Diertjes met vlinders in hun buik Automobilisten loven ZLM verzekeringen Verdachte komt uit sociale omgeving in Vlissingen vermoorde vrouw Politiecontroles in de streek Bekendmaking ZPZC Woensdag 25 juli 2007 25 Expositie in watertoren over ontspruitende liefde tussen dieren. door Raymond de Frel AXEL - Ik hooouuu van jooouuuu! Alléééééén van jooouuuu! Ik kan niet lééééven in een wereld zon der jouuuuuu! Ja ja, die Maribelle wist in 1984 (en later Gordon en nog later Roxeanne Hazes) menig hart sneller te laten kloppen met haar tranentrekker. Want de lief de, die raakt iedereen. Althans, al le mensen. Maar hoe zit dat nou eigenlijk met dieren? Krijgen die ook weieens vlinders in hun buik? In de water toren van Axel zoekt het Natuur- educatief Centrum De Vroente uit Kalmthout de antwoorden op dit soort vragen met de expositie Een beestje verliefd. Een keur aan foto's leidt bezoekers over het liefdespad van tal van dieren. Die kunnen aan het eind van de route conclu deren dat ook beestjes bekend zijn met kriebels in de buik en rode wangetjes. Want of je nou een eend bent of een vos: je doet er al les aan om in de smaak te vallen bij een soortgenoot van het ande re geslacht. 02 De expositie Een beestje verliefd in de watertoren in Axel is tot 1 september van wo t/m vr tussen 13.30 en 17.00 te bekijken. Op zaterdag van 10 tot 16.30 uur. Neem bijvoorbeeld 'de dans van de futen'. Eerst steekt de ene fuut herhaaldelijk zijn kop onder wa ter, om vervolgens onder het vrouwtje door te duiken. Dan draaien beide dieren hun koppen licht knikkend heen en weer. En dan, ja dan volgt een prachtig ri tueel: de plantendans. Beide futen duiken onder water om plantende len te verzamelen. Met de planten in hun bek rijzen ze verticaal uit het water en blijven watertrappel end een tijd tegen elkaar staan. De expositie laat zien welke facet ten voor dieren belangrijk zijn om 'verliefd' te worden. Sommige, zo als eenden, zijn dat voor eeuwig. Eenden blijven elkaar trouw tot de dood hun scheidt. Als de ene eend het loodje legt, zit de partner er vaak nog uren naast te treuren. Bij kruisspinnen komt het vaak hele maal niet zover. Het vrouwtje ziet haar vaak veel kleinere verleider namelijk meer dan eens aan voor een lekkere prooi. Al deze feitjes zijn tot 1 september in Axel gratis te bekijken en bestu deren. De foto-expositie heeft ove rigens ook een bijwerking: ze brengt bezoekers in contact met de watertoren. Gemiddeld bestij gen 2500 bezoekers per jaar de trappen van de toren om vanaf grote hoogte een blik te werpen op Terneuzen, Axel, Hulst en Doel. Natuurliefhebbers kunnen ook hun hart ophalen in een heemtuin en bij een bijenbar. Te zien op de expositie 'Een Beestje Verliefd'. foto Camile Schelstraete Ontwerpbesluit inzake een aanvraag ingevolge de Wet veront reiniging oppervlaktewateren van Air Liquide Industrie B.V. te Bergen op Zoom door Jeffrey Kutterink GOES - ZLM verzekeringen in Goes is de best gewaardeerde autoverze keraar van Nederland. Dat blijkt uit onderzoek van de advieswebsi te Independer.nl. Ruim 74.000 be zoekers van de site hebben tussen 29 december 2006 en 10 juli 2007 hun autoverzekeraar beoordeeld. Zij hebben cijfers gegeven voor: 'klaar staan voor klanten', 'belof ten nakomen' en 'schadeafhande- ling'. In totaal zijn 37 verzekeraars tegen het licht gehouden. Op alle drie de onderdelen scoorde ZLM de hoog ste cijfers (achtereenvolgens een 8,1, 8,2 en 8,3). Het gemiddeld rap portcijfer voor de ZLM is dan ook een 8,2. Op plaats twee staat WAA met een 8,1. Centraal Be heer Achmea volgt op de derde plek met een 7,7. Hekkensluiter is Voogd en Voogd met een 6,7. Overigens kan niet iedereen zich bij ZLM en WAA verzekeren. ZLM is alleen actief in Zeeland en Noord-Brabant. Bij WAA kan al leen medisch personeel zich verze keren. Nog altijd scoren volgens In- depender Direct Writers (die recht streeks met klanten communice ren) beter dan de tussenpersoons maatschappijen. TERNEUZEN - De Zeeuwse politie houdt de komende weken verschil lende controles op tal van wegen in Zeeuws-Vlaanderen. In de nacht van vrijdag 27 op zaterdag 28 juli worden automobilisten in West-Zeeuws-Vlaanderen gecon troleerd op het drinken van alcoho lische dranken. Op woensdag 8 augustus contro leert de politie in Oost-Zeeuws- Vlaand eren op het dragen van au togordels. Een dag later worden er in dezelfde regio tussen 6.00 en 15.00 uur snelheidsmetingen ge daan. In West-Zeeuws-Vlaanderen staan dinsdag 7 augustus tuseen 6.00 en 15.00 uur radarcontroles op de rol. Wet verontreiniging oppervlaktewateren De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Op 23 april 2007 is van Air Liquide Industrie B.V. te Bergen op Zoom een aanvraag ingevolge de Wet verontrei niging oppervlaktewateren (Wvo) ont vangen voor het op de Westerschelde lozen van afvalwater, via de water zuiveringsinstallatie van General Electric Plastics B.V. Bergen op Zoom, Jacob Obrecht- laan 4, van maandag t/m donderdag van 9.00 uur tot 15.00 uur, op donderdagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur en op vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur; 3. Gemeentesecretarie van Reimers- waal, Oude Plein 1 te Kruiningen, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.00 uur. Op voorafgaand tele fonisch verzoek (0113 - 39 50 00) kunt u de stukken ook 's avonds inzien. Politie hield 59-jarige verdachte al aan op avond van de moord. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Waarom en waarmee hij de 55-jarige Vlissingse maandag avond om het leven bracht, wil de politie nog niet kwijt. Wel was de rechercheurs al vlak na de moord duidelijk dat ze hem moesten heb ben. „Een en een is twee." De dag na de moord zijn de politie- busjes nog niet weg uit de Vlissing se Rembrandtlaan. Agenten en re chercheurs lopen af en aan in het smalle straatje. Dat wil echter niet zeggen dat het onderzoek niet vor dert, zegt woordvoerster E. Boot. „Het kan heel lang duren voor een plaats delict is afgezocht naar spo ren. Dat gaat tegenwoordig minuti eus, met zulke geavanceerde tech nieken dat het wel lijkt of een spo renonderzoek steeds langer duurt. Maar we weten wel steeds meer." De hoofdverdachte heeft de politie ook te pakken. Maandagavond al. Het gaat om een 59-jarige Vlissin- ger die 'uit de relationele sfeer' van het slachtoffer komt. Of hij familie De politie denkt de dader van de moord, maandagavond in Vlissin gen, te pakken te hebben. Het gaat om een 59-jarige Vlissinger, een bekende van het slachtoffer. is of de partner, laat Boot niet los. „Maar de verdenkingen gaan heel ver naar hem. Een en een is twee. Voor ons is het helder, maar de man blijft verdachte. Hij heeft nog geen bekentenis afgelegd, maar hij moet zijn verhaal dan ook nog doen. Na de aanhouding is hij al leen nog maar verhoord. Hij heeft toen wel al aangegeven iets met de moord te maken te hebben." 'Met geweld' is het enige dat Boot wil zeggen over de manier waarop de vrouw werd omgebracht. „Het zou tactisch niet juist zijn om daar meer over te vertellen. Er moeten nog mensen een getuigenis afleg gen. Al hoeven die met de moord niks te maken te hebben." Het voornemen bestaat om, onder het stellen van voorschriften, hiervoor vergunning te verlenen. Terinzagelegging De aanvraag, alsmede het ontwerp en andere van belang zijnde stukken liggen vanaf 26 juli 2007 tot en met de termijn waarbinnen tegen het besluit op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaele- singel 18 te Middelburg op vooraf gaande afspraak (tel. 0118 - 62 23 87), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; 2. in de leeshoek van de hal van het stadskantoor van de Gemeente Ministerie van Verkeer en Waterstaat Zienswijzen Eenieder kan tot en met 5 september 2007, zowel schriftelijk als mondeling, zienswijzen inbrengen bij de hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswater staat Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Degene die schriftelijke zienswijzen inbrengt, kan gelijktijdig en bij aparte brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 25 juli 2007. De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van de afdeling Emissies, ir. E.J. Blaakman Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49