Zeeland Goes wordt Millennium Gemeente BEVELANDEN-THOLEN 32 en 33 37 Meer ruimte in sloten lager peil Wij geven u de helft cadeau! Gentse Feesten druk bezocht Geslacht Storm velt bomen op de Bevelanden Woensdag 25 juli 2007 Toeristen werken op strand Domburg aan hun gezondheid Wisse mag definitief naar WK in Osaka College wil Afrika-jaar, klimaatbeleid en aanpak van armoede koppelen. door Frank Balkenende GOES - Goes wordt in 2008 Millen nium Gemeente. Daarmee ver plicht ze zich in te spannen voor klimaatverbetering, ontwikkelings samenwerking en armoedebestrij- ding. Goes is daarmee de tweede ge meente in Zeeland die zich millen niumdoelen stek. Terneuzen maak te eind juni bekend aan te haken bij de campagne van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Lokaal kunnen gemeenten best iets betekenen voor milieu, ont wikkelingssamenwerking en ar moedebestrijding. Bijvoorbeeld door te kiezen voor duurzaam ge produceerd hout (zit vaak al in bouwbesluiten) en papier, 'eerlij ke' koffie te schenken en de lokale Wereldwinkel te ondersteunen. Of door, 'groene' spaarrekeningen te benutten, energiebesparingen door te voeren of de film van Al Gore (An Inconvenient Truthin het onderwijs te vertonen, zodat jongeren zich bewust worden van de gevolgen van de uitstoot van broeikasgassen. Goes koppelt het etiket Millen nium Gemeente nadrukkelijk aan het feestjaar in 2009, met het the ma 'Afrika.' „Daar kun je bijna niet omheen", zegt wethouder S. van 't Westeinde, die zich haast te zeggen dat het college er nog geen definitief besluit over heeft geno men. Anders dan Terneuzen (één WPj Na Terneuzen overweegt ook Goes zich aan te sluiten bij de VNG-campagne om doelen te ha len voor een betere Derde We reld en een gezonder klimaat. euro per inwoner) heeft Van 't Westeinde nog geen beeld hoeveel geld Goes in de millenniumdoelen wil pompen. De voorhoedespelers van het jubi leumjaar Goes 600 in 2005 hebben zich inmiddels gemeld om de kar te trekken. Dat zijn de Zeeuwse Muziekschool, Stichting Dansz en regisseur Koen Schyvens. De laat ste droeg vorig jaar al een spring plank aan voor het Goese Afrika- jaar, het al lopende uitwisselings project Umoja. Dat vergde een reis naar Mozambique, waar de raad uiteindelijk een stokje voor stak. Goes omarmde wel het thema 'Afrika'. Doel is volgend jaar al uit wisselingsprojecten voor onder wijs en cultuur op te zetten. Ook sportclubs die contacten hebben in Afrika (hockey en rugby in Zuid-Affika), kunnen worden inge schakeld. Daarnaast bevat het feest jaar een schoolproject. Hoogtepunt wordt een theater spektakel op de Grote Markt (18 en 19 juli). Het startschot voor het Afrikajaar valt op de nieuwjaarsre ceptie in 2009. Veel staat nog open. Goesenaren kunnen 26 sep tember ideeën aandragen tijdens een bijeenkomst in het stadskan toor. MIDDELBURG - Om meer ruimte te creëren in sloten en watergangen heeft Waterschap Zeeuwse Eilan den het waterpeil verlaagd van zo mer- naar winterniveau. Het win- terpeil ligt gemiddeld vijftien centi meter lager. Die extra bergingscapa citeit is nodig om de grote hoeveel heden regen te kunnen verwer ken. Op Zuid-Beveland viel maan dagavond en -nacht 30 millimeter. Met die hoeveelheden neerslag in het vooruitzicht, en vanwege de vele regen van de afgelopen tien dagen, was het waterpeil in veel sloten vorige week maandag al ver laagd. Deze week is het ook in an dere watergangen verlaagd. De neerslag heeft volgens het wa terschap nog niet tot grote overlast geleid. Wel is gisteren bij de Galge- weg tussen Vlissingen en Koude- kerke een tractorpomp ingezet om dat het waterpeil in een sloot snel ler steeg dan het gemaal aankon. De waterpeilen worden nauwlet tend in de gaten gehouden. Om dat het water richting de gemalen gaat, kan het peil in de watergan gen her en der flink stijgen. Het waterschap denkt dat het water over het algemeen niet meer dan dertig centimeter omhoog zal ko men. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. GENT - De honderdvierenzestigste editie van de Gentse Feesten heeft 1,4 tot 1,5 miljoen bezoekers ge trokken. Het zijn schattingen van de politie, die er eerder nog vanuit ging dat er door het slechte weer enkele honderdduizenden men sen naar Gent waren afgereisd. Feestenburgemeester schepen Lie ven Decaluwé weerlegde dat giste ren. „Juist door dat slechte weer was de belangstelling groter. Lo gisch, vorig jaar vielen de mussen van het dak." Dat was nu eigenlijk alleen op de laatste dag, maandag, het geval. Plensbuien zorgden voor lege straten, 's Avonds trok de belangstelling weer aan dankzij het traditionele supportersfeest van de Buffalo's van AA Gent. FZU0W51 Tip? redactie@pzc.nl Dat Goese gezin is onlangs ver blijd met de komst van een doch ter. Daarmee is de koningswens in vervulling gegaan, want eer der kregen zij een zoon. Omdat ze niet zo van verrassin gen houden, waren de ouders zelf al maanden voor de geboor te op de hoogte van het geslacht van de nieuwe telg. Voor hun driejarige zoon hielden ze het nog geheim. Uiteraard bereidden ze hem wel voor op de komst van de concurrentie, maar er werd dan steevast gesproken over 'je broertje of zusje'. Dat heeft het jochie goed in zijn oren geknoopt. „Ik ga even mijn broer tje of zusje een kusje gevenzei hij laatst, toen de baby huilde. Tip? redgoes@pzc.nl GOES - De storm die gisternacht over de provin- men geveld, zoals in Kats (foto). Ook in Goes, Ka- te, zo liet de politie gisteren weten. cie trok heeft op de Bevelanden vooral veel bo- pelle en Lewedorp gingen bomen tegen de vlak- foto Erik Schwartz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57