Binnenland Jeugdzorg eist meer geld va Fractievoorzitters LPF werken aan doorstart ANWB: wegen in Frankrijk zaterdag vol 799,- Cn co 6 Dinsdag 24 juli 2007 PZC Instellingen melden sterke stijging van de hulpvraag. AMSTERDAM - Steeds meer ouders met problemen in de opvoeding melden zich bij een bureau Jeugd zorg. Bovendien weten kinderen vaker op eigen initiatief de instel ling te vinden. Het aantal vragen om hulp steeg in het eerste kwar taal van dit jaar met twintig pro cent. In dit cijfer zitten niet de gevallen verwerkt die via een andere instan tie zijn doorgestuurd. De bureaus claimen dat ze 23 miljoen euro extra nodig hebben om de vraag aan te kunnen. Volgens de bureaus Jeugdzorg ver dwijnt het taboe op opvoedings problemen. Ook blijkt kindermis handeling vaker voor te komen dan gedacht. Bovendien zijn er meer gezinnen met complexe pro blemen. Ook het gemeentebestuur van Am sterdam vindt de bijdrage voor jeugdzorg van het ministerie voor Jeugd en Gezin veel te weinig. De 3,3 miljoen euro die minister André Rouvoet heeft toegezegd, is nog geen kwart van wat de hoofd stad nodig heeft. Verantwoordelijk wethouder Hennah Buyne (PvdA) heeft om die reden opnieuw een brandbrief naar de bewindsman gestuurd. Buyne liet eerder al weten dat de gemeente Amsterdam structureel over 13,8 miljoen euro moet be schikken om problemen met wachtlijsten in de jeugdzorg te kunnen oplossen. De minister kreeg hierover al twee brieven in april en mei. Volgens wethouder Buyne kampt de hoofdstad niet alleen met een capaciteitsprobleem, maar ook PJI Niet alleen ouders vragen om hulp, ook steeds meer pro bleemjongeren kloppen eigener beweging aan bij de bureaus Jeugdzorg. met een toenemende vraag naar jeugdzorg. „Op dit moment staan meer dan vijfhonderd kinderen langer dan vier weken op een wachtlijst. In twee derde van de ge vallen gaat het om kinderen met grote problemen waarbij uithuis plaatsing nodig is", aldus de wet houder. Volgens Buyne moeten veel van jongeren uit die categorie zeker een half jaar wachten op hulp die ze heel hard nodig heb ben. „Om dit alleen al op te lossen, is uitgaande van een maximale wachttijd van vier weken, 10 mil joen euro nodig." „Als oud-rechter heb ik de uiterste gevolgen gezien van ontspoorde jongeren die geen of onvoldoende hulp hebben gekregen. Als wij nu niet investeren in deze kinderen ben ik ervan overtuigd dat wij over een aantal jaren een veelvoud kwijt zijn aan uitkeringen, psychia trische hulp, inzet politie en justi tie", stelt de Amsterdamse wethou der. Lokale politici roepen achterban op niet tot opheffing te besluiten. SPIJKENISSE - LPF-fractievoorzitters in gemeenteraden willen een door start van de partij. Zaterdag werd op de landelijke ledenvergadering bekend dat het doek voor de partij zo goed als zeker valt. Over vier weken wordt hierover een defini tief besluit genomen. De afdelin gen Spijkenisse en Eindhoven rie pen de leden gisteren via internet op voor een doorstart te stemmen. „De LPF ligt weliswaar aan de be ademing, maar het Lijst Pim For- tuynhart klopt nog steeds", meldt de site van de LPF in Spijkenisse. De partij, die onder Lijst 5 For- tuyn meedeed aan de parlements verkiezingen in november, was na tionaal al verdwenen van het poli tieke toneel. In Westland, Spijke nisse, Duiven, Den Haag en Eind hoven is de partij nog vertegen woordigd in de gemeenteraad. Fractievoorzitter Wim van der Vel den van de LPF in Den Haag steunt het initiatief maar stelt wel voorwaarden. „We zouden met een schone lei moeten beginnen. De partij heeft grote schulden, een interim-bestuur zou voor deugde lijke statuten moeten zorgen." Cobie Gardien is vice-fractievoor- zitter in de gemeente Westland, de enige gemeente waar de LPF in de coalitie zit. De afdeling is voor het opheffen van de LPF. „Tot de volgende gemeenteraadsverkiezin gen, in 2010, blijven wij in de raad zitten. Wij willen in 2009 aan on ze leden voorleggen of zij willen dat wij ons verkiesbaar stellen, of niet." Net als de LPF in Den Haag is de afdeling Westland een onaf hankelijke vereniging. „Mocht het doek landelijk vallen, dan kan on ze afdeling zelfstandig blijven be staan." DEN HAAG - Nederlanders die zater dag op vakantie gaan naar het zui den, moeten rekening houden met vertraging op de Franse we gen. Het is dan zwarte zaterdag, de drukste verkeersdag van de zomer. Voor mensen in de regio Parijs be gint de zomervakantie. De verkeersdienst verwacht vooral in de Rhönevallei (A6/A7) en op de route naar Spanje via de A9 lan ge files. Ook verkeersdeelnemers in het midden en zuidwesten van Frankrijk moeten rekening hou den met vertraging. Vorig jaar stond er op zwarte zaterdag 650 ki lometer file. Ook zondag zal het nog druk zijn in Frankrijk. De ANWB verwacht dit weekeinde ook topdrukte in het zuiden van Duitsland. In Oostenrijk en Zwit serland staan, als het tegenzit, vrij dagnacht al files voor de tunnels door de Alpen. Twaalf meldingen over ontucht in Etten-Leur ETTEN-LEUR - De politie kreeg de af gelopen week uit Etten-Leur twaalf meldingen over ontucht met minderjarige meisjes. In alle gevallen zal aangifte worden ge daan, zei een woordvoerster van de politie gisteren. Aanleiding is de aanhouding vorige week van een 20-jarige man uit Etten-Leur tegen wie al eerder vier aangiftes werden gedaan wegens ontucht. De verdachte zit nog vast. VVD opent meldpunt voor klachten fiscus DEN HAAG - De WD heeft gisteren een website geopend op internet waar burgers en bedrijven kunnen klagen over de fiscus. Liberalen er geren zich aan de fouten bij de Be lastingdienst, die ontstaan door au tomatiseringsproblemen. De WD wil met de site overbelasting.com klachten bundelen en de ernst van de zaak duidelijk maken aan staats secretaris De Jager (Financiën). 2007 Preferred Partner HP COMPAQ 6710b BUSINESS NOTEBOOK PC HP PHOTOSMART A612 FOTOPRINTER Besfelnr: 8GB887ET Intel® Core™ 2 Duo processortechnologie Legitieme Windows Vista™ Business of Legitieme Windows XP Professional* 1024 MB DDR2 geheugen 120 GB harde schijf (5400 rpm) Met HP Professional Innovations *Kiest u voor legitieme Windows XP Professional dan is het feeslelnr BGB894ET CO Cn 0 01 \i 3S' Noordland 1, 4451-RP Heinkenszand, verkoop@afa.nl ©2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P Microsoft en Windows zi|n geregistreerde handelsmerken van Microsoft Corporation. Producten zijn afhankelijk van beschikbaarheid. Prijzen gelden alleen voor de beschreven specificaties, zijn verkoopadviesprijzen, zi|n correct op het moment van publicatie, veranderen geregeld en kunnen zonder vooraankondiging worden gewijzigd Getoonde verkoopprijs van de notebook is exclusief 19% BTW. Prijs-, druk- en zetfouten voorbehouden. Het is mogelijk dat de gefotografeerde producten niet overeen komen met de omschrijving Aanbieding is geldig toten met 10 augustus 2007 en geldt zolang de voorraad strekt. Alle rechten voorbehouden Adfranse, Noordland 1, 4451 RP Heinkenszand, Tel. (0113) 56 57 58, www.afa.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6