Vino dompelt Tour in rouw Bosbranden in Italië leiden tot evacuatie honderden toeristen Verpleegsters Bulgarije vrijuit Dorpsfeest Retranchement in de kiem gesmoord door noodweer mil i FRIESE WOUDEN KRAS.IML boek online Woensdag 25 juli 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 173 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Kazach zaterdag na gewonnen tijdrit betrapt op bloeddoping. door Ad Pertijs en Edward Swier PAU - Aleksandr Vinokoerov is met zijn hele Astana-ploeg uit de Tour de France gezet. Een bloedcontro- le heeft afgelopen zaterdag uitge wezen dat de 33-jarige Kazach die dag de door hem gewonnen tijdrit in Albi heeft gereden met het bloed van iemand anders. Vino zou dankzij het verdikte bloed meer kracht hebben gehad. Vinokoerov verliet gistermiddag halsoverkop Pau, waar het peloton van een rustdag in de Tour de France trachtte te genieten. Maan dag had Vinokoerov nog de berg etappe naar Loudenvielle-Le Lou- ron gewonnen. Astana's teambaas Mare Biver belde gistermiddag rond twee uur ASO-directeur Pa trice Cierc het resultaat van de test door. De Tourorganisator verzocht Biver daarop zijn hele ploeg uit de Tour terug te trekken. Astana-ma- nager Mare Biver gaf aan niet lang getwijfeld te hebben over het ver zoek van de Tourdirectie. „Ik ken onze verantwoordelijkheid. Ik ben dit ook verplicht tegenover de an dere teams, dit is tegen de ethische regels, dus gaan we naar huis." Aleksandr Vinokoerov is betrapt op het gebruik van bloeddoping, waardoor de complete Astana- ploeg de Tour verlaat. De rust dag wordt daardoor gitzwart. Vinokoerov zelf bestrijdt de uit slag van de test. Biver: „Hij zegt er niets van te snappen en betwist de rechtsgeldigheid van de test." De directie van de Tour zegt geen moment te hebben overwogen om de Tour te stoppen. Wel eisen de Fransen nu keiharde maatrege len van de internationale wieler bond UCI. „Het systeem verande ren is niet goed genoeg meer. Er is een ethische revolutie nodig", stel de Tour-directeur Christian Prud- homme. Clerc zegt er achteraf spijt van te hebben Astana te heb ben uitgenodigd voor de ronde. Er hingen al de nodige dopinggeruch- ten rond de ploeg. Hij zegt het nu ook te betreuren dat hij gele-trui- drager Michael Rasmussen heeft toegelaten tot de Tour. „We willen alleen toprenners van onbespro ken gedrag in onze wedstrijd. Ren ners die een voorbeeld zijn voor de jongeren. Dat is Rasmussen met zijn lichtzinnige benadering van de regels niet." zie ook pagina 34 en 35 Bezorgklachten? Bel: 0800 -023 12 31 SOFIA - De Bulgaarse president Ge- orgi Parvanov heeft de vijf Bulgaar se verpleegsters en de Palestijnse arts gratie verleend die in Libië wa ren veroordeeld. Zij waren gevon nist omdat ze ruim vierhonderd kinderen opzettelijk zouden heb ben besmet met het HIV-virus. De zes kwamen gistermorgen in Bulgarije aan in het gezelschap van de Franse presidentsvrouw Cé- cilia Sarkozy en EU-commissaris Benita Ferrero-Waldner. Beiden kregen Libië zover in te stemmen met hun repatriëring. Parvanov gaf de zes gratie omdat hij vast overtuigd is van hun onschuld. Li bië maakte geen bezwaar tegen de gratieverlening. Het is het goede recht van de Bulgaarse president om gratie te verlenen, zei de Libi sche minister van Buitenlandse Za ken, Abdul-Rahman Shalqam. pagina 8: Libië laat verpleegsters vrij Tour blijft hoe dan ook spektakel Drankgebruik jeugd is niet te beteugelen eens 41% Hl 59% RETRANCHEMENT - Wat een feest had moeten worden eindigde in Retranchement in een drama. Door het noodweer in de nacht van maandag op dinsdag waaide daar een partytent om en moes ten de kramen voor de rommelmarkt eraan gelo ven. Slachtoffers zijn er niet gemeld, maar het na tuurgeweld liet op veel plaatsen wel sporen na. In Veere en Cadzand vervielen circusvoorstellin gen, in Middelburg liep het Zeeuws Museum wa terschade en elders werden bomen geveld. zie verder pagina 21 foto Camile Schelstraete ROME - Italië gaat gebukt onder bosbranden. In de zuidelijke regio Puglia kwamen gisteren twee men sen door brand om het leven. Hon derden toeristen zijn geëvacueerd. De verkoolde lichamen van twee mensen zijn in een auto gevonden bij een dorp aan de Adriatische kust dat was omringd door de vlammen. Door de hitte en droogte woeden er in het hele land bosbranden. In totaal zijn honderden toeristen geëvacueerd. Minstens twee Neder landse gezinnen zijn in de omge ving van Foggia In Italië geëvacu eerd van hun camping. In de zui delijke regio Apulië kwamen hon derden badgasten vast te zitten op een strand aan de Adriatische Zee doordat de toegangswegen geblok keerd raakten door branden. De kustwacht bracht hen per boot in veiligheid. In Vieste, net iets noor delijker, zijn vier campings ver woest door het vuur. pagina 9: hittegolf eist levens in Roe menië Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 -0231 231 11688 555530 Super voordelig1- 3-/4-/5-daagse autovakantie Drachten Boek nu ook een cursus Nordic Walking! waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 =1 rSr Fryslan boppe! Ontdek het beste van Friesland met KRAS! U boekt al een heer lijk weekend naar het Friese Drachten vanaf slechts 59! En dat is bovendien inclusief ontbijtbuffet! MARATHON HOTEL U verblijft in het 3-sterren Marathon Hotel. Het hotel beschikt o.a. over een restaurant, gezellige bar en gratis parkeergelegenheid. INCLUSIEF: verblijf in een 2-persoonskamer in Marathon Hotel met ontbijtbuffet. Aankomstdata: ma. en vr. van 30/7 t/m 26/10 3 dgn 4dgn 5 dgn v.a. 59 v.a. 79 v.a. 99 Reserveringskosten 15 per boeking. Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Reisnr. AUTO 17.648, zie www.kras.nl/17648

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1