Binnenland Juristen: Rutte tast de rechtsstaat aan SP: nu debat thuiszorg €0© Pardon bij 6100 mensen op mat €3SD <33D €330 SS© 4K© Familiedrama in Hoogwoud VWA pakt gesjoemel met kip aan 4 I Woensdag 25 juli 2007 pzc KOS Marman 3* Pyli Bay Hotel ALL INCLUSIVE Mooi hotel in een rustige, groene omgeving gelegen, in het toeristenplaatsje Marman Laat u in dit hotel verwennen en geniet van de Griekse gastvri jheid Het strand van Marmari bereikt u na ca. 250m. RHODOS Trianda 3* Filerimos Village ALL INCLUSIVE Deze mooi gelegen accom modatie biedt een uitgebreid amusementsprogramma. Het strand van Tnanda bereikt u na 700 m. Het hotel is tevens een perfect uitvalsbasis voor een avondje uit in Rhodos-slad. GRAN CANARI Playa del Ingles 3* Playa del Sol Apt. LOGIES Mooi complex met netjes ing erichte appartementen, ideaal gelegen in het centrum van Playa del Ingles. Dit complex beschikt over een groot zwem bad met apart kinderzwembad en een zwembadterras met TENERIFE Los Cristianos 3* Castle Harbor Studio's LOGIES Een redelijk groot complex met ruime studio's. Geniet van het tropische klimaat op het terras aan het zwembad. Gelegen in een levendige omgeving in Los Cristianos naast Playa de las EGYPTE Sharm el Sheikh 5* Prima Life Rehana ALL INCLUSIVE Prima resort met drie heerlijke zwembaden en slechts door de kustweg gescheiden van het prive-strand. Het Prima Life Rehana Resort ligt aan een schitterende rustige baai. U kunt direct vanaf het strand snorkelen bij een prachtig rif. EGYPTE Nuweiba 4* Nuweiba Village ALL INCLUSIVE Het Nuweiba Village resort ligt direct aan de Rode Zee De omgeving biedt schitterende locaties voor duiken en snorkelen en andere watersporten. Alle kamers liggen op de begane grond Er is een groot zwembad. KRETA Istro 3* Elpida Hotel ALL INCLUSIVE Prachtig gelegen hotel met vele faciliteiten, een groot zwembad en een werkelijk schitterend uitzicht. In de directe omgev ing van het hotel vindt u veel natuurschoon en gezellige restaurantjes. Het strand bereikt TUNESIE Hammamet 4* Imperial Park Hotel ALL INCLUSIVE Het Prime Life Imperial Park is een mooi 4* hotel dat behoort tot de goed bekend staande Prima Life hotelketen Het hotel ligt in Hammamet Yasmine op circa 250 meter van een schit terend fijn zandstrand. EGYPTE Hurghada 5* Prima Life Makadi ALL INCLUSIVE Het Prima Life Makadi is een schitterend, splinternieuw resort en wordt exclusief door Sky International Tours aangeboden op de Nederlandse markt. Het resort heeft voor jong en oud veel te bieden, maar is vooral voor kinderen een paradijs Bel: 09001552 (I8ct p/m) Vanaf-prijzen p.p. in 2pk/apt INCLUSIEF TOESLAGEN. hoogwoud - Een 42-jarige man in het Noord-Hollandse Hoogwoud heeft gisteren zijn 35-jarige vrouw, zijn hond en uiteindelijk zichzelf om het leven gebracht. De achter gronden zijn onduidelijk. Buurtbewoners alarmeerden de politie even na een uur toen ze de man met bebloede kleding bij zijn woning zagen lopen. Hij bleek toen al in het huis zijn vrouw en de hond te hebben gedood. De man liep naar de bij het huis gele gen stal en maakte op zolder een eind aan zijn leven. De drie kinde ren van het paar, van 8 jaar, 5 jaar en 9 maanden, waren op het mo ment van het drama bij familie. WD-voorman wil asiel-uitspraak van Europees Hof negeren. den haag - Juristen zijn verbijs terd over het voorstel van WD-lei- der Mark Rutte om een uitspraak van het Europese Hof te negeren en Somalische asielzoekers toch uit te zetten. Dat is volgens de juristen niet al leen onmogelijk, maar getuigt ook van opportunisme. Het Europese Hof oordeelde eer der dat Nederland Somaliërs niet mag uitzetten die behoren tot een minderheid die in Somalië wordt vervolgd. Staatssecretaris Nebahat Albayrak van Vreemdelingenzaken heeft de Kamer laten weten de uit spraak van het Europese Hof over te nemen. Onterecht, stelt VVD-leider Rutte. Hij vreest dat de staatssecretaris zo de deur openzet voor alle leden van deze Somalische groep. Albayrak zou de uitspraak volgens hem ook naast zich neer kunnen leggen. Rutte concludeert dit op grond van eigen WD-onderzoek. Frank rijk en het Verenigd Koninkrijk hebben dit volgens hem al eerder gedaan. Hoogleraar Staats- en Bestuurs recht lanneke Gerards van de Uni versiteit Leiden wimpelt de op roep van Rutte echter af als politie ke praat: „Het Europese Verdrag voor de Rechten van de Mens schrijft voor dat elke lidstaat die partij is in een zaak bij het Europe se Hof, verplicht is die uitspraak uit te voeren. Dat verdrag heeft Ne derland zelf ondertekend. Dat kun je niet even terzijde leggen." Ook betwist zij de stelling van Rut te dat Frankrijk en Engeland eer der uitspraken van het Hof terzij de hebben geschoven. Gerards: „Wel zijn er voorbeelden bekend uit Turkije en Rusland." De WD verwijst juist altijd naar deze twee als landen die de men senrechten niet honoreren", stelt Het voorstel van VVD-leider Rut- te om, een uitspraak van het EU-Hof ten spijt, Somalische asielzoekers uit te zetten, schiet juristen in het verkeerde keelgat. PvdA-Kamerlid en oud-rechter Aleid Wolfsen. Hij reageert rond uit verbijsterd en noemt de op roep van Rutte opportunistisch. „Liberalen liepen altijd voorop bij de scheiding der machten. Het be gint erop te lijken dat ze nu voor op lopen bij het afschaffen ervan. Rutte tast met deze uitspraak de basisbeginselen van de rechtsstaat aan." Ook de Raad voor de Rechtspraak en de net ingestelde commissie Uitdragen Kernwaarden Rechts staat, die als taak heeft de beginse len van de rechtsstaat uit te dragen onder de bevolking, verwijzen naar het mensenrechtenverdrag. „Wij hebben ons hieraan te hou den. Dat kun je natuurlijk wel te rugdraaien, maar ik neem aan dat Rutte dat niet bedoelt", aldus com missie-secretaris Suzanne van Me lis. De WD houdt vast aan haar stel ling. „We willen de uitspraak voor de Somalische man die de zaak aanhangig maakte, honoreren. Maar de bredere uitvoering ervan naar die hele groep verwerpen wij." Tienduizend anderen krijgen nog bericht van de autoriteiten. rijswijk - Ruim 6100 uitgeproce deerde asielzoekers hebben inmid dels bericht gekregen dat ze onder de pardonregeling vallen. Voor on geveer een kwart van hen heeft de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) al een verblijfspas laten ma ken. Die balans maakte IND-directeur Peter Veld gisteren op, nu de rege ling ruim een maand geldt. Hij ver wacht nog ruim 10.000 uitgeproce deerde asielzoekers te kunnen mel den dat zij onder het pardon val len. Het gaat om mensen die be kend zijn bij de IND, omdat ze een officiële procedure hebben lo pen. Dit deel van de operatie moet eind september worden afgerond. Daar na gaat de IND aan de slag met vreemdelingen die door burge meesters worden aangedragen voor de pardonregeling. Zij krijgen tot het einde van dit jaar de kans om de namen van uitgeprocedeer de asielzoekers door te geven. In totaal komen naar schatting 25.000 tot 30.000 uitgeprocedeer de asielzoekers in aanmerking voor de regeling. Een deel van hen is zowel bekend bij de IND als bij de gemeente. De pardonregeling voor buitenlan ders die onder de oude Vreemde lingenwet (voor april 2001) in Ne derland asiel hebben gevraagd, is 15 juni officieel van kracht gewor den. „Op die dag hebben we meteen een paar honderd brieven de deur uitgedaan. We wilden een zichtba re start maken", aldus IND-direc- teur Veld. „We zouden de pardon regeling graag binnen een jaar hele maal afgewerkt hebben. Tot dus ver zitten we op schema." Veld heeft 150 tot 200 medewerkers op de klus gezet. Peter van Straaten is met vakantie. den haag - De Voedsel en Waren autoriteit gaat strenger optreden te gen pluimveehouders die niet eer lijk zijn over het gehalte water in door hen geleverd kippenvlees. Het inspuiten van vocht in kippen vlees is niet illegaal. Volgens de EU-regelgeving moet door middel van etikettering wel duidelijk wor den gemaakt hoeveel water is inge spoten. Water kan alleen worden ingespoten in kip in combinatie met bindingsmiddelen. Daarin worden vaak fosfaten en eiwitten gebruikt. De eiwitten komen on der meer van kippen, varkens, run deren en uit melk en soja. Dat mag als de producent het op het etiket zet. Consumenten hebben er meestal geen weet van dat ze met water en dierlijke eiwitten toe gevoegd kippenvlees kopen. Fractie: ontslagdreiging reden voor onderbreken van reces Kamer. den haag - De SP wil dat de TVvee- de Kamer de vakantie onderbreekt voor een debat over dreigende ont slagen in de thuiszorg. Een ge sprek tussen staatssecretaris Jet Bussemaker (Volksgezondheid), gemeenten en instellingen voor thuiszorg heeft volgens SP-Kamer- lid Agnes Kant niets opgeleverd. Maar regeringspartijen CDA en Christenunie voelen nu niks voor een spoeddebat. Het overleg van vrijdag volgde op de noodkreet van koepelorganisa tie Actiz, die meldde dat naar schatting 8000 huishoudelijke hul pen hun baan dreigen te verliezen. Sinds begin dit jaar zijn gemeen ten verantwoordelijk voor de huis houdelijke zorg, onderdeel van de thuiszorg. Instellingen voor thuiszorg moe ten met elkaar concurreren om een contract in de wacht te slepen. Veel instellingen hebben zo fel op prijs geconcurreerd dat ze nu zeg gen hun personeel niet meer te kunnen betalen. Ook hebben veel klanten van de thuiszorg nog slechts recht op een goedkopere vorm van hulp. Hierdoor blijven de thuiszorginstellingen zitten met dure krachten. Net als de vakbonden en partijen in de Kamer is Bussemaker bang dat huishoudelijk hulpen daarom gedwongen worden hun vaste baan in te ruilen voor een aanstel ling als alfahulp. Daarbij gaat het om een soort freelance-aanstelling met veel slechtere arbeidsvoor waarden. Vrijdag is afgesproken dat gemeen- CDA en CU willen geen spoed debat over de dreigende ontsla gen in de thuiszorg. SP-Kamerlid Kant wil dat de Kamer voor dat debat het reces onderbreekt. ten met de vakbonden en de instel lingen in de thuiszorg gaan over leggen over de werkgelegenheid in de sector. Bussemaker schreef giste ren in haar weblog dat werkgevers en gemeenten 'nu aan zet zijn'. Ze heeft er zelf 20 miljoen euro voor uitgetrokken om werknemers te behouden voor de zorg, bijvoor beeld via omscholing. Maar SP'er Kant vindt dat Busse maker het erbij laat zitten. „Er wordt volstrekt onvoldoende on dernomen om ontslagen of ver slechterde arbeidsvoorwaarden in de thuiszorg te voorkomen." Kant wil de bewindsvrouw ook aan de tand voelen over klantenstops. CDA-Kamerlid Jan de Vries heeft er daarentegen 'alle vertrouwen in' dat gemeenten en werkgevers hun afspraken met Bussemaker willen nakomen. Hij verwacht in septem ber een eerste rapportage. „Die wil ik afwachten. Voor die tijd heeft het geen zin om als Kamer hier over te debatteren." Wanbetaler niet op vakantie door wielklem rotterdam - De kampeervakantie van een Rotterdammer is in het water gevallen omdat de gemeente zijn caravan heeft afgevoerd. De gemeente scant deze zomer de kentekens van caravans op zoek naar mensen die parkeerboetes, ozb of hondenbelasting niet heb ben betaald. Na een wielklem op hun caravan losten 31 Rotterdam mers hun belastingschuld ineens wel af CDA: stop campagne van Voedingscentrum den haag - Het CDA wil stopzet ting van de campagne 'een kip of varken kan niet kiezen, jij wel!' van het Voedingscentrum. De cam pagne legt de nadruk op mogelijk negatieve gevolgen van het hou den van dieren in een kleine ruim te. De Kamerleden Atsma en Koopmans wijzen op onderzoe ken die aantonen dat meer ruimte ook kan leiden tot meer ziekten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4