Levensblije lieden in de Duingalerie Beachboom in teken Dance du Soleil Lustrum Zeeuwse boekprijs Festival ter behoud Doel Jan Vayne in Jacobskerk pzc Woensdag 25 juli 2007 j 1 5 De zomerexpositie van de Duingalerie in Domburg biedt beelden van Hans je den Hollander en schilderijen van José van Gooi. foto Ruben Oreel José van Gooi en Hansje den Hollander tonen 'Kunst aan de kust'. door Ali Pankow DOMBURG - Wie deze zomer bin nenstapt bij de Duingalerie van Ka- rel van IJsselijk en ChristofFel van Zetten aan de Badhuisweg in Dom burg, waant zich direct omringd door levensblije lieden. De personages op de schilderijen van José van Gooi - olieverf op lin nen - stralen passie uit. „Hier bin nen is het echt zomer en die men sen lijken zo uit de schilderijen te kunnen weglopen", motiveert ChristofFel van Zetten de keuze voor het werk van José van Gooi. De zomerse sfeer creëert de kunste nares vooral door het gebruik van sprankelende kleurencombinatie waarin roodtinten de boventoon voeren. Het lijdt geen twijfel dat Van Gooi van mensen houdt. Afgaand op het schilderij In de winter dat zij al in 2000 maakte, blijkt zij de mens in de loop van de jaren nadrukkelijk naar de voorgrond te hebben ge haald. De kunstenares biedt met haar werk specifieke impressies van Beachboom anthem haalt nummer één notering Dance Tunes. door Ali Pankow SCHARENDIJKE - De Zoetermeerse dj/producer Alex van Alff heeft de nummer één positie bereikt in de Dance Tunes Download top 100 met zijn nieuwe track Dance du So- leil. Deze track heeft hij geprodu ceerd voor dancefeest Beachboom dat zaterdag wordt gehouden aan de Brouwersdam ter hoogte van strandpaviljoen Perry's Beachclub bij Scharendijke. „De reacties waren al heftig en ik was al blij met een notering in de download top 100, maar een num mer één notering had ik nooit dur ven dromen", zegt Van Alff Hij werkt nu nog aan de remix van de track die naar verwachting vanaf vrijdag is te downloaden via www.dance-tunes.com. „Dance du Soleil geldt als overkoe pelend thema voor theater en spet terende optredens, die in het te ken staan van zon en dans. Van ca- poeira tot stijldans en alles wat daar tussen zit", zegt mede-organi sator Joop Alphenaar van Beach boom. Hoewel het een avondfes- DOEL - Een groeiende groep bewo ners van het Belgische Doel kant zich tegen het feit dat dit mooie polderdorpje in zijn voortbestaan wordt bedreigd door een opruk kende haven. Om het tij te keren willen deze mensen met het bene fiet-muziekfestival Duimen voor Doel een positief en kleurrijk sig naal afgeven. Voor de derde keer op rij houden de Doelenaars zater dag (18.00 uur) en zondag (15.00 uur) een gevarieerd muziekfestijn waar meer dan vijftien groepen lieden die het goed hebben met el kaar als groep. Een gezelschap dan seressen bijvoorbeeld dat na een ge slaagd optreden een daverend ap plaus in ontvangst lijkt te nemen. Of een moeder met haar kinderen die met veel plezier pootje baden langs de vloedlijn. Het drieluik Strandwandelingen ademt een vergelijkbare sfeer van levensblijheid. Opvallend in het werk van Van Gooi is de wijze waarop zij een la- 'Die mensen lijken zo uit de schilderijen te kunnen weglopen' ge horizon schildert met fraaie lichtschakeringen en vlakverdeling. Naast mensen in vrolijk groepsver band licht zij er in haar recenter werk steeds vaker ook individuen uit. Mooie voorbeelden daarvan biedt een drieluik van Dame in ge dachten, Lezende vrouw en Rode hoed. Verder weet Van Gooi met sommi ge schilderijen spontaan een 'ver haal erachter' op te roepen, zoals met Op het terras: een mooie tijn betreft, ligt de nadruk van het dance-event dit keer op de zonsop komst De bezoekers worden uitge nodigd in de daarbij passende out fit van zwart met goud op Beach boom te verschijnen. Bij de Hea- ven-editie vorig jaar gold wit als dresscode. Ruim 3500 bezoekers gaven daar gehoor aan. Alphenaar verwacht dat de dertiende editie van dit strandfeest zaterdag min- hun medewerking aan verlenen. Daartoe behoren de bekende folk- clubs 't Ey, Heksenketel en 't Smis- ke. De groepen treden op twee po dia op in De Dooien of in de stra ten van het dorp. De organisatoren willen muziekno ten inzetten tegen de bulldozers en hopen dat veel bezoekers mee- duimen ter behoud van het dorp. Zij beschouwen dat als een oproep aan de beleidsmakers te zoeken naar alternatieven voor de ontwik keling van de economie. vrouw alleen aan een tafeltje te midden van een denkbeeldige wolk melancholie. In haar recentste schilderijen krij gen vrouwen in kimono een be langrijk aandeel. Ten slotte mogen ook haar paren niet onvermeld blij ven. Op subtiele wijze wordt in die schilderijen van man en vrouw sa men of tussen de massa in de grote stad een sfeer van hechte verbon denheid gewekt. De beelden van Hansje den Hollan der passen perfect in die sfeer van deze zomerexpositie. In de Duinga lerie wordt veelvuldig werk van de ze van oorsprong Zeeuwse kunste nares getoond. Vrouwen en meisjes spelen ook in haar werk een belang rijke rol. De combinatie van brons met spek steen of albast geeft een fraai resul taat. Zo krijgen drie in elkaar over vloeiende tieners kokette hoedjes van brons. Opvallend is verder het oog voor detail van Den Hollander. Het meisje op de kist blijkt tot let terlijk in de puntjes (de knoopjes van haar jurk op de rug) verzorgd. Rl Kunst aan de kust, Duingalerie Dom- burg, tot en met 25 september, da gelijks 12.00 - 21.00 uur. stens evenveel bezoekers zal trek ken. Volgens hem zal Beachboom zich niet door regen of andere na re weersomstandigheden uit het veld laten slaan. „Een enorme para chute zal er voor zorgen dat alle dance-liefhebbers alleen nat wor den van het zweet." Vijf nationale en internationele dj's, onder wie Lucien Foort, teke nen ervoor dat de Brouwersdam VLISSINGEN - De beroemde piano virtuoos Jan Vayne en de bekende organist Martin Mans geven zater dag 4 augustus een zomerconcert in de Sint Jacobskerk in Vlissing- nen. Zij brengen een nieuw pro gramma met werken van hun lang verwachte, eerste cd ten gehore. Daarop staan onder meer vierhan dige werken, muziek voor twee in strumenten en improvisaties. En kele titels zijn: Mars uit Aïda van Verdi, Badinerie en Air van Bach en improvisaties over thema's van op zijn grondvesten zal schudden. Beachboom begint om 17.00 uur. De openingsset wordt verzorgd door dj Silence uit Rotterdam als winnaar van de dj-contest begin deze maand. Ook de winnaar van vorig jaar, dj Trung'is weer van de partij. Hij tekende vorig jaar voor een spetterend optreden bij Beach boom en is inmiddels resident-dj in twee clubs. Van de dj's Lacroix en Miss Moni ca die beiden hun carrière in de 'Heftige reacties al, maar een nummer één notering had-ik nooit durven hopen' Rotterdamse club Nighttown zijn gestart, mag verwacht worden dat ze als geen andere weer de Beach- vibes weten over te brengen. De freestyle zangeres Miss Bunty, die onder meer De grote prijs van Nederland heeft gewonnen, zal de avond vocaal begeleiden. De organisatoren stellen een deel van de opbrengst van Beachboom beschikbaar aan de stichting Kika, een organisatie die bijdraagt aan de strijd tegen kanker bij kinde ren. Mozart en Bach. Martin Mans im proviseert solistisch over klassieke thema's en Oudhollandse liedjes en Jan Vayne improviseert ter plaatse op verzoeken uit het pu bliek. De titel van het nieuwe al bum luidt Twee klaviervirtuozen in concert en bevat een dwarsdoor snede van het werk dat zij op hun duoconcerten ten gehore brengen. Concert Vayne/Mans, 4 aug, St. Ja- u cobskerk.Vlissingen, 20.00 u., kaar ten: www.martinmans.nl. Initiatiefnemers zetten uitreiking prijzen extra groot op. middelburg - De uitreiking van de Zeeuwse Boekenprijs krijgt een nieuwe opzet. Initiatiefnemer het Zeeuws Tijdschrift pakt samen met haar partners de Zeeuwse Bi bliotheek en Boekhandel de Druk kerij in Middelburg extra groot uit ter gelegenheid van het eerste lustum. Zo wordt er een waar Zeeuws boekenfeest op touw ge zet. Ook is de prijs op basis van de opgedane ervaringen in opzet ver anderd. Ten behoeve van de transparantie en een zo groot mogelijke publieks deelname kunnen de uitgevers nu voor zes categorieën inzenden: lite raire fictie en (auto-)biografie, ge schiedenis en heemkunde, kunst, populair (koken, tuinen et cetera), kinderboek en overig (poëzie, le vensbeschouwing et cetera) Aan het begin van de Week van het Zeeuwse Boek op dinsdag 30 oktober maakt de jury de nomina ties bekend. De jury bestaat dit jaar uit: Karla Peijs (voorzitter), Ton Brandenbarg, Mario Mole- graaf, Diny Schouten, Huib Uil en Paul van der Velde (secretaris). Ook dit jaar wordt de lan Bruijns-publieksprijs uitgereikt. Be zoekers van de bibliotheken en boekwinkels kunnen stemmen op de genomineerde titels, maar des gewenst ook op een titel van eigen keuze. De deadline voor inzendingen is 15 augustus. Op de website van het Zeeuws Tijdschrift en op www.literatuurinzeeland.nl (site van de Zeeuwse Bibliotheek) wordt de lijst van ingezonden boe ken bijgehouden. Waren de ruim drieduizend bezoekers van Beachboom vorig jaar allen in witte outfit, dit keer dient het zwart met goud te zijn. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15