Zeeland Bomen en tenten slachtoffers storm Meer ruimte in sloten door verlagen waterpeil SCHOUWEN-DUIVELAND 32 en 33 Hardrijder raakt rijbewijs kwijt Wij geven u de helft cadeau! Geslacht Toeristen werken op strand Domburg aan hun gezondheid Wisse mag definitief naar WK in Osaka Woensdag 25 juli 2007 In Brouwershaven liep een kampement van een Belgische scoutinggroep forse schade op. De scouts zijn naar aanleiding daarvan voortijdig naar huis gegaan. foto Marijke Folkertsma Belgische scouts keren voortijdig terug naar Turnhout. door Piet Kleemans zierikzee - De storm die in de nacht van maandag en dinsdag over het land trok heeft op Schou- wen-Duiveland schade aangericht aan groen en tenten. Een groep Belgische scouts keerde - nadat en kele tenten waren stukgewaaid - voortijdig terug naar Turnhout. „Het was voor de kinderen ook niet leuk meer", motiveert groeps leidster Lisa Geets de keuze om het kampement op het scouting terrein aan de Spuiweg in Brou wershaven af te breken. „We wis ten dat het slecht weer zou wor den, maar dat het zo hard zou gaan waaien, hadden we echt niet verwacht. De tenten stonden enorm te klapperen en de kleinere kinderen waren bang. Daarom heb ben we rond middernacht de kin deren uit de tenten gehaald en on dergebracht in het scoutingge- bouw." Een verstandige keuze zo bleek want met het aanbreken van de ochtend wakkerde de wind ver der aan. Meerdere tenten werden gegrepen door de wind. Een ging plat, een ander maakte een achter waartse salto het water in. Om er ger te voorkomen sjorde de inder haast gealarmeerde brandweer de resterende tenten vast met extra sjorbanden, gezekerd aan diep in 'Dat het zo hard zou gaan waaien hadden we echt niet verwacht' de grond geslagen houten palen. Toen later dinsdagochtend de wind weer wat geluwd was wer den de tenten afgebroken. „De kin deren waren het toch al zat, steeds die regen. En later deze week wordt het nog weer slechter. Dus gaan we maar gewoon naar huis." Verder viel het mee met de schade op Schouwen-Duiveland. Op de Lageweg bij Sirjansland waaide een boom om die dwars op de weg belandde. De brandweer maakte de weg weer vrij. Een boom langs de Kuijerdamseweg bij Ellemeet werd uit voorzorg om gezaagd. „De grond was door de wortels al een halve meter om hoog geduwd en aanwonenden waren bang dat hij op het huis zou vallen", aldus brandweerofficier van dienst R. Vermeer. Ook een boom langs de Stoofweg bij Renes- se sneuvelde. Bij de gemeente kwa men in totaal zo'n tien meldingen binnen van omgewaaide bomen dan wel afgebroken takken. In Veere waaide een circustent om en in Cadzand-Bad werden voorstellin gen van Moskou-Holiday afgelast wegens stormschade aan de grote tent. In Middelburg waaide een boom op een chemisch toilet. Langs de kust stond een stormach tige noordwestenwind, windkracht 8 met uitschieters naar 9. Op Goe- ree-Overflakkee kwamen windsto ten voor van too kilometer per uur. renesse - Een 20-jarige automobi list uit Hardinxveld-Giessendam is in de nacht van maandag op dins dag aangehouden in Renesse, om dat hij te hard reed. Hij werd op l de Kromme Reke in de badplaats betrapt. Toen de politie hem een stopteken gaf, ging hij er met hoge snelheid vandoor. De agenten gin gen in de achtervolging en even Ia- ter sprong hij uit de auto en rende weg. De agenten trokken ook een sprintje en konden hem achterha len. De man reed niet alleen veel te hard, hij had ook gedronken. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. door Maurits Sep MIDDELBURG - Om meer ruimte te creëren in sloten en watergangen heeft Waterschap Zeeuwse Eilan den het waterpeil verlaagd van zo mer- naar winterniveau. Het win- terpeil ligt gemiddeld vijftien centi meter lager. Die extra bergingscapaciteit is no dig om de grote hoeveelheden re gen te kunnen verwerken. Maan dagavond en -nacht viel veel re gen. Op Walcheren viel 50 milli meter, op Zuid-Beveland 30 milli meter. Met die hoeveelheden neerslag in het vooruitzicht, en vanwege de vele regen van de afgelopen tien dagen, was het waterpeil in veel sloten vorige week maandag al ver laagd. Deze week is het ook in an dere watergangen verlaagd. De neerslag heeft volgens het wa terschap nog niet tot grote overlast geleid. Wel is gisteren bij de Galge- weg tussen Vlissingen en Koude- kerke een tractorpomp ingezet om dat het waterpeil in een sloot snel ler steeg dan het gemaal aankon. De waterpeilen worden nauwlet tend in de gaten gehouden. Om dat het water richting de gemalen gaat, kan het peil in de watergan gen her en der flink stijgen. Het waterschap denkt dat het water over het algemeen niet meer dan dertig centimeter omhoog zal ko- zmrm?. Tip? redactie@pzc.nl Dat Goese gezin is onlangs ver blijd met de komst van een doch ter. Daarmee is de koningswens in vervulling gegaan, want eer der kregen zij een zoon. Omdat zij niet zo van verrassin gen houden, waren de ouders zelf al maanden voor de geboor te op de hoogte van het geslacht van de nieuwe telg. Voor hun driejarige zoon hielden zij het nog geheim. Uiteraard bereidden zij hem wel voor op de komst van de concurrentie, maar er werd dan steevast gesproken over 'je broertje of zusje'. Dat heeft het jochie goed in zijn oren geknoopt. „Ik ga even mijn broer tje of zusje een kusje geven", zei hij laatst, toen de baby huilde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51