met de boeken van De Wit Klachten gevaarlijke kruising Delta wil geen energiecontract Opvang OP Scholen afsluiten voor minima Terneuzen r Steekpartij in Zeestraat Axel Open huis bij kattenopvang z PZC Dinsdag 24 juli 2007 23 Schrijven is dé passie van Nicky de Wit. Vier boeken heeft hij tot dusver gepubliceerd. „Ik heb zo veel inspiratie. Ik knal ze eruit." foto's Camile Schelstraete PvdA-raadslid Jonkman vangt bot bij Zeeuws energiebedrijf. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Zeeuwse energie leverancier Delta wil geen alliantie sluiten met de gemeente Terneu zen om de energierekening van mensen met een minimuminko men te verlagen. Het Terneuzense PvdA-gemeente- raadslid J. Jonkman droeg het colle ge van burgemeester en wethou ders op bij Delta te pleiten voor een collectief energiecontract voor de minima in de Kanaalzone. Daar bij zou een constructie zoals Ter- neuzen al eerder aanging met zorg- WJ PvdA-raadslid J. Jonkman pleitte voor een collectief energiecon tract voor de minima in de ge meente Terneuzen. Leverancier Delta voelt daar niets voor. verzekeraars (premies meteen van de uitkering afhalen) leidend moe ten zijn. Delta voelt daar helemaal niets voor, constateerde het dagelijks be stuur. „Juridisch en uitvoerings technisch zijn er te veel drempels, die het afsluiten van een collectief energiecontract vrijwel onmoge lijk maken", antwoordt het college aan Jonkman. Wel wordt het komende halfjaar onderzocht of er een energieteam kan worden opgericht. Dit team moet ervoor zorgen dat energiebe sparende maatregelen ook bij de minima kunnen worden getroffen. „Dat kan al snel een besparing van enkele honderden euro's per maand per huishouden opleveren. Dit voordeel is voor minima aan merkelijk groter dan het voordeel dat kan worden behaald met een collectief energiecontract. Dat le vert hooguit enkele euro's voor deel per maand op." Stichting Kinderopvang wacht niet op komst brede school Breskens. door Frank van Cooten BRESKENS - De Stichting Kinderop vang Zeeuws-Vlaanderen start met ingang van het nieuwe school jaar met buitenschoolse opvang in Breskens op zowel de Openbare Basisschool als op de Golfbreker. Op dit moment is de buitenschool se opvanggroep de Strandjutters voor tien kinderen gevestigd naast het kinderdagverblijf aan de Ring- laan. De stagnerende ontwikkelingen rondom de bouw van een brede school, maar zeker ook de motie van Kamerleden Van Aartsen en Met ingang van het nieuwe schooljaar start op zowel de Openbare Basisschool als op de Golfbreker buitenschoolse op vang. Bos heeft de stichting doen beslui ten hun aanbod onder te brengen bij beide scholen. Met de motie worden scholen verplicht voor- en naschoolse opvang te bieden tus sen 7.30 en 18.30 uur. De Stichting Kinderopvang wacht dus niet op eventuele komst van de brede school. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen wil die overi gens alsnog bouwen. De corpora tie gaat er immers vanuit dat de Golfbreker haar besluit om niet mee te doen, zal heroverwegen. Volgens voorzitter Suzan Boers- ma-de Kraker van de Dorpsraad moet dat laatste geen rol spelen. „De bibliotheek en verenigingen participeren ook in de brede school. Ik spreek daarom liever van een multifunctioneel cen trum. Verenigingsgebouw De Uit komst kan overigens prima be staan naast het multifunctioneel centrum. De Uitkomst blijft im mers prima geschikt voor bijvoor beeld bruiloften." HULST - In de Oude Polderstraat in Hulst is gisterochtend een 27-jari- ge Schiedammer aangehouden. Hij wordt ervan verdacht vorige week vrijdag in Axel een 41-jarige Terneuzenaar te hebben gestoken met een scherp voorwerp. Het steekincident vond vrijdag middag plaats in de Zeestraat in Axel, vermoedelijk als gevolg van een conflict. De Terneuzenaar liep een wond aan zijn hals op. De man mocht na behandeling het ziekenhuis weer verlaten. Bij de aanhouding van de Schie dammer vond de politie in de wo ning nog enkele wapens en muni tie. Die zijn in beslag genomen. De man is in verzekering gesteld en wordt deze week voorgeleid aan de rechter-commissaris. In de woning werd ook nog een 21-jari- ge vrouw aangehouden, maar zij mocht al vrij snel weer naar huis. GROEOE - De Stichting Zwerfkat in Groede houdt vrijdag tijdens de jaarmarkt open huis. Bart en Em my Versluys vangen in het histori sche Slijkstraatje zestig katten op. Het gaat vooral om zwerfdieren en poezen die iets mankeren. De open dag is niet zozeer bedoeld om de dieren een nieuw baasje te geven, omdat de meeste katten al tien tot twaalf jaar oud zijn. De op brengst van de open dag komt ten goede aan de verzorging van de dieren. Naast de kattenvolière is er ook een beelden- en bloementuin te bezichtigen. Driesprong bij C1000 Breskens erg onoverzichtelijk. door Frank van Cooten BRESKENS - De driesprong bij su permarkt C1000 in Breskens is erg onoverzichtelijk. Dat vinden de Dorpsraad Breskens en inwoner Rein Leentfaar. De dorpsraad on derschrijft de brief van Leentfaar over dit onderwerp. Het gaat om de Langeweg/Van Zuijenstraat. Rijbanen, -stroken of -richtingen zijn niet altijd helder. Dit leidt tot verwarring onder weg gebruikers. „We hebben geconstateerd, dat de situatie erg onoverzichtelijk is en tot veel onbegrip en zelfs wel agres sie onder de weggebruikers leidt", stelt Leentfaar in de brief aan de dorpsraad. Vooral in deze tijd, het drukke toe ristenseizoen, loopt een en ander volgens Leentfaar de spuigaten uit. Voorzitter Suzan Boersma-de Kra ker van de Dorpsraad Breskens on derschrijft de stelling van Leent faar. „Er staan wel borden, maar die zijn niet duidelijk op de druk ke driesprong. Het is daar best on veilig." Zij pleit met Leentfaar voor een mini(rotonde). „Maar ja de gemeente heeft geen geld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59