Winnaars van beachsoccer niet welkom op NK Sport Ajax op dit moment nog puzzel voor gevorderden Meevaller Verbeek Hockeyers Australië mijden Trophy Kerkhove naar derde ronde EK 36 Woensdag 25 juli 2007 pzcW John Coossens, linksbuiten van Ajax, schermt de bal af in een duel met Alan Hutton van Glasgow Rangers. foto Brian Stewart/ANP Amsterdammers spelen in eerste echte test gelijk tegen de Rangers. door Jop van Kempen GLASGOW - In de eerste serieuze krachtmeting van de voorberei ding speelde Ajax met 1-1 gelijk te gen Glasgow Rangers. De Amster dammers moeten puzzelen om het gemis van met name Edgar Da vids op te vangen. Tijd is geen vriend van Ajax. Over drie weken moet het team in de eerste wedstrijd in de voorronde van de Champions League in op perste staat van paraatheid verke ren, maar dat wordt lastig als zelfs het geraamte van de ploeg niet vaststaat. Het wegvallen van Ryan Babel (Liverpool), Kenneth Perez (PSV), Tom de Mul en Edgar Da vids zorgt voor een puzzel voor ge vorderden; er zijn veel stukjes en de tijd is kort. Tegen de enthousiast counterende karachi - De Australische hock eyers mijden in december de Champions Trophy in Pakistan. De bond van de regerend olym pisch kampioen vindt het na de re cente bomaanslagen in het land niet veilig. „De Australische bond heeft ons la ten weten dat de ploeg niet mee doet", aldus Altaf Sabir, woord voerder van de hockeybond van Rangers ontbraken ook Jaap Stam (uit voorzorg) en Gabri (migrai ne), waardoor er een slap aftreksel overbleef van de sterkst mogelijke opstelling. En een flink gehusseld elftal. Zo speelde Hedwiges Maduro cen traal in een driemansverdediging, Het duel in het Ibrox Stadion toonde het beeld van een ploeg in opbouw bijgestaan door Thomas Vermae- len en Jurgen Colin. Ogararu schoof door naar het mid denveld, net als Urby Emanuelson. John Heitinga speelde daar ook, hij moest het spel verdelen, wat hem bij vlagen goed afging. Sneij- der stond als vanouds achter de spits. Ajax' beste speler was echter nieuweling Dennis Rommedahl, die in de tweede helft met zijn snelheid en goede voorzetten voor Pakistan. „We betreuren de beslis sing en vinden hem nogal prema tuur. Er is nog genoeg tijd tot de cember. De komende vier maan den kan de rust zeker terugkeren." Volgens Sabir raadt het Australi sche ministerie van Buitenlandse Zaken reizen naar Pakistan af De Champions Trophy staat van r tot en met 9 december op het pro gramma. Ook Nederland doet gevaar zorgde. Hij gaf de assist voor de 1-1 door Heitinga. Rangers was in de eerste helft voorgeko men door een doelpunt van Cuél- lar. Tegen een matig voetballende te genstander speelde Ajax redelijk. In de eerste helft schiepen de Am sterdammers slechts enkele kans jes (schot Kennedy Bakircioglü, goede voorzet Urby Emanuelson), maar in de tweede helft liep het combinatievoetbal van de Amster dammers iets beter, met twee on benutte mogelijkheden voor Bakir cioglü als voornaamste resultaat. Het duel in het prachtige, maar matig gevulde Ibrox Stadion toon de het beeld van een ploeg in op bouw. Ajax miste vooral een links buiten. De beoogde versterking Luis Suarez wacht vooralsnog op de uitspraak van de arbitragecom missie die hem van FC Groningen naar Ajax moet loodsen. Suarez landde gisteren op Schiphol. De zaak dient maandag. mee aan het toernooi. De Neder landse hockeybond (KNHB) be raadt zich over het toernooi in Pa kistan. Johan Wakkie, directeur van de bond, heeft komende maandag contact met het Ministe rie van Buitenlandse Zaken over de huidige situatie in het land. „De KNHB volgt altijd het advies van Buitenlandse Zaken", aldus een zegsvrouw. Incidenten tijdens halve finale vormen aan leiding voor straf. door René van Stee terneuzen - De spelers en begelei ding van het beachsoccerteam van buurthuis 't Schelpenhoekje in Ter- neuzen zijn boos en teleurgesteld dat zij zijn uitgesloten van deelna me aan het NK beachsoccer dat ko mend weekeinde in Scheveningen wordt gehouden. Aanleiding van dit besluit van beachvoetbalbond NBSB vormen diverse incidenten tijdens het beachvoetbaltoernooi op zondag 1 juli op het Stadhuisplein in Ter- neuzen. De rapportage van de scheidsrechters over de halve fina le tussen 't Schelpenhoekje en BSV Stardust uit Etten-Leur maakt niet alleen melding van be dreigingen in woord en gebaar, maar onder meer ook van het aan vallen van een scheidsrechter na dat een speler van 't Schelpenhoek je een rode kaart had ontvangen. „Op basis van wat er is gerappor teerd, is het voor ons heel duide lijk. En dit betekent dat 't Schel penhoekje niet mag meedoen in Scheveningen. De feiten zijn te ernstig om ze ongemerkt te laten passeren", zegt bestuurslid Niels Kokmeijer van de NBSB. Hij voegt er aan toe dat in princi pe ook was besloten om de finale op zondag in Terneuzen niet te la ten spelen, maar dat dit wel is ge beurd om de boel niet verder te la ten escaleren. Buurtwerker Bennie de Krijger van 't Schelpenhoekje, tevens con tactpersoon namens het voetbal- 't Schelpenhoekje is uitgesloten van deelname aan het NK beach soccer in Scheveningen, vanwege diverse incidenten tijdens de hal ve finale in Terneuzen.. MOSKOU - Lesley Kerkhove heeft gisteren de derde ronde bereikt van het EK tennis voor speelsters onder 16 jaar. De vijftienjarige Zie- rikzeese had in Moskou drie sets nodig tegen de Macedonische Aleksandra Josifoska: 6-4 5-7 6-2. Vandaag speelt ze de derde ronde tegen de Servische Doroteja Eric. Evenals in de eerste ronde (ook een driesetter) was Kerkhove niet tevreden over haar spel, maar wél over het bereiken van de derde ronde. Ze staat nu bij de laatste 32 van het toernooi, dat in het verle den gewonnen is door vermaarde spelers als Hana Mandlikova, Aranxta Sanchez-Vicario en Anke Huber. Nog nooit won een Neder landse in deze leeftijdscategorie. Ook in het dubbelspel kwam ze een ronde verder. Samen met Ri chel Hogenkamp kwam ze voorbij het Australische duo Bredl/Osterle, dat bij een 6-3 3-0 achterstand opgaf met een blessu re. Het als zesde geplaatste duo haalde daarmee de laatste zestien. team, hoort het allemaal hoofd schuddend aan. Hij betwijfelt of al les wel zo ernstig was als wordt voorgespiegeld. „Mocht dat zo zijn geweest, dan hadden ze die halve finale moeten staken en de finale niet moeten laten spelen. Dan was er verder niets aan de hand ge weest. Daar had ik persoonlijk wel voor gezorgd." De Krijger vindt het niet alleen vervelend dat de wijk Triniteit - waar 't Schelpenhoekje staat - we derom een negatief stempel krijgt opgedrukt, maar ook dat vooroor delen ten aanzien van het voetbal team, een mix van Nederlandse jongens en spelers met een Antilli aanse of Turkse achtergrond, zou den worden bevestigd. Verder laakt hij de communicatie van de NBSB. Want De Krijger kwam er maandag per toeval achter dat het team was uitgesloten. Een speler was daarentegen wel al vorige week ingelicht „In de tussentijd zijn er voorberei dingen getroffen. Zoals vervoer en een slaapplek regelen, extra voet balkleding aanschaffen. Afijn, je weet het wel. Dat is dus allemaal voor niks, omdat een bond blijk baar niet in staat is om je fatsoen lijk op de hoogte te stellen", aldus De Krijger, die ook boos is dat 't Schelpenhoekje op geen enkele wijze is gehoord of de kans heeft gehad om zich te verweren. Vol gens Kokmeijer is dit laatste niet relevant, omdat de rapportage van de scheidsrechters in dit geval vol staat. Secretaris Philip Becht van de Stichting Beachsoccer Terneuzen heeft begrip voor de boosheid en teleurstelling van de spelers en be geleiding van 't Schelpenhoekje. Net als De Krijger had hij de in druk dat het allemaal niet zo'n vaart zou lopen. Anderzijds wijst hij op het feit dat hij is gebonden aan de reglementen van de NBSB. kuala lumpur - De Zuid-Koreaan- se bondscoach Pim Verbeek gaat er vanuit dat hij vandaag in de hal ve finale van de Azië Cup tegen Irak toch kan beschikken over Lee Dong-guk. De aanvaller van Midd lesbrough liep zondag in het duel met Iran een kuitblessure op en moest halverwege van het veld. „Maandag zag het er nog niet zo goed uit, maar vandaag is het een stuk beter", zei Verbeek. „Ik ben er 100 procent zeker van dat hij klaar en fit genoeg zal zijn om woens dag te spelen." De Zuid-Koreanen wonnen vorige maand in een vriendschappelijk duel met 3-0 van Irak. Verbeek ver wacht in de halve eindstrijd een moeilijker wedstrijd. „We kennen het Iraakse team, maar als je in de halve eindstrijd komt kun je zware duels verwachten. Ons team is ge talenteerd en de spelers willen vechten. Ze zijn gemotiveerd en hopen de finale te halen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38