Zeeland Toekomst stadhuisje is ongewis 'Mensen moeten ook Gentse Feesten trekken 1,5 miljoen bezoekers CDA Zierikzee pleit voor verbod op rondlopen met 'rooftassen' Geslacht Tuning Club houdt TCZ Event in Hulst 22 Woensdag 25 juli 2007 PZC College Sluis studeert op vervolg van verkoopprocedure. door Frank van Cooten sint anna ter muiden - De toe komst van het voormalig stadhuis je in Sint Anna ter Muiden is onge wis. Het dagelijks gemeentebestuur van Sluis besloot gisteren zich te beraden op de vervolgstappen die zij zal nemen voor de verkoop van het gebouw. Het college buigt zich opnieuw over de verkoopprocedure omdat de overeenkomst met de koper is ontbonden. Die koper, de Vlaamse kunstenaar Lambert, voldoet niet aan zijn financiële verplichtingen. De gemeente koos ervoor het stad huisje te verkopen bij openbare in schrijving in de hoop op een zo'n hoog mogelijke verkoopprijs. De inschrijving voor de veiling vond plaats op 21 juni. Lambert was de hoogste bieder. Het college gunde het monumentale pand aan hem op 22 juni. Hiermee kwam een koopovereenkomst tot stand. Inmiddels is dus gebleken dat de koper ondanks mondelinge toezeg- De gemeente heeft de koopover- eenkomst met Lambert definitief ontbonden betreffende het voor malig stadhuisje in Sint Anna ter Muiden. gingen en een vordering tot nako ming niet alsnog heeft voldaan aan zijn financiële verplichtingen. Het college heeft daarom besloten de overeenkomst te ontbinden. Het dagelijks gemeentebestuur be raadt zich op de ontstane situatie en bepaalt het vervolg van de ver koopprocedure. Wethouder Carien Bolijn: „Nu de ze gunning niet door is gegaan, is de inschrijving van de vorige keer juridisch niet meer van toepassing. Het is dus niet zo dat het stadhuis je automatisch naar diegene gaat die bij de inschrijving van 21 juni het tweede hoogste bod heeft uit gebracht. Die inschrijving geldt niet meer. Daarom moet het colle ge zich nu beraden op de vervolg stappen. Dat gebeurt over veertien dagen omdat het college volgende week niet vergadert." Bolijn vindt de ontstane situatie vervelend maar geeft er toch een positieve wending aan. „Haast is er immers niet. Het stadhuisje hoeft pas uiterlijk op 31 december verkocht te zijn. We kunnen nu in alle rust een goed besluit nemen. Natuurlijk is het niet prettig, maar de situatie is niet anders." Raadslid Chris van de Vijver (WD) die vecht voor behoud van het stadhuisje als expositieruimte vindt het standpunt van het colle ge zeer zwak. „Er klopt gewoon he lemaal niets van. Maar wellicht rea liseert het college zich nu dat het totaal verkeerd is aangepakt." zierikzee - Winkeldieven worden steeds slimmer, winkeliers steeds wanhopiger. Het CDA in Zierikzee komt de laatsten tegemoet met het voorstel rooftassen, roofjassen en 'jammers' te verbieden. Een rooftas is een boodschappen tas, die aan de binnenkant is voor zien van metaalfolie. Die blok keert de radiogolven van beveili gingslabels op de artikelen. Het de tectiepoortje bij de uitgang kan zo onopgemerkt worden gepasseerd. Een jammer (spreek uit: djemmer) is een stoorzendertje voor de de- tectiepoort. „En dan heb je nu weer een anti-jammer van 1200 eu ro, die je achter het poortje moet schroeven. Het is te gek voor woor- ZEEUWSE Dat Goese gezin is onlangs ver blijd met de komst van een doch ter. Daarmee is de koningswens in vervulling gegaan, want eerder kre gen zij een zoon. Omdat zij niet zo van verrassingen houden, waren de ouders zelf al maanden voor de geboorte op de hoogte van het geslacht van de nieuwe telg. Voor hun driejarige Stichting aan Z koepel welzij nsorganisaties in gemeente Terneuzen. door Peter Oggel sas van cent - Smakelijk? Ach, het vult, zo'n koelversmaaltijd. Maar eigenlijk gaat er toch niks bo ven een vers bereide, warme hap. Voor zo'n honderd ouderen en hulpbehoevenden in Terneuzen en Biervliet is het aftellen tot 1 sep tember. Vanaf die datum behoren voor hen de dagelijkse koelvers maaltijden tot het verleden en krij gen ze evenals hun lotgenoten in andere kernen dagelijks een war me maaltijd persoonlijk aan huis gebracht. En is er gelijk de moge lijkheid om met de vrijwilliger een praatje aan te knopen en daarmee de sociale contacten in stand te houden. Dat komt doordat het contract dat de stichting Welzijn Terneuzen een jaartje of tien geleden afsloot met maaltijdverstrekker ZorgCuisi- ne eind augustus afloopt. Voor een aantal mensen betekent dat een omschakeling van koelvers naar warme maaltijden, speciaal voor hen bereid in de keuken van woonzorgcentrum Bachtendieke. En dus behoort de gehele maaltijd voorziening in de gemeente Ter neuzen met ingang van september tot de verantwoordelijkheden van wat officieel heet het grensover schrijdend openbaar lichaam aan Z. En die instelling is sedert begin dit jaar weer, mede als uitvloeisel van de Wet Maatschappelijke On dersteuning (WMO), dé koepel van de welzijnsinstellingen in de gemeente Terneuzen. Zeg maar: de nieuwe paraplu van Welzijn voor Ouderen én het Meldpunt Vrijwillige Thuishulp Terneuzen. aan Z? Tsja, door alle rompslomp bij de samenvoeging is de promo tie van de nieuwe naam er wat bij ingeschoten, erkent Bart Beeck- mans van aan Z ietwat be schroomd. Maar dat zal verande ren. De komende tijd wordt er echt aan de naamsbekendheid ge werkt. Want aan Z betekent, legt Beeckmans uit, zoveel als: de men sen zelf aan het woord laten. „Men sen bepalen zelf wat er in en met hun leven gebeurt. Wij luisteren en regelen waar nodig ondersteu ning. Met als inzet om mensen zo lang mogelijk zelfstandig in hun ei gen omgeving te laten blijven." Dat nu ook Terneuzen en Biervliet van koelvers overschakelen op een dagelijkse warme-maaltijdvoorzie- ning is een goede aanleiding om gelijktijdig ook de promotie op te pakken. Weliswaar beschikt aan Z den," zegt Herman Holty, eigenaar van lingeriezaken in Zierikzee. Volgens het CDA hebben dertien van de vijftig grootste gemeenten in Nederland hun verordening zo aangepast dat het strafbaar is ge worden in de buurt van winkels rond te lopen met 'een voorwerp dat er kennelijk toe is uitgerust het plegen van winkeldiefstal te verge makkelijken'. Sommige gemeen ten doen het niet, omdat ze het verbod zien als aantasting van de privacy. CDA-raadslid Ada Over- water is het daar mee oneens. „Winkelier, personeel en klant heb ben er baat bij. Bovendien hebben veel mensen geen moeite met aan tasting van hun privacy." Julia de Wit (links) en Mariette de Wit-Baert laden maaltijden in. foto Camile Schelstraete al over een netwerk van 'honder den' vrijwilligers, de omschakeling in Terneuzen vergt aanzienlijk lo gistieke maatregelen. Want: er is opnieuw een groep vrijwilligers nodig om de maaltijden dagelijks te bezorgen (aanmelding: 0115-452860). Want aan Z moet het toch vooral van vrijwilligers hebben. Hoewel er op de drie vesti gingen ruim tien professionals wer ken, lukt het de instelling zonder vrijwilligers niet het totale aanbod te realiseren. Immers, behalve Ta- feltje-dekje is er organisatie van de welkomboerderijen, de bejaar den-alarmsystemen, cursussen, verschillende vormen van vrije-tijdsbesteding, mantelzorg, boodschappen- en gezelschaps diensten en nog meer. Beeck mans: „Iedereen die zorg nodig heeft kan in principe een beroep op ons doen. En vrijwilligers heb je nooit genoeg." Die vrijwilligers zijn doorgaans wat oudere men sen, vertelt hij, vaak al met pen sioen, maar vooral betrokken en hulpvaardig, bereid zich in te zet ten voor omgeving en haar bewo ners. Belangrijk zijn, legt Beeck mans uit, met name ook de mense lijke contacten. „Ook wat dit be treft bieden warme maaltijden een meerwaarde boven koelvers. Men sen kunnen hun verhaal kwijt." aan Z aan Z is de naam van de wel zijnsorganisatie in de gemeen te Terneuzen. Het is een sa menvoeging van de stichtin gen Welzijn voor Ouderen in Axel, Assenede/Sas van Gent en Terneuzen en het Meldpunt Vrijwillige Thuishulp Terneuzen Er zijn loketten in Axel (voor malig stadhuis), Terneuzen (stadhuis) en Sas van Gent (Westkade 103) Het centrale telefoonnummer is: 0115 - 563015 aan Z ondersteunt ouderen en zorgbehoevenden om zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen. Behalve professionals is er een netwerk van vrijwilligers Internet: www.aan-z.eu Tip? redactie@pzc.nl zoon hielden zij het nog geheim. Uiteraard bereidden zij hem wel voor op de komst van de concurren tie, maar er werd dan steevast ge sproken over 'je broertje of zusje'. Dat heeft het jochie heel goed in zijn oren geknoopt. „Ik ga even mijn broertje of zusje een kusje ge ven", zei hij laatst, toen de baby huilde. hulst - De Tuning Club Zeeland houdt zondag 5 augustus van 10.00 tot 18.00 uur het derde TCZ Event op het industrieterrein Ho- geweg in Hulst. Op het terrein is plaats voor vijf honderd showwagens, die mee kunnen dingen naar prijzen. Ver der zal er de hele dag gezorgd wor den voor muziek en zijn er talloze kraampjes te vinden met autospul len, eten en drinken. De Tuning Club Zeeland zorgt voor entertainment. Naast de showwagens van leden van de ei gen Tuning Club zijn ook de wa gens van andere tuningfanaten op het evenement te zien. Aan het eind van het TCZ Event worden prijzen uitgereikt aan de wagens die volgens de jury het meest in het oog springen. Deelnemers aan het Event betalen voor wagen en bestuurder vijf euro. Een bezoe kerskaartje kost twee euro. door Wout Bareman gent - De honderdvierenzestigste editie van de Gentse Feesten heeft 1,4 tot 1,5 miljoen bezoekers ge trokken. Het zijn globale schattin gen van de politie, die er eerder nog vanuit ging dat er door het aanhoudende slechte weer enkele honderdduizenden mensen naar Gent waren afgereisd. Feestenburgemeester schepen Lie ven Decaluwé weerlegde dat giste ren. „Juist door dat slechte weer was de belangstelling groter. Lo gisch, vorig jaar vielen de mussen van het dak en zag je 's middags bijna niemand." Dat was nu eigenlijk alleen op de laatste dag het geval, de Dag van de Lege Portemonnees. Maandag, de laatste van tien dagen volks feest, zorgden de plensbuien voor al 's middags voor lege straten en pleinen. 's Avonds trok de belangstelling weer aan, mede dankzij het tradi tionele supportersfeest van de Buf falo's, eerste voetbalklasser AA Gent. Zaterdag 21 juli, de Nationale Feest dag, was een absolute topper. Er schuifelden toen naar schatting 200.000 mensen door het cen trum van Gent. De anderhalf miljoen bezoekers lie ten 537 ton afval achter, 10 ton meer dan vorig jaar. En een onver wacht grote massa parkeerde de auto buiten de stad en stapte op de af en aan rijdende bussen en trams. Die vervoerden 377.000 mensen. Er werden 40.000 tickets voor theatervoorstellingen verkocht, waarbij vooral de belangstelling voor de kindervoorstellingen op viel. In totaal werden gedurende het tiendaagse evenement 700 (vooral gratis) voorstellingen afge werkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46