Zeeland Verdachte komt uit de relationele sfeer 'Met dit weer ga ik toch liever Een lunchroom in een stoffenwinkel Coppoolse en Vos beste ringstekers 22 Woensdag 25 juli 2007 PZC Moeder en dochter combineren textiel en theeschenken. door Anita Janse middelburg - De stoffenwinkel Rok&Rol en theeschenkerij Ho- neyPie delen meer dan alleen hun voordeur. Achter de Houttuinen nummer vijftig biedt sinds kort plaats aan een moeder en een dochter. Hun verschillende passies komen bij elkaar in een sfeer van gezelligheid en huiselijkheid. „Ik naai veel, maar ik miste altijd een stoffenwinkel in de buurt", vertelt Wilma te Roller (54). Om die reden maakte ze plannen voor een eigen zaak. Dochter Helen de Smit (24) was meteen enthousiast. „Ik doe mee hoor, dan ga ik stof voor je inkopen." Dochter deed het Grafisch Ly ceum, met als studierichting Mode en Trends. „Ik heb een halfjaar sta ge gelopen bij de Knip Mode", ver telt Helen. Toch ligt haar hart voor al bij de horeca. „Mijn droom was een eigen lunchroom." En waarom eigenlijk geen combi natie van een lunchroom en een stoffenwinkel? De praktijk bewijst inmiddels dat het kan. „Als gra fisch ontwerper ben je er op ge richt dingen mooi te maken. Dat zelfde heb ik hier geprobeerd met de inrichting van ons pand", ver telt Helen. De twee zaken zijn wel iswaar van elkaar gescheiden, maar vormen wat hun uitstraling betreft één geheel. Bij HoneyPie staan de koffie- en theepotten overal uitgestald, ze hangen zelfs in de lampen. Helen: „Ik wil anders zijn dan andere lunchrooms. Als mensen hier vra gen om een kommetje koffie, dan ben ik heel stellig; dat kan hier niet. Ik heb alleen potten koffie en potten thee." Voor drie euro kunnen klanten on beperkt drinken. Hun pot wordt gewoon weer bijgevuld. Op de me nukaart prijken verschillende bag els, huisgemaakte appeltaart, muf fins en gezonde fruitsapjes. Een boterham met hagelslag is ook geen probleem. Intussen kunnen klanten in een stapel magazines duiken of een spelletje ganzen bord doen. Ook Wilma streeft in haar winkel naar huiselijkheid. Opvallend is de grote houten kniptafel in het mid den van haar zaak. „Ik zou het leuk vinden als klanten hier hun patroon gaan knippen. Daarbij kan ik dan helpen." Ze heeft al veel positieve reacties gehoord. „Naaien komt weer te rug. Vroeger deed je het om geld te besparen, nu is het een manier om iets eigens te creëren." Er is al zo veel van hetzelfde op de we reld. Rok&.Rol en HoneyPie zijn er juist voor degenen die net even iets anders zoeken. Rok&Rol speelt in op de trend om weer zelf kleren te maken. HoneyPie schenkt geen kopjes maar potten koffie en thee. En vult die gratis bij. Politie hield op avond moord al verdachte Vlissinger aan. door Wendy van den Hurk vlissingen - Waarom en waarmee hij de 55-jarige Vlissingse maandag avond om het leven bracht, wil de politie nog niet kwijt. Wel was de rechercheurs al vlak na de moord duidelijk dat ze hem moesten heb ben. „Een en een is twee." De dag na de moord zijn de politie- busjes nog niet weg uit de Vlissing se Rembrandtlaan. Agenten en re chercheurs lopen af en aan in het smalle straatje. Dat wil echter niet zeggen dat het onderzoek niet vor dert, zegt woordvoerster E. Boot. „Het kan heel lang duren voor een plaats delict is afgezocht naar spo ren. Dat gaat tegenwoordig miniti- eus, met zulke geavanceerde tech nieken dat het wel lijkt of een spo renonderzoek steeds langer duurt. Maar we weten wel steeds meer." De hoofdverdachte heeft de politie ook te pakken. Maandagavond al. Het gaat om een 59-jarige Vlissin ger die 'uit de relationele sfeer' van het slachtoffer komt. Of hij familie is of de partner, laat Boot niet los. „Maar de verdenkingen gaan heel ver naar hem. Een en een is twee. Voor ons is het helder, maar de man blijft verdachte. Hij heeft nog geen bekentenis afgelegd, maar hij moet zijn verhaal dan ook nog doen. Na de aanhouding is hij al leen nog maar verhoord. Hij heeft toen wel al aangegeven iets met de moord te maken te hebben." 'Met geweld' is het enige dat Boot wil zeggen over de manier waarop de vrouw werd omgebracht. „Het zou tactisch niet juist zijn om daar meer over te vertellen. Er moeten 1^ De politie denkt de dader van de moord, maandagavond in Vlissin- gen, te pakken te hebben. Het gaat om 59-jarige Vlissinger, een bekende van het slachtoffer. nog mensen een getuigenis afleg gen. Al hoeven die met de moord niks te maken te hebben." Wel is de politie nog nieuwsgierig naar de man en vrouw die maan dagavond op het Vlissingse bureau bij de balie stonden, maar door al le hectiek vertrokken. „Mogelijk wilden zij iets komen melden." Buiten het begroeide huurhuis zoe ken buurtbewoners elkaar op. Ze bespreken het laatste nieuws. Hoe wel ze eigenlijk ook niets weten. „Alleen dat het geen gewoon gezin is", zegt een man. „Haar kende ik alleen van gezicht. Ze woonde al leen, maar had haar zoons regelma tig over de vloer. Drie of vier jon gens. Er waren wel eens vechtpar tijtjes. Geen rustig huishouden." De buren halen hun schouders op. Verder is het een rustige straat, zeg gen ze, ook al is al eens iemand van twee deuren verder neergesto ken. „Ach, je hebt hier een paar van die families, maar ik woon er niet minder prettig om." Moeder en dochter combineren een stoffenzaak met een lunchroom in Mid delburg. foto Lex de Meester Puzzelrit bij camping de Witte Raaf arnemuiden - Mensen kunnen morgen met de fiets, scooter of au to al puzzelend een rondje door Zeeland rijden. De puzzelrit be gint bij Camping de Witte Raaf aan de Muidenweg in Arnemui- den. Inschrijven kan van 18.30 tot 19.00 uur. Fietsers kunnen al vanaf 10.00 uur starten. Voor wie liever niet weggaat of alweer terug is, is er vanaf 20.00 uur een bingo. Deel name: vier euro per voertuig. Zomeravondconcert in kerk in Zoutelande zoutelande - In de Catharinakerk in Zoutelande wordt morgen een zomeravondconcert gehouden. Or ganist Sander van Marion en flui tiste Marieke Lindeman brengen klassieke orgelwerken en werken voor orgel en fluit. Sander van Ma rion speelt ook improvisaties. Het concert begint om half negen. Toegang: vijf euro. Kinderen en 65-plussers betalen 3,50 euro. Met muzieknoten bulldozers te lijf doel - Muzieknoten tegen bulldo zers. Onder dat motto wordt in het bedreigde polderdorp Doel op de linker Scheldeoever zaterdag en zondag het benefietfestival Dui men voor Doel gehouden. De orga nisatie doet een oproep aan verant woordelijken om te zoeken naar al ternatieven voor de Antwerpse ha venuitbreiding, de containerhaven Deurganckdok, en de komst van het nog grotere Saeftinghedok. Rommelmarkt rond de kerk van Oostkapelle oostkapelle - De protestantse ge meente Oostkapelle houdt mor gen haar jaarlijkse rommelmarkt Een deel van de opbrengst is be stemd voor de protestantse ge meente zelf Het andere deel gaat naar een project voor gehandicap te kinderen in Colombia van het Liliane Fonds. De rommelmarkt is op het parkeerterrein bij de kerk en duurt van 9.30 tot 17.00 uur. Verkeershinder door werk op Postbrug kapelle - Op de Postbrug in de N670 is van maandag 30 juli tot en met vrijdag 21 september maar één rijstrook beschikbaar vanwege werkzaamheden. De asfaltlaag op het brugdek wordt vervangen. Eenzelfde kar wei wordt momenteel ook uitge voerd op de zuidelijker gelegen Vlakebrug. Dat werk heeft door het slechte weer inmiddels ernsti ge vertraging opgelopen. Duitser rijdt auto in de sloot in Westkappele westkapelle - Een 19-jarige Duit ser is gistermiddag rond kwart voor vijf met zijn auto in de sloot beland nadat hij op de Grindweg de controle over zijn auto verloor. Alle inzittenden, 5 Duitsers in de leeftijd van 17 tot 21 jaar, zijn voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. Uiteinde lijk moesten twee van hen worden opgenomen. De auto is total loss. door Marlies Lampert meliskerke - Door alle 54 ringen te steken heroverden Ingeborg Coppoolse en Lou Vos gisteravond hun titel Sjezenkampioen van Me liskerke, die ze voor het laatst in 2004 hadden gewonnen. De kampioenen hadden in het be gin onverwachts concurrentie van Elmy Osté, die pas voor de tweede keer meedeed, en menner ]os Wis se tot zij in de 13e en 14e beurt ach ter elkaar een ring misten. Door deze twee missers leek het er op dat Osté en Wisse voor de 2e en 3e beker moesten kampen met Chris tel Francke en lan Wisse, die even eens tot in de voorlaatste beurt slechts twee ringen hadden ge mist. De slotronde pakte voor bei de dames echter fataal uit. Zowel Osté als Francke misten in deze laatste ronde allebei twee ringen en verspeelden met een totaal van vijftig ringen in één keer hun kan sen op een plaats op het erepo dium. Hierdoor waren het Christel Moens met koetsier Niels Janse en het koppel Ilona en Marco Janse die beide met 51 ringen in aanmer king kwamen voor de kamp om de tweede beker. Deze kamp werd op de 32 mm-ring in het voordeel van Christel Moens en Niels Janse beslist. Vandaag is het sjezenrijden in de Langstraat in Zoutelande. De wedstrijd begint om vijf uur. Schilders en loodgieters lopen door regen weken achter met buitenwerk. door Maurits Sep middelburg - Op het moment zit hij in de Zuid-Europese zon, maar zodra hij terug is, ligt er een hoop werk te wachten op J. Geluk van schildersbedrijf Van Iwaarden uit Middelburg. Door het slechte weer in mei en juni hebben schilders en loodgieters een achterstand opgelo pen van soms anderhalve maand op het buitenwerk. Zes, zeven, acht weken beloopt de werkvoorraad inmiddels, schat Ge luk. Voor het buitenwerk althans. Met regen is het natuurlijk slecht schilderen, dus in mei en juni moest daarvan nogal wat blijven liggen. De binnenklussen kregen voorrang. Geluk: „Zo schipperen we er altijd wel goed tussendoor. De laatste drie jaar was het voorjaar goed, de zomer slecht en het najaar weer wat beter. Dan trok het bij. Het is te hopen dat dat dit jaar ook ge beurt. Want omdat het econo misch beter gaat, hebben we als schilders ook meer werk. Dus: is het najaar slecht, dan kunnen we de achterstand niet inlopen, en zal die zelfs groeien." Het gevolg laat zich raden: binnen werk gaat door, buitenwerk moet in het ergste geval worden ver plaatst naar volgend jaar. Het kan ook een schadepost worden voor het bedrijf „Stel dat we door ons binnenwerk heen geraken, en het blijft regenen, dan staan onze jon gens daar." Bij Schildersbedrijf Buitelaar Pou- wer in Vlissingen is dat punt al bijna bereikt, vertelt S. van der Tol. Hij heeft pakweg een maand Buitenwerk moet in het ergste geval worden verzet naar volgend jaar. achterstand op het buitenwerk. Voor hem geen bouwvakvakantie en nu begint het binnenwerk 'nij pend' te worden. „Goed en logisch plannen, daar komt het nu op aan. En zoeken naar buitenwerk dat overdekt ligt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24