Zeeland Terneuzen heeft WCT nodig Veel mensen gedupeerd door hevige storm PZC ZEEUWS-VLAANDEREN 32 en 33 37 Wij geven u de helft cadeau! Gratis ontbijt verzacht pijn gasten van Zwinhoeve Toeristen werken op strand Domburg aan hun gezondheid Wisse mag definitief naar WK in Osaka W Woensdag 25 juli 2007 Uitbouw tot binnenvaartcentrum loopt gevaar. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen vindt dat het provinciebestuur het niet kan maken de ontwikke ling van de Westerscheldecontai- nerterminal in de ijskast te zetten. Indien GS komende maand na drukkelijk opteren voor de verdere ontwikkeling van een containerter- minal voor Verbrugge (VCT), dan vreest burgemeester Jan Lonink van Terneuzen dat de verdere uit bouw van Terneuzen tot binnen vaartcentrum gevaar loopt. „Wij willen dat Terneuzen weer - net als vroeger - een belangrijke draai schijf wordt op de Noord-Zuidver binding. Met extra ligplaatsen voor de binnenvaart, nieuwe kades met faciliteiten en nieuwe overslagmo gelijkheden. Ook willen we - sa men met ROC Westerschelde, Ho geschool Zeeland en het Centraal Bureau Rijn-en Binnenvaart - na drukkelijk investeren in het onder wijs voor deze bedrijfstak. Dat soort investeringen doen we met het oog op ontwikkelingen die we wenselijk vinden, maar die nu - als GS inzetten op alleen de VCT en niet op allebei - in het geding komen." Als de provincie kiest voor alleen de VCT, dan stevenen GS volgens Lonink wel aan op een botsing met de gemeentebesturen van Vlis- singen, Terneuzen en Borsele. Die Ais de provincie kiest voor alleen de VCT dan stevenen CS aan op een botsing met de gemeentebe sturen die vertegenwoordigd zijn in havenschap Zeeland Seaports. hebben tot op heden, als partici panten van het havenschap Zee land Seaports, altijd vastgehouden aan de ontwikkeling van een grote 'deepseaterminal' buitengaats aan de Kaloot. „Kijk dat GS kijken naar het VCT-plan is prima, dat moet ook. Elke serieus initiatief binnen onze havens moet gewo gen worden, maar het zou fout zijn als de VCT als alternatief voor de WCT wordt gezien. Dat is die terminal niet. Verbrugge heeft de VCT als eigenstandige ontwikke ling nodig net als andere bedrijven de WCT daarvoor nodig hebben. GS mogen dat niet vergeten", zegt Lonink. De Terneuzense burge meester sluit niet uit dat, als de WCT in de wacht wordt gezet, de kansen voor Terneuzen om uit te groeien tot een (weer) belangrijk binnenvaartcentrum redelijk snel zullen slinken. „Rotterdam kan de binnenvaart nu al niet meer volle dig verwerken. Andere draaischij ven worden gezocht. Moerdijk scoort hoge ogen en als je in deze divisie mee mag doen, dan levert dat je haven een grote toegevoegde waarde op. Dat willen wij ook voor Terneuzen." aldus Lonink Ravage op rommelmarkt en bomen waaien om. door Frank van Cooten en Frank Gijsel RETRANCHEMENT - De plotseling opstekende storm heeft gistermor gen veel schade aangericht. Bij de Zeeuwse politie kwamen in twee uur tijd zo'n vijftig meldingen bin nen van overlast die mensen on dervonden door het slechte weer. Ook in Zeeuws-Vlaanderen was het op bepaalde plaatsen goed raak. Zo waaiden alle opgestelde kramen om voor de rommelmarkt op het terrein in de Noordstraat in Retranchement. Door de ravage werd het evenement direct afge last. Op de Graauwsedijk in Graauw viel een boom op een auto en het Staatscircus van Moskou-Holiday lastte gisteren alle voorstellingen af wegens stormschade aan de gro te tent in Cadzand-Bad. Door de schade aan het koepelzeil van de tent vond de directie het onmoge lijk de voorstellingen door te laten gaan. Met man en macht wordt gewerkt om de tent te repareren. De direc tie gaat ervan uit dat de voorstellin gen vandaag weer doorgang kun nen vinden. Jannis van de Voorde, voorzitter van de Stichting Evenementen, was 's morgens met een ploeg vrij willigers druk in de weer om de puinhoop in Retranchement op te ruimen. „Een partytent was twin tig meter weggeblazen en alle kra men zijn omgewaaid. De ravage was groot. Het leek wel of er een bom was gevallen. Het is gelukkig Het ziet er erger uit dan het is. Deze auto in Graauw komt uiteindelijk vrijwel onbeschadigd van onder de dikke tak. bij materiële schade gebleven", ver telde van de Voorde. De stichting wil de rommelmarkt nu houden tijdens het verlicht Tru- zements weekend op zaterdag 18 augustus. Door de storm loopt de stichting kans op een forse schade post. Wie dat moet betalen is nog niet bekend. De stichting streeft er naar met de standhouders een goe de regeling te treffen. Van de Voorde: „Ik verwacht niet dat we deze schade meteen terug krijgen van de verzekering. Dit is een calamiteit. Mensen die nu huur betaald hebben kunnen we echter niet in de kou laten staan. We zullen over de schadepost nog moeten onderhandelen met de verhuurder van de kramen. Wij als stichting missen nu ook onze foto Camile schelstraete broodnodige inkomsten van de kantine. Normaal kunnen we daar mee de gemaakte kosten dekken. Als we geen goede regeling kun nen treffen zullen we op zoek moeten naar andere inkomsten bronnen." Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Campinghouders doen er alles aan om toeristen op hun camping te houden, maar een voudig is het niet met het barre herfstweer. Wind en regen geselen al weken tenten en caravans. De hevige storm van gistermorgen kwam daar nog bovenop. Op De Zwin hoeve in Retranchement waaiden drie tot vier tenten om. Om de pijn te verzachten bood de cam ping de gasten gisteren een gratis ontbijt aan. „Het weer kunnen we niet veranderen. Dus moeten we wat anders verzinnen." Een woordvoerster van camping Groede prijst de gratis toeristen bus. „Met dit weer een uitkomst voor veel gasten. Het is immers geen strandweer." De schade aan strandpaviljoens bleef zeer beperkt. „Ik ben geabon neerd op het actuele weerbericht van de vliegbasis in Koksijde. Daar om wist ik dat de storm er aan zat te komen en kon ik op tijd maatre gelen treffen", zegt ]an Bisschop van strandpaviljoen De Molen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45