Binnenland Ouders van dronken kinderen aangeklaagd Agent beschoten in winkelcentrum KRAS.IML Patiënt mag van Klink meer macht krijgen Trimmer vindt dode man BERLIJN omgeving VENETIE, ROME FLORENCE PZC Dinsdag 24 juli 2007 I 5 PvdA lanceert plan om drankmisbruik jeugd tegen te gaan. DEN HAAG - Ouders van wie de kin deren herhaaldelijk stomdronken zijn, moeten kunnen worden aan geklaagd wegens kindermishande ling. Het bezit van alcohol onder jongeren onder de zestien jaar moet met forse boetes worden be straft. Dat staat in een plan van aanpak van de PvdA om alcoholge bruik door kinderen tegen te gaan. „Er zijn allerlei campagnes ge weest tegen breezers en alcohol misbruik, maar die werken niet", verklaart Tweede Kamerlid Lea Bouwmeester. „Het bezit van alco hol onder kinderen moet keihard worden aangepakt." Daarom wil de PvdA dat jongeren onder de zes- DEN HAAG - Minister Klink van Volksgezondheid wil de positie van de patiënt in het zorgstelstel verstevigen. In deze kabinetsperio de kunnen belangenorganisaties voor patiënten, gehandicapten en ouderen (de zogeheten PGO-orga- nisaties) rekenen op tien miljoen euro extra per jaar. Verder willen Klink en staatssecre taris Bussemaker de wet verande ren waardoor PGO-organisaties volwaardiger gesprekspartners wor den voor zorgverzekeraars en -aan bieders. Samen met de PGO-sec- tor zetten de bewindslieden vier programma's op. Een daarvan is bedoeld om de patiënten meer in spraak te geven bij kwaliteitsverbe tering in de zorg. Een ander stimu leert maatschappelijke participatie van gehandicapten, ouderen en GGZ-cliënten. Ook komt er betere informatie over de rechten en plichten van de zorggebruiker. Nederlanders nu wel beboet in Antwerpen BRUSSEL - Tientallen Nederlanders zijn afgelopen weekeinde in Ant werpen bekeurd. De meeste bon nen werden uitgeschreven voor snelheidsovertredingen. Een week eerder maakte burgemeester Jans- sens zich druk omdat niet-Belgen vaak geen parkeerboetes kregen opgelegd. Zij zouden hun bekeu ring toch nooit betalen. De burge meester drong er op aan dat nie mand ontzien zou worden. Verkrachter na twee jaar alsnog gepakt BREDA - De politie heeft een 25-jari- ge man aangehouden die betrok ken zou zijn geweest bij de groeps verkrachting van een Poolse vrouw in Breda. De verkrachting was in september 2005 nadat de vrouw in Breda door vijf Polen was ontvoerd, de verdachte was twee jaar spoorloos maar is via een opsporingslijst getraceerd in zijn woonplaats Den Haag. tien jaar die bier, wijn of sterke drank drinken, een boete krijgen van zeker tientallen euro's. Ouders die hun kinderen alcohol geven of van wie de kinderen bijvoorbeeld stomdronken in het ziekenhuis be landen, moeten volgens de PvdA verplichte voorlichting krijgen. „Zonodig worden ze aangemeld bij het Meldpunt Kindermishande ling. Wie niet horen wil, moet maar voelen." De Voedsel en Waren Autoriteit krijgt er volgens het plan mens kracht bij en ook supermarkten worden strenger gecontroleerd bij de verkoop van drank. De PvdA vindt dat ouders waar- van de kinderen regelmatig in kennelijke staat verkeren, aange klaagd moeten kunnen worden wegens kindermishandeling. Volgens de Stichting Alcoholpre ventie (Stap) is zeker de helft van de veertienjarigen wel eens dron ken. Van de jongeren van vijftien jaar drinkt 63 procent wel eens te veel. Verder drinkt 7 procent van de kinderen in de laatste twee klas sen van de basisschool wekelijks al cohol. Stap-directeur Wim van Da len vindt dat er alsnog te veel wordt verwacht van voorlichting. De gevolgen voor jongeren die ge regeld dronken zijn, kunnen vol gens Bouwmeester desastreus zijn. „Kinderen kunnen een leerachter- stand oplopen en lopen zelfs kans op vroege leeftijd het korsakovsyn- droom (beschadiging van de herse nen, red.) te krijgen. Er zijn onder zoeken bekend waarbij jongeren die geregeld veel alcohol drinken, afzakken van een vwo-schoolad- vies naar het vmbo." SIMPELVELD - Rechercheurs verrichten onderzoek op de plaats waar een trimmer in een greppel in Simpelveld gisterochtend een stoffelijk over schot heeft gevonden. De recherche vond bij het lichaam van de man bloed sporen. De politie sluit een misdrijf niet uit. foto Marcel van Hoorn/ANP APELDOORN - In winkelcentrum Anklaar aan de Thannhauserstraat in Apeldoorn is gisteravond rond 18.00 uur bij een vermoedelijke wraakactie een rechercheur neerge schoten. De man is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht, waar hij op de intensieve zorg is opgeno men. Hij is inmiddels buiten le vensgevaar. De dader, die op een fiets ontkwam, was gisteravond laat nog niet gearresteerd, maar de politie heeft wel een vermoeden wie het moet zijn geweest. De rechercheur was in burger aan het winkelen. De dader moet goed hebben geweten wie hij was. Van korte afstand werd de rechercheur enkele malen beschoten. Op het moment van de schietpartij was er veel publiek, omdat het winkelcen trum tot 20 uur geopend zou zijn De christelijke politievakbond ACP toonde zich bij monde van woordvoerder Gerrit van de Kamp geschokt door de zaak. „In Neder land is het hoogst uitzonderlijk dat een politieman in z'n vrije tijd gericht wordt beschoten," aldus Van de Kamp. „Dit laat zien welke consequenties het politievak kan hebben en in hoeverre, die baan kan doorwerken in de privéom- standigheden." Volgens de ACP-voorzitter is er jaarlijks lande lijk gezien sprake van een tiental bedreigingen aan het adres van re chercheurs. In zulke gevallen krij gen rechercheurs vaak extra be scherming. Ze kunnen bijvoor beeld tijdelijk, al dan niet met hun gezin, op een ander adres worden ondergebracht. In september 2004 werd in Ensche de een politieman tijdens een sur veillance door een Duitse crimi neel doodgeschoten. Niet eerder is in Nederland een aanslag werd ge pleegd op een politieman in bur ger. Vertrekdata: 20/8, 3-10-17-24/9 en 1-8-15-22-29/10 Berlijn ontdekken kan nu wel héél voordelig! Vanuit het comfortabele Van der Valk Berliner Ring Hotel, met alle faciliteiten voor een fijn verblijf, verkennen we deze uitermate populaire stad. Beroemde musea, prachtige paleizen en bouwwerken, historische plekjes, parken, vele winkel mogelijkheden en uitgaansgelegenheden... Berlijn in een notendop. De Brandenburger Tor, het Rijksdaggebouw, Alexanderplatz, de Kurfürstendamm, het Pergamonmuseum, de Berliner Dom, de boulevard Unter den Linden... teveel om op te noemen. Bovendien nemen we u ook mee naar het barokke Potsdam, waar het schitterende park Sanssouci u zal bekoren. Willkommen in Berlin! Inclusief tolgelden en toeristenbelastingen, 4 x ontbijt. Reisnummer EZ 24.101, zie www.kras.nl/24101 Vertrekdata: 13/8 en 3/9 Reis mee naar het mooiste deel van Frankrijk! Want ook dit jaar organiseert KRAS een schitte rende ontdekkingstocht door de 'Tuinen van Frankrijk'. In deze streek bezoeken we leuke stad jes als Blois, het kleine marktstadje Sully-sur-Loire en Villandry. Maar natuurlijk staan tijdens onze reis de indrukwekkende kastelen centraal, die elkaar proberen af te troeven met prachtige interieurs, imposante troonzalen en mooie tuinen. Zo bewonderen we onder meer het renaissan- cekasteel Chateau d'Amboise en Chateau de Chenonceau, dat geldt als één van de mooiste kastelen uit de streek van de Loire. Proef de perfecte combinatie van natuur en cultuur! Inclusief tolgelden en toeristenbelastingen, 5 x onbijt en diner. Reisnummer EZ 24.108, zie www.kras.nl/24108 Vertrekdata: 7-21-28/9 en 5-12-19/10 Supervoordelig naar het mooiste van Italië! Het romantische Venetië, de'Eeuwige Stad'Rome en de kunststad Florence behoren absoluut tot de mooiste steden van Europa en wellicht van de wereld! Want zeg nu zelf, heeft u niet altijd al een prachtige tocht per gondel willen maken, het unieke Vaticaanstad en het machtige Colosseum willen bezoeken en de vele kunstschatten van Florence willen bewonderen? Dit alles kan tijdens deze schitterende reis! Bovendien nemen we u ook mee naar Padua. de stad van de heilige Antonius, en Assisi. Op de reis naar huis rijden we via de Lïgurische kust nog naar Pisa met zijn Scheve Toren. Inclusief tolgelden en toeristenbelastingen, 9 x ontbijt. Reisnummer EZ 24.015, zie www.kras.nl/24015 Met o.a. Boekarest, Sibiu en Transsylvanië Vertrekdata: 13/8 en 3/9 Stap terug in de tijd in Roemenië! Maak kennis met de uiterst vriendelijke bevolking en proefde sfeer van weleer! De hotels zijn goed, het eten prima en het landschap verbazingwekkend mooi. De nadruk bij deze rondreis ligt op Transsylvanië, een regio rijk aan kloosterburchten en kaste len. We nemen u o.a. mee naar de steden Sighisoara en Sibiu, die beide op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staan! Verder bekijken we in Bran het kasteel van Graaf Dracula en staan we uit gebreid stil bij de bezienswaardigheden van de hoofdstad Boekarest Ook Brasov, het Plein van de Rozen in Tigru Mures en het 'vrolijke'kerkhof van Sapinta passeren de revue! Inclusief tolgelden, toeristenbelastingen en 11 x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.083, zie www.kras.nl/24083 waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 3 5-daagse bus-/rondreis Duitsland Met o.a. stadstour, Schloss Charlottenburg en Potsdam vanaf Met o.a. Blois, Tours en natuurlijk prachtige kastelen Super voordelig! vanaf 10-daagse bus-/rondreis Italië Met o.a. Venetië, Padua, Florence, Assisi, Rome en Pisa iterk in prijs verlaagd! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5