De oude stadjes scoren altijd goed Toerist fitnest zomer@pzc.nl www.pzc.nl 0113-315504 ^mjms W<adklM^©ek Blikkerlicht 32 RETRANCHEMENT WALLEN V In de serie aanbevelingen van Zeeuwen gaat het deze keer over het leukste stadje of dorp je in Zeeland. Wat zou u toeristen of bezoekers van deze provincie aanraden, als ze een bezoek aan een stad of dorp willen brengen? Waar moet men zijn voor vertier, om te winkelen of voor stedelijk schoon? Experts, namelijk de Zeeuwen zelf, vertellen het. Mevrouw C. de Putter uit Ilzendijke: „Retranchement in Zeeuws-Vlaanderen is naar mijn mening het mooiste plaatsje van Zeeland. In de winter is het vrij stil, maar in de zomer is het totaal anders. Het is een leven dig plekje waar veel toeristen ko men. De omgeving is erg rustge vend. Als je een liefhebber bent van de natuur en je houdt van wandelen, dan is dit de plek bij uit stek voor een middagje ontspan ning. Hier kan je mooie wandelin gen maken op de wallen. En als je even wilt uitrusten dan kan je ge zellig en rustig een kopje koffie drinken. Het is absoluut de moeite waard om dit mooie gebied te be zoeken." J. Goeree uit Rilland-Bath y zoekt het, gelet op haar woonplaats, aan de andere kant van de provincie. Wat haar betreft is het in Domburg het ge zelligst. Ze mag daar op zondag graag eens gaan winkelen en door het dorp wandelen. Soms wordt dat gecombineerd met een bezoek je aan Vlissingen als de winkels daar open zijn. Maar als ze moet kiezen tussen Domburg en Vlissin gen, gaat ze toch voor Domburg. Wat Anja Kik uit Oosterland 3 betreft is Veere het leukste stadje van Zeeland. Niet dat ze daar zo vaak te vinden is, eens in de twee jaar misschien, maar dan blijft het wel leuk voor haar. Als ze op bezoek is in Veere gaat ze er wandelen, op een terrasje zit ten en winkelen. „Het is er ge woon mooi. Het is ook echt een oud stadje. Je hebt er water en land en mooie gebouwen. Dat is wat mij aantrekt." 4Carla Schönknecht is ie mand die het weten kan, of in ieder geval zou moeten weten. Ze is directeur van de stich ting Promotie Zeeland Delta. Maar ze kan niet goed kiezen tussen Zie- rikzee en Veere, want dat zijn vol gens haar de echte toppers van Zeeland als het gaat om stadjes die je niet mag missen. „Mooie gevel tjes, een haven, water en terrasjes. Dat is het wel. En dan natuurlijk het kleinschalige karakter." Wat haar betreft is dat echt waarin Zee land zich onderscheid. Tot een keus tussen de twee monumenten stadjes komt ze niet: „Dat hangt ook een beetje af van de evene menten die er zijn. Is er in Veere een folkloristische dag dan moet je daa. zijn. Maar wordt er in Zierik- zee een boekenmarkt georgani seerd dan mag je dat weer niet mis sen." door Kaman Yu Vakantie betekent ontspan nen, maar er zijn genoeg mensen die niet alleen in de zon willen liggen. Net als voor gaande jaren wordt er dit jaar Be- achfitness georganiseerd op het Westerstrand naast het strandpa viljoen 'De Oase' in Domburg. Het initiatief komt van een groep Domburgse ondernemers. Zij heb ben het bedrijf Vita Event, Fun Entertainment uit Middelburg in geschakeld om in Domburg activi teiten te organiseren voor toeris ten. Dit kan een welkome aanvul ling zijn op de vakantie, was de ge dachte. Vita Event bestaat zes jaar en is werkzaam in heel Zeeland. Beach- 5M. H. Vroon uit Hulst heeft een verleden in de koopvaar dij en na enig nadenken komt hij dan ook met de suggestie van de boulevard van Vlissin gen. Daar komen de schepen zo dicht langs, je kunt ze bijna aanra ken. Dat is uniek in Nederland. Maar toch ontkomt hij er niet aan zijn eigen woonplaats ook aan te bevelen. Vooral over de enige ja ren geleden gerestaureerde basiliek is hij erg lovend. En dat gecombi neerd met het centrum van Hulst. Geen mooiere provincie dan Zee land. ledereen die er woont, heeft wel zijn favoriete plekje. Een prach tig stil strandje, de mooiste toren of de leukste duinwandeling; laat het ons weten! In de rubriek Aanbevo len geven we tips van lezers door aan lezers. Ook voor de krant van deze week willen we van u weten wat de leuk ste kanten van Zeeland zijn Kunt u aangeven wat u het leukste familie- uitjevindt en waarom. Mail uw favoriete plek naar ons: Kijk ook op onze site: Of schrijf naar: Zomerredactie PZC, Postbus 31, 4460 AA Goes Bellen kan ook: Weerlicht, bliksemflits. Wetterleuchte. L' 'eclair, la fulguration. SI Meer info: www.pzc.nl fitness is een van de activiteiten die het evenementenbureau orga niseert. Op 3 juli is het fitnessen op het i strand van start gegaan. Antoinet te de Kok van Vita Event: „In prin cipe gaat het altijd door, ook als het een beetje regent. We kunnen als het nodig is schuilen bij het strandpaviljoen. Maar natuurlijk is het leuker om te fitnessen wan neer het zonnetje schijnt. De ene keer komen er maar een paar men sen, een andere les heb je een groep van twintig personen." Er wordt elke dinsdag- en donder dagochtend, tot eind augustus, ge- fitnest van 10.30 uur tot 11.30 uur. Rond 10.00 uur is er altijd iemand aanwezig die de gasten ontvangt. ZOMERAGENDA OP PAD Eten in en uit de Tuin Rondleiding door de tuin van natuurmu seum Terra Maris. Oostkapelle, Terra Ma- ris, 12.00 uur. p- Kerk open De deuren van de historische kerk van 's-Heer Abtskerke staan op zaterdag en woensdag open voor het publiek 's-Heer Abtskerke, 13.00 tot 17.00 uur. Memoria Walcheren Het Polderhuis Westkapelle houdt een dagtocht Memoria Walcheren '40 - '45 met een dijkwerkerslunch, wandeling en rondrit langs punten die herinneren aan de Tweede Wereldoorlog. Reserveren bij VW tel. 0118-583615. €27,- p.p. Westkapelle, Polderhuis, 10.00 uur. Wandeling Onder leiding van een gids kan een wan deling gemaakt worden naar Slot Moer- mond. Start: 19.00 uur bij de Jacobus- kerk. Antiekmarkt Antiek- en Ambachtenmarkt. Middelburg, Vischmarkt, 9-16 uur. Vlooien- en brocantemarkt Op het evenemententerrein van camping Kloet aan het Eerste Weegje in Zierikzee wordt een vlooien- en brocantemarkt ge- houden.Van 10.00 tot 12.00 uur. Kindermiddag Knutsel- en schilderuurtje voor kinderen. Gratis entree. Activiteitencentrum Qint, Markt 33, Brouwershaven, 13.00 uur. Kajakken Circa 2Vi uur varen (ca. 4 uur totaal) op de Oosterschelde. Start: 11:00 uur bij strandje Roompot (NB). Aanmelden: E-mail: info@outdoorinspiration.nl. Tele foon: 0118 637579 of 06 20526380 MUZIEK' Follie a Deux Accordeon- en mandolineduo Follie a Deux treedt op. Domburg, Dorpskerk, 20.30 uur Bach-herdenking De serie avondconcerten op het Marcus- sen-orgel van de Grote of Maria Magdale- nakerk wordt voortgezet door Kees van Eersel, cantor-organist van de Grote Kerk. Traditiegetrouw staat dit laatste concert in juli in het teken van de orgelmuziek van Bach. Goes, Grote Kerk, 20.00 uur Orgel en hoorn Organist Sander van Marion verzorgt een zomeravondconcert, met medewerking van Herman Jeurissen op hoorn en alpen hoorn. Jeurissen is eerste hoornist van het Residentie Orkest. Het programma vermeldt orgelwerken en werken voor or- Onbekend maakt lang niet altijd onbemind. Niet iedereen weet hoeveel moois er in het kleine Retranchement te vinden is. foto Chiel Jacobusse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34