Zeeland hun verhaal kunnen doen wedt feiverzet 'Goed nieuwsbericht Arianne is opgedrongen door loverboys' Actievoerend Doel gaat de bulldozers te lijf met muzieknoten 1 111 J 9 Vrouw van 81 bij tassenroof Impens geeft informatie over project in India ZPZC Woensdag 25 juli 2007 23 HULST - Hoewel ze fel verzet bood, is een 8i-jarige vrouw uit Hulst gis terenmorgen van haar tas beroofd. Ze riep rond half elf in de brand gang achter de Henri Dunantstraat in Hulst toen een jongen haar tege moet fietste. Tijdens het passeren pakte hij haar boodschappentas en wilde wegfietsen. Dat lukte niet zo snel waardoor de vrouw de tas weer kon vastpakken. Door het getrek aan haar tas viel ze. Daarbij trok ze een kabel van de fiets ka pot. Ondanks het verweer van de vrouw ging de jongen er vandoor met de tas. De vrouw liep een ge schaafde knie op en een bloeduit storting aan haar been. De dader is volgens de politie een blanke jon gen van circa 17 jaar met een ten ger postuur. Hij droeg een beige baseballpet, donkere broek en een donkere, wellicht donkerbruine driekwart jas. TERNEUZEN - Gerrit Impens houdt aanstaande vrijdag vanaf 20.00 uur in de Wereldwinkel aan de Walst- raat in Terneuzen een voorlich tingsavond over het ecologische boerderijproject Thiru Valagum Farm in de Zuid-Indiase deelstaat Tamil Nadu. De bedoeling van de informatiebijeenkomst is het ver sterken van de Nederlandse vrien denkring van het project. Impens, afkomstig uit Sas van Gent, is sinds 1989 ontwikkelingswerker in India. Hij heeft daar een kleinscha lig particulier landbouwontwikke lingsproject opgezet. De boerderij dient als voorbeeldfarm en er wordt onderwijs aan kansarmen gegeven. Impens tracht op dit mo ment in Nederland geld bij elkaar te krijgen om een tractor, een aan hangwagen en een eg aan te schaf fen. Het gaat het om een bedrag van zo'n 14.000 euro. De zaal is vrijdag vanaf 19.30 uur open. Vermist meisje (16) is in leven, maar verkeert in grote problemen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De zestienjarige ver miste Arianne Sonnevijlle uit Ter- neuzen heeft een teken van leven gegeven via een advocaat van haar instelling in het Gelderse Zetten. Ze liet in een kort telefoongesprek weten dat het goed met haar gaat, maar haar moeder Lineke gelooft daar niets van. Zij vermoedt dat de 'goed nieuws-boodschap' haar is opgedrongen door loverboys. Arianne liep op vrijdag 15 juni weg uit de instelling. Een kleine maand eerder liep ze ook al eens weg. Na tweeënhalve week werd ze gevonden in een 'loverboy- pand' in de Utrechtse wijk On diep. Haar moeder zet nu vanuit Terneuzen alle mogelijke midde len in om haar dochter te traceren. Daarbij is ze vooral afhankelijk van de politie in Eist, die het on derzoek leidt. „Ze heeft vorige week telefonisch contact gehad met haar advocaat, die ze heeft sinds ze onder toezicht staat. Ze vertelde dat hij familie en vrien den moest vertellen dat het goed met haar gaat. Onzin, het gaat hele maal niet goed met haar. Dit schijnt in het loverboycircuit een heel normale tactiek te zijn. Ook heeft ze via internet vrienden la ten weten dat zij zich geen zorgen moeten maken. Het hoort er alle maal bij. De meisjes worden door de loverboys ingepakt met cadeau tjes en mooie woorden, maar er De zestienjarige Arianne Son- nevijlle uit Terneuzen wordt al anderhalve maand vermist. Ver moedelijk werd ze het slachtof fer van praktijken van loverboys. komt een moment dat ze geld moeten gaan verdienen", vertelt Li neke Sonnevijlle. De politie vermoedt volgens haar dat Arianne zich ophoudt bij lover boys van Marokkaanse afkomst. Ze is waarschijnlijk nog samen met een ander meisje uit haar in stelling. Bij eerdere vermissingen (vanuit Terneuzen liep Arianne ook meerdere keren weg) sijpel den er af en toe tips vanuit Zee land door, maar daar is nu geen sprake van. „Wel is er een tipgever, die haar vorige week heeft gezien op een perron op het centraal sta tion in Utrecht. Maar goed, het is nog maar zeer de vraag of zij dat daadwerkelijk was. Aan de ene kant kun je zo'n bericht positief opvatten, want ze is gezien. Maar het maakt tegelijkertijd onze zor gen nog groter", aldus Lineke. Tips kunnen worden doorgegeven aan de politie via 0900-8844. door Wout Bareman DOEL - Muzieknoten tegen bulldo zers. Onder dat motto wordt in het bedreigde polderdorp Doel op de linker Scheldeoever zaterdag en zondag het benefietfestival Dui men voor Doel gehouden. Organisator Johan De Vriendt: „De boodschap is kort en duide lijk: wie duimt voor Doel wil dat het mooie polderdorp verder kan blijven bestaan. Economische wel vaart is belangrijk, maar respect voor eeuwenoude dorpen is dat ook. Wie duimt voor Doel doet daarmee een warme oproep aan de beleidsverantwoordelijken om te zoeken naar alternatieven." Daarbij gaat het andere locaties voor de verdere uitbreiding van de haven van Antwerpen. De overge bleven Doelenaren verzetten zich immers niet enkel tegen de komst van de containerhaven Het Deur- ganckdok, maar ook tegen de ge plande aanleg van het nog grotere Saeftingedok, dat op de plaats van het dorp is geprojecteerd. Zaterdag (vanaf 18.00 uur) en zondag (van af 15.00 uur) treden vijftien groe pen en individuele muzikanten op op het plein voor De Dooien. Za terdag moet entree worden be taald, zondag is alles gratis. Het fes tival valt samen met de jaarlijkse Scheldewijding. Die wordt voor de drieëndertigste keer gehouden. De pastoor wijdt de pleziervaartuigen en andere boten en bootjes om twee uur. De Vriendt: „Er is mu ziek waar je goed gezind van wordt met oog voor eerlijke pro ducten en ecologie in een sfeer van kleinschaligheid." Geertje de Die (rechts) brengt het eten voor de heer De Blaay (midden) en Sjanet Voermans. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47