Het gaat vanzelf, met Fien en Simon niet het dak op' Klanten zijn vol lof over verzekering ZLM Pleidooi voor ■4 verbod op roofitassen Ondanks regen toch drukte bij Gentse feesten w PZC Woensdag 25 juli 2007 23 foto Lex de Meester De paardentram van Sjacco de Visser maakt elke dinsdag een rondje rond Poppendamme. Ritje met de paardentram over het Walcherse platteland. door Nadia Berkelder grijpskerke - Vier paardenbillen schudden, de kar piept en Sjacco de Visser zit achterstevoren op de bok verhalen te vertellen. Zijn paardentram rijdt bijna vanzelf] met Simon en Fien ervoor. „Als je een beetje een slim paard hebt en als hij ergens eerder is geweest, dan weet-ie het ook", zegt Sjacco. Het rondje rond Poppendamme kennen ze zo langzamerhand wel. Sjacco neemt één keer per week één span paarden mee naar de Im kerij bij Grijpskerke voor een tocht je over het boerenland. „Ia!", roept Sjacco. Hij fluit. „Vooruit!" „Hoei!", zegt een Duitse vader te gen zijn zoontje. Simon neemt het voortouw, Fien loopt mee. Sjacco stelt zijn span van vandaag voor aan de toeristen: Links Si mon van de Pekelinge, zeven jaar, een ruin. Rechts Fien van de Peke linge, een bruinschimmel, vijfjaar, een merrie. „Pekelinge ist der nah- me vom Bauernhof wo ich woh- ne", legt hij uit. „M'n vader was vrij modern in zijn opvattingen, maar hij was één van de laatste boeren op Walcheren die nog met paarden werkte." En dat is erfelijk. Bij elk veld vertelt hij een verhaal. „Daar links staat ook nog een vrij vreemd gewas, het is nu volop in het nieuws, want het groeit ook in Afghanistan. Het is blauw maan zaad, of papaver. Wij telen dat hier voor het zaad. Het maanzaad voor op de broodjes." „Deze boer heeft geluk gehad. Die heeft zijn graszaad er al van af En links zie je een perceel suikerbie ten. Als je dat zo ziet groeien, dan weet je dat daar achthonderd gram suiker per vierkante meter staat." Overdreven, lacht een tram passagier. „Hebben ze op Walche ren zulke goeie? Dan komen alle boeren op Walcheren wonen." De koeien in de wei komen dich terbij als de tram passeert. De paar den er tegenover tillen de hoofden op. „Niet doen Simon", zegt Sjac co als de ruin met z'n kop schudt. En Simon stapt braaf weer verder. „Het is een rotzak, voor trekpaar denbegrippen. Die zijn het makke lijkst om mee te werken, maar ook het lastigst. Dat komt omdat hij probeert mee te denken." Opeens zetten Fien en Simon het op een drafje. „Ze voelen dat de weg een beetje naar beneden gaat, dat doen ze uit zichzelf Anders gaat de wagen duwen." O. Nog even een leuk verhaal. „Achterin die auto zit een moderne stier", wijst Sjacco. Hoofden draaien, geen stier te zien in het busje. „Dit is de man die met rietjes stieren sperma langs de boeren gaat om de koeien te insemineren." De man zwaait. Sjacco zwaait terug. De paardentram rijdt elke dinsdag om 13.30 en 15.00 uur. Reserveren bij imkerij Poppendamme. Kosten: drie euro per persoon. A. Wijkhuys van Installatiebedrijf Midavaine in Serooskerke, dat ook dakbedekkingen en lood- en zink werk aanbrengt, herkent zich maar deels in het probleem. Er ligt 'ontzettend veel werk' maar achter standen? „Nee, we lopen niet erg achter." De vele regen die maandagnacht viel, heeft bij Midavaine maar één spoedklus opgeleverd. Die kon er gemakkelijk tussendoor. „We pro beren zo veel mogelijk door te gaan met het buitenwerk. Met slecht weer lukt dat natuurlijk niet. Soms mopperen mensen als ze langer moeten wachten. Als het zo blijft, weet ik niet wat we moe ten doen." Van de andere kant, vorige week hebben ze bij Midavaine met een paar mensen nog een heel groot dak aangepakt, merkt Wijkhuys op. „Regen is niet prettig, maar hit te is ook niet alles. Je zult maar aangelijnd in een reddingsbroek op een dak zitten." P. Peene van het gelijknamige be drijf in installatietechniek in Mid delburg, is toch maar wat blij met het vele binnenwerk in zijn agen da. „Er ligt genoeg te wachten. De achterstanden vallen gelukkig nog mee. Ik denk dat het om twee tot drie weken buitenwerk gaat dat ei genlijk al gedaan had moeten zijn." Met het binnenwerk kan hij het wel een tijdje uitzingen. „Maar ja, is dat op, dan heb ook ik een pro bleem. Want met dit weer het dak op, nee, liever niet." Zeeuwse verzekeraar is best gewaardeerde autoverzekeraar. goes - ZLM verzekeringen in Goes is de best gewaardeerde autoverze keraar van Nederland: Dat blijkt uit onderzoek van de advieswebsi te Independer.nl. Ruim 74.000 be zoekers van de site hebben tussen 29 december 2006 en 10 juli 2007 hun autoverzekeraar beoordeeld. Zij hebben cijfers gegeven voor: 'klaar staan voor klanten', 'belof ten nakomen' en 'schadeafhande- ling'. In totaal zijn 37 verzekeraars tegen het licht gehouden. Op alle drie de onderdelen scoorde ZLM de hoogste cijfers (achtereenvol gens een 8,1, 8,2 en 8,3). Het gemid deld rapportcijfer voor de ZLM is dan ook een 8,2. Op plaats twee staat WAA met een 8,1. Centraal Beheer Achmea volgt op de derde plek met een 7,7. Hekkensluiter is Voogd en Voogd met een 6,7. ZLM is alleen actief in Zeeland en Noord-Brabant. Bij WAA kan al leen medisch personeel zich verze keren. Nog altijd scoren volgens In- depender Direct Writers (die recht streeks met klanten communice ren) beter dan de tussenpersoons maatschappijen. Van de verzeke raars die alles online afhandelen scoort Verzekeruzelf het hoogst met gemiddeld een 7,5. CDA Zierikzee wil verbod op rondlopen met tassen van folie. zierikzee - Winkeldieven worden steeds slimmer, winkeliers steeds wanhopiger. Het CDA in Zierikzee komt de laatsten tegemoet met het voorstel rooftassen, roofjassen en 'jammers' te verbieden. Een rooftas is een boodschappen tas, die aan de binnenkant is voor zien van metaalfolie. De folie blok keert de radiogolven van beveili gingslabels op de artikelen. Het de tectiepoortje bij de uitgang kan zo onopgemerkt worden gepasseerd. Een jammer (spreek uit: djemmer) is een stoorzendertje voor de de- tectiepoort. „En dan heb je nu weer een anti-jammer van 1200 eu ro, die je achter het poortje moet schroeven. Het is te gek voor woor den," zegt Herman Holty, eigenaar van twee lingeriezaken in Zierik zee. Holty, functionaris veiligheid van winkeliersvereniging Neptu- nus, is blij met het CDA-voorstel: „Ik hoop dat 't werkt. Als onderne mer heb je niets te verliezen als de Algemene Plaatselijke Verordening met dit verbod wordt uitgebreid." Volgens het CDA hebben inmid dels dertien van de vijftig grootste gemeenten in Nederland hun ver ordening zo aan gepast dat het strafbaar is geworden in de buurt van winkels rond te lopen met 'een voorwerp dat er kennelijk toe is uitgerust het plegen van winkel diefstal te vergemakkelijken'. Maar niet alle gemeenten doen dat. Her en der wordt het verbod als een aantasting van de privacy gezien. CDA-raadslid Ada Overwater is het hiermee niet eens. „Ik zie meer het algemeen belang. Winke lier, personeel en de klant hebben er baat bij. Bovendien hebben veel mensen geen moeite met aantas- .ting van hun privacy. Denk maar aan de camera's overal." gent - De honderdvierenzestigste editie van de Gentse Feesten heeft 1,4 tot t,s miljoen bezoekers ge trokken. Het zijn schattingen van de politie, die er eerder nog vanuit ging dat er door het slechte weer enkele honderdduizenden men sen naar Gent waren afgereisd. Feestenburgemeester schepen Lie ven Decaluwé weerlegde dat giste ren. „Juist door dat slechte weer was de belangstelling groter. Lo gisch, vorig jaar vielen de mussen van het dak." Dat was nu eigenlijk alleen op de laatste dag, maandag, het geval. Plensbuien zorgden voor lege straten, 's Avonds trok de belangstelling weer aan dankzij het traditionele supportersfeest van de Buffalo's, eerste voetbalklas- ser AA Gent. Zaterdag 21 juli, de Nationale Feestdag, was een abso lute topper. Er schuifelden toen naar schatting 200.000 mensen door het centrum van Gent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25