem leidt tot een te hoge uitstoot van C02Daardoor voldoet het niet aan de milieuei- sen die de gemeente stelt. De gemeente is echter verantwoor delijk voor goede onderwijshuis vesting. Het college heeft dan ook besloten het totale ventilatiesys teem te laten vervangen. Wethou der S. van 't Westeinde streeft er naar dat karwei in de herfstvakan tie uit te voeren, zodat gebruikers er geen hinder van hebben. Vermist meisje (16) vrijwel zeker in handen van loverboys. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De zestienjarige ver miste Arianne Sonnevijlle uit Ter- neuzen heeft een teken van leven gegeven via een advocaat van haar instelling in het Gelderse Zetten. Ze liet in een kort telefoongesprek weten dat het goed met haar gaat. Haar moeder Lineke gelooft daar niets van. Zij vermoedt dat de 'goed nieuws-boodschap' haar dochter is opgedrongen door lover boys. Arianne liep op vrijdag 15 juni Oppepper voor beeldbepalend element in Krabbendijke. door Luc Oggel krabbendijke - Reimerswaal steekt geld in de muziektent op de kruising Dorpsstraat/Noordweg in Krabbendijke. Die wordt niet al leen grondig opgeknapt, maar krijgt ook een bredere functie. Het college van burgemeester en wethouders had al in december vo rig jaar besloten om de muziek tent in elk geval te behouden, maar daarvoor moest er wel het nodige aan gebeuren. Aanvankelijk zou het beeldbepalende bouw werkje alleen een lik verf krijgen, maar na inspectie bleek dat ook de dakbedekking in zijn geheel moet worden vervangen. Daarop is in sa menspraak met muziekvereniging Concordia besloten om de muziek De slechte ventilatie staat boven aan de waslijst aan gebreken. Het regende de afgelopen jaren klach ten over de Symfonie. De lijst aan mankementen leek eindeloos. De cv haperde, waardoor leerlingen 's winters zaten te bibberen, de giet- vloeren in de sanitaire ruimten ver toonden scheuren en de waterlei ding lekte, wat tot verzakkingen van het schoolplein leidde. Nadere inspectie leerde dat het waterlei dingsysteem niet goed is aange legd, waardoor het risico op legio- nella-besmetting toeneemt. Ook bladdert verf van kozijnen en mu ren af Dé gemeente heeft vorig jaar een aantal klachten laten verhelpen. Tussentijds deed zich een nieuw euvel voor: het dak lekte. De ge meenteraad vreesde voor nog meer verborgen gebreken en eiste een onafhankelijk onderzoek. Dat moest aan het licht brengen wie er verantwoordelijk is voor de gebre ken - hoofdaannemer Walcherse Bouw Unie (WBU), onderaanne- 1^ Een proef met een opgelapt ven- tilatiesysteem in de brede school Symfonie in Goes is mislukt. Daarom laat de gemeente de ven tilatie compleet vernieuwen. weg uit de instelling. Een kleine maand eerder liep ze ook al eens weg. Na tweeënhalve week werd ze gevonden in een Toverboypand' in de Utrechtse wijk Ondiep. Haar moeder zet nu vanuit Terneu- zen alle mogelijke middelen in om haar dochter te traceren. Daarbij is ze vooral afhankelijk van de poli tie in Eist, die het onderzoek naar de vermissing leidt. „Ze heeft vorige week telefonisch contact gehad met haar advocaat, die ze heeft sinds ze onder toe zicht staat. Ze vertelde dat hij fami lie en vrienden moest vertellen dat het goed met haar gaat. Onzin, het gaat helemaal niet goed met haar. Dit schijnt in het loverboycir- tent dan maar meteen goed onder handen te nemen. Behalve een nieuw dak en een schilderbeurt krijgt de muziektent een stalen balustrade. Het huidige houten exemplaar is erg vandaüs- megevoelig en daarnaast onveilig voor kinderen die regelmatig in de muziektent spelen. Zij kunnen ge makkelijk door de open construc tie vallen. Hoewel muziekvereniging Concor dia heeft aangegeven in de toe komst vaker gebruik te willen ma ken van de muziektent, streeft de gemeente desondanks naar een multifunctioneler gebruik ervan, om op die manier de investering rendabeler te maken. De muziek tent gaat daarom tevens dienst doen als zitgelegenheid voor oude ren en toeristen. De vloer komt daarvoor 45 centimeter lager te lig gen en langs de randen worden zit- tinkjes gemonteerd. mers of leveranciers - en wie op draait voor de kosten. De gemeen te en de WBU betaalden de kos ten van het onderzoek. Voor de meeste mankementen neemt de WBU de financiële ver antwoordelijkheid of overlegt ze met aannemers en leveranciers. Wethouder Van 't Westeinde vindt dat het bouwbedrijf zich 'coulant' opstelt. De gemeente heeft inmiddels een adviesbureau, de Grontmij, per brief gevraagd ook zijn verantwoordelijkheid te nemen. De Grontmij weigert zich aansprakelijk te stellen voor zijn rol bij de bouw. Naast de installatie van een ander ventilatiesysteem, moet er nog meer gebeuren in de brede school. De verwarming werkt wel, maar niet honderd procent. Het is aange sloten op het bronnensysteem van Essent in Ouverture. Verschillende wijkbewoners hebben geklaagd over hoge energiekosten, hoewel het systeem goed functioneert. Of de brede school een energieslur- per is, weet de wethouder niet. Wel dat het verwarmingssysteem ook kan koelen, maar nog niet vlekkeloos werkt. Aanpassingen zijn eveneens voorzien in de herfstvakantie. cuit een heel normale tactiek te zijn. Ook heeft ze via internet vrienden laten weten dat zij zich geen zorgen moeten maken. Het hoort er allemaal bij. De meisjes worden door de loverboys inge pakt met cadeautjes en mooie woorden, maar er komt een mo ment dat ze geld moeten gaan ver dienen", vertelt Lineke Sonnevijl le. De politie vermoedt volgens haar dat Arianne zich ophoudt bij enke le loverboys van Marokkaanse af komst. Ze is waarschijnlijk nog sa men met een ander meisje uit haar instelling. Tips kunnen worden doorgegeven aan de politie via 0900-8844. De muzikanten komen straks wel iswaar lager te zitten tijdens een uitvoering, maar de stalen balustra de zorgt ervoor dat ze toch nog goed te zien zijn. De kans bestaat dat door de werk zaamheden meerdere omringende monumentale bomen zowel bo ven- als ondergronds beschadigd kunnen raken. Daarom moeten ook de nodige groenwerkzaamhe- Moistured Minds is geschreven naar de toon van de klok. door Lilian Dominicus WISSENKERKE - „Ik hoop wat los te maken bij de mensen", zegt Ron Meuldijk uit Wissenkerke. „We le ven in zo'n drukke wereld, waarin mensen te weinig stilstaan bij de emoties die ze hebben. We wen den ons hoofd ervan afin het dage lijks leven, in de hoop dat hele maal niemand het ziet. Soms is het tijd om stil te staan en naar je gevoel te luisteren." Meuldijk en de rest van het gezel schap dat zaterdagavond het mu ziekspektakel Moistured Minds in Wissenkerke opvoert, hadden gis teravond de generale repetitie voor een select publiek. Om de be lichting, het geluid, de kostuums, het samenspel van de muzikanten, zangeressen en danseres te testen. Nodig, want de amateurs die deze productie rond het thema Tijd tot leven brengen, doen er alles aan om als professionelen over te ko men. „We hebben driehonderd stoelen buiten staan, maar ik ver wacht dat er mensen moeten staan. Er komen gegarandeerd ont zettend veel belangstellenden op af" Voor Meuldijk, zeifin het dagelijks leven schooldirecteur en raadslid, is Moistured Minds een project waarin hij een andere kant van zichzelf laat zien. „Mijn gevoelige kant", zegt hij. „Die kennen een heleboel mensen niet." Componist Meuldijk draagt de mu ziek op aan dierbaren uit zijn om geving, mensen die veel te vroeg zijn overleden. „Iedereen kan zijn eigen interpretatie aan het stuk ge ven. Voor mij gaat het geboren worden, sterven en herleven. In het gedicht dat wordt opgedragen komt dat ook naar voren. Alsof de overledene zegt: blijf maar met me praten, ik ben in de buurt, just around the corner. Maar het kan ook gaan over een scheiding, als je dat erin ziet." In Moistured Minds komen mu ziek, poëzie, zang, dans en film sa men. Het is een half uur durend den worden gedaan. Het gaat on der meer om snoei- en bemestings- werk en het plaatsen van wortel- schermen. De fundering van de muziektent moet voor dat laatste worden blootgegraven en worden hersteld of aangepast. Reimerswaal wil het werk op zeer korte termijn laten uitvoeren. De totale kosten bedragen ruim 27.000 euro. spektakel waarin alle zintuigen ge prikkeld worden - ook geur, als de monniken in hun bruine habijten met wierookvaten door het pu bliek lopen, als in een processie. In de mistflarden van de zee kruipt een waterfee uit haar ei, een rol die vertolkt wordt door Ya- ra den Engelsman. Een krachtige danseres, die werkt met haar eigen emoties. Ze ontdekt de wereld, maar het is er koud en zou graag terug haar ei in willen kruipen. Als dat niet meer gaat, loopt ze toch haar pad. „Haar wereld verandert door de keuzes die ze maakt, zo zie ik dat", zegt Meuldijk. „Dat doet ze door het omslaan van een zwarte doek, 'Alsof de overledene zegt: blijf maar met me praten, ik blijf in de buurt' voor mij symboliseert dat het af scheid." Later neemt ze haar toe verlaat tot een doek in regenboog kleuren. „Dan wordt het licht ook groen." Ook in de gebruikte instrumen ten, waaronder mandoline, fluit synthesizer en diverse slaginstru menten, komt de symboliek naar voren. „Ik zie de fluit als de lokken de sirenes", verklaart Meuldijk. „De zangeressen, in het wit ge kleed, staan voor de moed die de danseres betracht." Centraal in Moistured Minds zijn. de kerkklokken van Wissenkerke. Meuldijk: „Het stuk is geschreven in B, de tonen van deze klok. Zou den we Moistured Minds ergens an ders opvoeren, dan moeten we het helemaal omzetten. Dat doen we dus niet; Moistured Minds is exclu sief voor Wissenkerke." Moistured Minds, choreografie: Mie- ke Boot, muziek: Ron Meuldijk, film: Hans van Egmond, realisatie: Janne Hulstman. Zaterdag 28 juli, Voor straat in Wissenkerke. Amuse 22.45 uur, warming up 23.15 uur, uitvoe ring 23.30 uur. De voorstelling is gra tis bij te wonen. Reserveren voor een zitplaats is wenselijk op telefoonnum mer: 0113-372048. BERGEN OP ZOOM - De Bourgondi sche Krabbenfoor in Bergen op Zoom barst morgen weer los. Dat betekent drie dagen braderie, mu ziek, straattheater en toneel. Op de Grote Markt kunnen bezoe kers elke avond terecht voor mu- ziekoptredens. Donderdag is het Hollandse avond, vrijdag kunnen 'golden oldies' worden beluisterd, terwijl de bands Flat Out en Face to Face de zaterdag opluisteren. Ook overdag valt er, vanaf 14.00 uur, genoeg te beleven. Zo is er el ke dag een pasar malam en biedt ook Markiezenhof elke dag vertier. Er is daar onder meer een kunst markt. In de. binnenstad is er een braderie. Er kan worden gelachen als zowel vrouwen als mannen za terdagmiddag vanaf 16.00 uur mee doen aan de Hoge Hakken Race in de Steenbergsestraat. Het hele programma is te vinden op www.dekrabbenfoor.nl. De muziektent in Krabbendijke wacht een grondige vernieuwing. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 58