Winst Akzo Nobel stijgt fors Stedenspecial BERLIJN Bedrijven negeren volgens adviesbureau klimaatrisico's KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 Consument iets minder positief PZC Woensdag 25 juli 2007 13 Chemieconcern doet goede zaken in Europa en Azië. ARNHEM - De scherpe winststijging van Akzo Nobel in het tweede kwartaal kwam voor rekening van de activiteiten in Europa en Azië. Het goede economische tij leverde het chemie- en verfconcern hier meer omzet op. In de Verenigde Staten had de onderneming meer dan in voorgaande kwartalen last van de vertraging in de economi sche groei. Het concern had gisteren bij de kwartaalpresentatie geen nieuws over de voorgenomen overname van de Britse branchegenoot Impe rial Chemical Industries (ICI). In de VS levert Akzo verf voor on der meer keukenkastjes en slaapka- mermeubilair. Door de zwakke Amerikaanse huizenmarkt werd daar minder van afgezet. Verf voor mobiele telefoons, die Akzo onder meer in China produceert, was daarentegen een van de sterkst groeiende producten. De winst uit doorlopende activitei ten, voor rente en belastingen, is in de afgelopen drie maanden ge stegen van 207 miljoen tot 279 mil joen euro. Analisten rekenden op 255 miljoen euro. De wereldwijde omzet van Akzo Nobel bleef met een groei van 2 procent tot 2,69 miljard euro achter bij de gemid delde verwachting van analisten van 2,71 miljard euro. Bestuursvoorzitter Hans Wijers liet in een toelichting niets los over de plannen met ICI. „Er is niets te melden", zei hij. Akzo No bel moet uiterlijk 9 augustus be sluiten of het werk maakt van de overname van de Britse branchege noot. ICI wees begin juli een indi catief overnamebod van Akzo No bel van 10,7 miljard euro (600 pen ce per aandeel) af Akzo Nobel verkocht onlangs de farmaciedochter Organon Bio sciences aan de Amerikaanse branchegenoot Schering-Plough voor 11 miljard euro. Beleggers zul len scherp kijken naar de prijs die Akzo Nobel betaalt voor eventuele overnames, zoals ICI. Het concern Chemieconcern Akzo Nobel heeft een goed tweede kwartaal achter de rug. Vooral in Europa en Azië presteerde het bedrijf goed. verzekerde hen dat er niet te veel betaald zal worden. Analisten me nen dat Akzo zelf een overname- doelwit kan worden als het te lang wacht met acquisities. De chemiesector wordt de afgelo pen tijd gedomineerd door fusies en overnames. „We moeten bij de leiders van de industrie horen. Dat zijn we en ik ben ervan overtuigd dat we dat blijven", zei Wijers. Het concern richt zich na de ver koop van Organon, die in de twee de helft van dit jaar wordt afge rond, uitsluitend op verf en che mie. Maar dat maakt Akzo niet ge voeliger voor schommelingen in de wereldeconomie, aldus Wijers. De marges op chemie zijn in het tweede kwartaal verbeterd door de verkoop van slecht presterende onderdelen en prijsverhogingen. VOORBURC - Nederlandse consu menten waren in juli iets minder positief over de economische ont wikkeling dan in juni. Toch is het consumentenvertrouwen nog steeds groot in vergelijking met voorgaande jaren. Dat blijkt uit cij fers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index van het consumentenver trouwen daalde tot 14 van 18 in de I voorgaande maand. Volgens het CBS waren de huishoudens vooral minder positief over de ontwikke ling van de Nederlandse econo mie. Het optimisme over de econo mie in de afgelopen twaalf maan den was aanmerkelijk minder dan in juni. Het oordeel over de situa tie in de komende twaalf maan den was ook pessimistischer dan vorige maand. De koopbereidheid van consumenten bleef gelijk. KPMG waarschuwt ondernemingen na onderzoek klimaat. DEN HAAG - Bedrijven kijken nau welijks naar de risico's van de kli maatverandering. Dat concludeert adviesbureau KPMG na onderzoek van de duurzaamheidsverslagen van grote bedrijven. De overgrote meerderheid van de bedrijven neemt de klimaatveran dering weliswaar mee in het duur- zaamheidsverslag, maar slechts een op de vijf brengt de gevaren daadwerkelijk in kaart. Volgens KPMG zien veel onderne mingen de risico's niet. Zij kijken vooral naar mogelijkheden om te verdienen aan de klimaatverande ring, bijvoorbeeld door te hande len in emissierechten die bepalen hoeveel broeikasgas koolstofdioxi de bedrijven mogen uitstoten. De uitkomsten zijn volgens KPMG opvallend, omdat de risico's van een opwarmende aarde wel dege lijk bestaan. De kosten van schade aan eigen dommen door extreme weersom standigheden en hogere verzeke ringspremies kunnen behoorlijk in de papieren lopen. Zo zijn de kosten van de extreme regenval in Groot-Brittannië vol- Uit onderzoek van KPMG blijkt dat veel bedrijven nauwelijks kij ken naar de risico's van klimaat verandering. KPMG noemt de uit komsten opvallend. gens de Britse verzekeringssector inmiddels opgelopen tot meer dan drie miljard euro. De meeste be drijven noemen hogere energie prijzen echter als voornaamste risi co. Het bedrijfsleven zou beter moe ten weten, stelt George Molen kamp, hoofd duurzaamheid van KPMG. Hij wijst op het rapport van de Britse econoom Nicholas Stern, die becijferde dat de kosten van klimaatverandering kunnen oplopen tot 5500 miljard euro. Molenkamp: „Het rapport van Stern geeft juist aan dat klimaatver andering een belangrijk risico vormt voor de wereldeconomie en waarschuwt voor grote verstorin gen van de economische bedrijvig heid." Orders Europese industrie weer in lift LUXEMBURG - De orders in de in dustrie in de Europese Unie zijn in mei weer gestegen, na een da ling in april. De stijging bedroeg 3,2 procent, na een daling van 1,6 procent in april. De stijging in de dertien landen van de eurozone bedroeg 1,7 procent, tegenover een daling van 0,6 procent in april. Nederland was een van de drie lan den waar een daling (met 1,7 pro cent) van de orders te zien was. Eurocommissaris wil gouden aandeel BRUSSEL - Binnen de Europese Commissie gaan stemmen op om het 'gouden aandeel' met veto recht te gebruiken om belangrijke Europese bedrijven te beschermen tegen ongewenste buitenlandse overnames. Europees Commissa ris Peter Mandelson heeft daar voor gepleit. De Commissie heeft de afgelopen jaren juist gestreden tegen het gouden aandeel. Winst BP omlaag door productieverlaging LONDEN - De Britse oliemaatschap pij BP heeft in het tweede kwar taal van dit jaar 1 procent minder winst gemaakt dan een jaar eerder. De nettowinst daalde tot 6,1 mil jard dollar (4,4 miljard euro). De productie van olie en gas daal de in het afgelopen kwartaal met 5 procent tot 3,8 miljoen vaten per dag- Marktbericht GOES Plantuien: direct leveren af land 12 - 15. uit de schuur 16 -19. Fourage. Veldbeemd kleine en grote pak ken 30,00 - 40,00 per ton. Roodzwenk kleine en grote pakken 3 0 ,00 - 40,00 per ton. Wintertarwe (voertarwe) kleine en grote pakken 165,- per ton. 3-/4-/5-daagse autovakantie Duitsland Ontdek deze wereldstad, nü supervoordelig r Absolute prijskraker! vanaf TOPvoordeel Berlijn! Het is nu tijd om ken nis te maken met deze bruisende metropool! Want vanaf slechts 59 bieden we u nu al een 3-daags verblijf aan in Hotel Tryp Michendorf en hierbij is het ontbijtbuffet ook nog eens inbegrepen. Aarzel niet langer en boek snel! ONTDEK DE HIGHLIGHTS Berlijn heeft enorm veel te bieden. Bekijk de Rijksdag, de BrandenburgerTor en de Berliner Dom. Breng een bezoek aan de Tiergarten, met de beroemde Triomfzuil. Of bezoek één van de vele musea op het Museuminsel, zoals o.a. het schitterende Pergamonmuseum. Ook raden wij u een boottochtje over de Spree aan, een uitstekende manier om veel de stad te zien. Maar ook een wandeling door één van de vele parken, is meer dan de moeite waard. SHOPPEN, ETEN UITGAAN Shoppen kunt u volop in deze bruisende metropool! Wat dacht u bijvoorbeeld van de Kurfürstendamm waar vele exclusieve win kels gevestigd zijn. Ook het grote warenhuis KaDeWe, is een aanrader! De fijnproevers kun nen prima terecht in één van vele restaurants in bijvoorbeeld de wijken Mitte en Kreuzberg. Deze wijken zijn ook zeer geschikt voor het uitgaansleven. HOTEL TRYP POTSDAM-MICHENDORF U verblijft in het 3-sterren Hotel Tryp Potsdam- Michendorf. Dit hotel ligt in het plaatsje Michendorf. Met het openbaar vervoer bent u in ca. 45 min. in hartje stad. Het hotel beschikt over o.a. lift, bar, restaurant, terras, comfortabe le kamers, gratis gebruik van sauna, parkeer gelegenheid en tegen betaling kunt u gebruik maken van solarium. INCLUSIEF: verblijf in Hotel Tryp Michendorf, in een 2-persoonskamer met ontbijtbuffet. Aankomstdata: ma. en vr. van 30/7 t/m 26/10 3 dagen 4 dagen 5 dagen Juli - - v.a. 109 Aug.-okt. v.a. €59 v.a. €79 v.a. 99 Res.kosten 15 per boeking (verplicht). Voor overige toeslagen en (kinder)kortingen zie www.kras.nl. Prijzen zijn per persoon, geba seerd op een bezetting van 2 personen. Reisnr. AUTO 17.723, zie www.kras.nl/17723 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13