Onderzoek Keihard door het leven naar moord loopt dood Adviesraden gemeente Sluis vrezen voor hun eigen toekomst Is er nu wel of niet betaald dat is de vraag in St. Anna -- 22 Dinsdag 24 juli 2007 pzc Z Dood van moeder in Gouwestraat Terneuzen nog altijd een mysterie. door Raymond de Frel terneuzen - Het onderzoek naar de moord op de Terneuzense Ner- min Kutlu zit volledig op een dood spoor. De politie focust zich niet langer intensief op de zaak, maar zet het onderzoek wel 'in stil te' voort. De dertigjarige alleenstaande moe der van drie kinderen werd vorig jaar op zondag 12 november in haar woning aan de Gouwestraat om het leven gebracht. Tot een aanhouding van een mogelijke da der is het nooit gekomen. „Er zijn bepaalde gegevens bekend en we hebben sporen gevonden, maar die hebben ons niet tot de aanhou ding van een verdachte kunnen brengen. Natuurlijk hebben ook wij allerlei geluiden gehoord. Eer wraak, problemen in de drugssce- ne... het is allemaal mogelijk, maar we kunnen het niet hard maken", zegt politiewoordvoerster Esther Boot. Buurtbewoners meldden vrijwel meteen na het drama dat voor de moord een hevige ruzie in het Het politieonderzoek naar de moord op de dertigjarige Nermin Kutlu in de Gouwestraat in Ter neuzen zit volledig op een dood spoor. huis geweest was. Zij leidden dat af uit het lawaai dat rond half zes uit het huis klonk. De straat werd direct na de ontdekking van het stoffelijk overschot afgesloten. De politie zette aanvankelijk der tig dienders op de zaak. Precies een week na het drama hielden zij in de vroege avond een buurton derzoek, waarbij aan passanten werd gevraagd of zij zeven dagen eerder ook in de buurt van de Gouwestraat waren geweest. En zo ja, of hen toen iets was opgevallen. Het speurwerk had maar weinig ef fect. In januari werd de sterkte van het rechercheteam al aanzienlijk te ruggebracht, nu is er geen speciale aandacht meer voor de zaak. „We verliezen het misdrijf natuurlijk niet uit het oog, maar er wordt niet meer zo intensief gezocht. Het onderzoek gaat in stilte ver der, maar vooralsnog zitten we op een dood spoor", aldus Boot. Ook de aanwezigheid van de drie kinde ren (alledrie basisscholieren) tij dens de moord heeft niet tot con crete aanwijzingen geleid. Boot: „Zij waren tijdens het misdrijf op de bovenverdieping aan het spelen en hebben niemand zien wegrij den of lopen. Bovendien zijn zij nog veel te klein om aanwijzingen te geven. Zij waren logischerwijs ontzettend geshockeerd toen ze hun moeder zo zagen liggen, dat ze er niet meteen aan dachten door wie dat zou kunnen zijn ge daan." door Frank van Cooten sint anna ter muiden - De Vlaam se kunstenaar Elie Lambert be weert de financiering rond te heb ben voor de aankoop van het voor malige stadhuisje in Sint Anna ter Muiden. „Het geld is in handen van mijn advocaat. Hij heeft con tact gehad met de notaris over de verdere afwikkeling." Lambert was met 325.001 euro de hoogste inschrijver van de veiling van het stadhuisje op het kantoor van de Oostburgse notaris. De ge meente Sluis wil echter van Lam bert af omdat hij niet aan zijn fi nanciële verplichtingen voldoet. ffWfi ALMANAK BI Detector Het is bijna niet voor te stellen, maar zo af en toe is het best aange naam strandweer in Zeeland. Za terdag was het zo'n dag. En dan maak je daar natuurlijk meteen ge bruik van. Bij het hok van de strandwacht op het Vlissingse Badstrand komen dan uiteenlopende vragen binnen. Waar de toiletten zijn, waarom Terneuzense schrijver Nicky de Wit imponeert met 3 nieuwe romans. door Annelies Vlaanderen terneuzen - Zo rap als een stand-up comedian grappen uit zijn mouw schudt, zo snel schrijft Nicky de Wit zijn romans. Debu teerde hij nog geen twee jaar gele den met De dag van morgen, deze maand liet zijn uitgeverij maar liefst drie boeken tegelijkertijd op de lezers los: Wilde bloemen, De zo nen van de profeet en De wereld werd zwart om me heen. „Ik knal ze eruit", geeft hij in zijn eigen be woordingen aan. Voordeel: ze le zen als een TGV op topsnelheid. Drank, drugs, seks en geweld. Dat zijn de ingrediënten waarmee Nicky de Wit zijn romans kruidt. Wat de Terneuzenaar, die gisteren zijn 35e verjaardag vierde, zijn le zerspubliek voorschotelt is rauw, puur en pittig gepeperd. Vrouwen worden verkracht, mannen neerge schoten, drugs verhandeld. Daar hoort een zeker taalgebruik bij: 'Verdomme, Do. Wat is er?' 'Fuck, Glenn. Laat me maar, joh.' (Uit: Wilde bloemen, b!z. 19) Toch vind je er ook liefde in, en hoop, op een betere wereld, op een samenleving waarin mensen elkaar geen pijn doen. Wie schrijft zulke boeken? Wie heeft die fantasie, als het al fanta sie is? In het ene boek confron teert hij je met oorlogstaferelen in voormalig Joegoslavië, in het ande re boek met een escalatie van mos- lim-extremisme en in het derde boek met een alleenstaande verloe derde moeder wier dochter in de netten van een loverboy verstrikt raakt. Wat voor mens is die Nicky de Wit? 'ledereen heeft zijn eigen geheim, niemand is zonder zonden' Goedlachs. Hartelijk. Gelukkig met zijn vriendin Linda, gelukkig met zijn zoontjes Damian en Mi lan. Gelukkig met zijn tuincen trum Hof Tuinservice in Biervliet. Een doodgewone Zeeuw, zou je zeggen. Ware het niet dat hij acht jaar beroepsmilitair is geweest in voormalig Joegoslavië. En dat vormt je, hoe dan ook. „Ik heb er geen trauma aan overgehouden", - - Hij was er vorige week niet in ge slaagd het verschuldigde bedrag over te maken. „Het geld is nog steeds niet bin nen bij de gemeente", zei een woordvoerster gisteren. „De over eenkomst met de heer Lambert is beëindigd." Volgens Lambert is dat de schuld van de geldverstrekker, waar hij eerst zaken mee probeerde te doen. „Die bank besteedt klaarblij kelijk meer aandacht aan contract verlengingen voor wielrenners dan aan klanten. Mijn nieuwe bank had de zaak binnen vijf da gen geregeld." vertelt De Wit (pseudoniem van Gilles Faas), maar ik heb in die acht jaar wel alles meegemaakt. En met alles bedoel ik ook alles." Drank, drugs, seks en geweld dus. Is de samenleving dan zo verziekt? En zo ja, dan toch ver van ons af, toch niet in Zeeland? „Nee hoor", schudt hij lachend zijn hoofd, „In Terneuzen is toch een hele groep Kosovo-Albanezen actief? Die ne men langzaam maar zeker de pros- titutiehandel over in Zeeuws- Vlaanderen. En bij Goes is laatst toch een bende loverboys opge rold?" Niets wat hij schrijft, is verzonnen of overdreven, stelt De Wit. Naast zijn ervaringen als militair put hij nog uit meerdere bronnen. „Ik ben een fervent stapper. Voorheen ging ik het hele land af maar de laatste tijd doe ik het rustiger aan, gewoon in Terneuzen. Wat je daar hoort, wat je daar ziet: allemaal groepjes, hun eigen taaltjes en han deltjes. Ik sla dat allemaal op." Verder doet hij heel veel aan re search, voornamelijk door te sur fen op internet. „Wat je daar, als je goed zoekt, tegenkomt aan gorig- heid, is echt bijna niet te geloven." Deze jongen van De Wit schrikt evenwel nergens van. Hij heeft zelfs vaak mededogen met men sen die het verkeerde pad op zijn gegaan. „Ik heb de bedoeling met mijn romans dat mensen er iets van hun eigen omgeving of van zichzelf in herkennen. Want ieder- een heeft zijn eigen geheim, nie- mand is zonder zonden. En het 1 kan iedereen zomaar gebeuren. 1 Dat gevoel van identificatie heb- 1 ben ze niet bij échte literatuur, die J staat veel verder van ze af. Wat ik schrijf, is puur realistisch." In zijn hoofd is de schrijvende ho venier al bijna klaar met de volgen de roman. Die gaat over een feeder, iemand die er (seksueel) genoegen in schept zijn vrouw moddervet te mesten. Ook weer uit het leven ge grepen, verzekert De Wit. „Dacht je echt dat zulke mensen alleen iri de VS woonden? Welnee! Ook hier. Daar schrik je van, hè?" r^l Boeken van Nicky de Wit kosten j 19,95 en zijn verkrijgbaar inde boekhandel. Nicky de Wit was acht jaar beroepsmilitair. Tk heb alles meegemaakt. At fa malz1zfli*on fa se subsidie van dertienduizend eu- maar één vertegenwoordiee Tip? redactie@pzc.nl een strandwacht fluit als er een schip voorbij komt. Antwoorden rolleti er meestal vloeiend uit. Tot een badgast de strandwachten confronteerde met een groot gemis in de standaarduit rusting. „Ik ben mijn gouden kettinkje ver loren. Hebben jullie ook een me taaldetector?" „We mekkeren te veel en we zijn alleen maar lastig." door Frank van Cooten sluis - De gemeente Sluis doet er alles aan de adviesraden Gehandi captenbeleid, Sociale Zaken en Se nioren de nek om te draaien. Dat zegt voorzitter Caroline Paepe van de adviesraad Gehandicaptenbe leid. Zij spreekt ook namens de twee andere adviesraden. „De gemeente Sluis is ons liever kwijt dan rijk. Wij mekkeren te veel en zijn in ogen van de ge meente alleen maar lastig." De adviesraad Gehandicaptenbe leid bestaat al vanaf 1994. „Er is nog steeds veel behoefte aan onze vorm van dienstverlening." De gemeente Sluis wil volgens haar echter stoppen met de jaarlijk se subsidie van dertienduizend eu ro voor de drie adviesraden.„De wethouder zegt dat er geen geld meer is en dat er dus moet wor den bezuinigd." Door de gemeente Sluis is een startnotitie burgerparticipatie Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) geschreven. „In deze noti tie is opgenomen dat de adviesra den binnen twee jaar ophouden te bestaan." In de plaats daarvan komt een WMO-raad, bestaande uit dertien leden die vrijwel de hele bevol king moet vertegenwoordigen. Vol gens Paepe zal dat in de praktijk nooit werken. „Zo is er straks nog De adviesraden Gehandicapten- beleid, Sociale Zaken en Senio ren in Sluis protesteren tegen mogelijke opheffing. De adviesor ganen blijven nodig, vinden ze. maar één vertegenwoordiger voor de gehandicapten terwijl we nu met zes tot acht mensen omko men in het werk. Wij adviseren onze achterban goed en ondersteu nen ze in de contacten met de ge meente. De WMO-raad krijgt dat nooit voor elkaar." Wethouder Carien Bolijn discussieert niet via de krant. „Het is echter niet waar dat wij de ad viesraden de nek om willen draaien. Het budget wordt doorge sluisd naar de WMO-raad. Deze raad neemt uiteindelijk een besluit over het voortbestaan van de ad viesraden. Wij heffen de adviesra den niet op." Het gaat Bolijn te ver nu al te roepen dat de WMO-raad in de praktijk niet zal functione ren. „Want dat zou een brevet van onvermogen zijn." Bolijn komt zo snel mogelijk met een advies naar het college en de raad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 58