door de Schouwse polders Tegenvaller voor minima 1# Veiling novum op Burghse markt Meno Totaal: 3 halen 2 betalen! Met Meno Totaal blijf je in balans. Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN PZC Dinsdag 24 juli 2007 23 Politiecontroles rond het Crevelingenmeer BROUWERSHAVEN - De politie heeft in het afgelopen weekeinde bij con troles op en rond het Grevelingen- meer achttien bekeuringen uitge deeld. De controles waren in de nachten van vrijdag op zaterdag en zaterdag op zondag. Uitgereikt werden vijftien bonnen voor ille gaal kamperen, twee voor vissen zonder pas of met verboden gerei en één voor vuurtje stoken. Stad en Lande zoekt monumenten voor prijs ZIERIKZEE - De Vereniging Stad en Lande is op zoek naar monumen ten die in aanmerking komen voor de Oorkonde Restauratie. De restauratie moet zijn uitge voerd in 2005, 2006 of in de eerste helft van dit jaar. De monumen tencommissie bezoekt de aange melde panden, nomineert en kiest het best gerestaureerde. Aanmel den kan bij A. van der Valk, Klaver- straat 43, 4322 CG Scharendijke. Rondje Kunst ook tijdens zomermaanden BURCH-HAAMSTEDE - Ook tijdens de zomerperiode wordt in Burgh-Haamstede op de laatste zondag van de maand het traditio nele Rondje Kunst gehouden. Ateliers en galeries openen zondag middag tussen 12.00 en 17.00 uur weer hun deuren voor het kunst minnend publiek. Folders met routebeschrijvingen zijn verkrijgbaar bij de deelne- Bij de Heerenkeet is een prachtig uitzicht over de Oosterschelde. Links Peter van Leeuwen van het Platform mensen met een beperking in zijn fietsrol- stoel. foto Marijke Folkertsma Samba Beach Soccer op strand bij Ouddorp OUDDORP - Teams van onder meer Feyenoord, Sparta, Leonidas en Scheveningen treden zaterdag aan op het Samba Beach Soccertour- nooi op strand 't Flaauwe Werk bij Ouddorp. Om meer vrouwelijk publiek te trekken zijn er modeshows en visa- gie. Verder zijn er dj's en kunnen kinderen penalty's nemen. Het strandvoetbaltournooi begint om 10.00 uur. t/ERBOUWINGS UITVERKOOP LangeVorststraat 98-102, Goes Delta: geen collectief energiecontract om minima te ontzien. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Zeeuwse energie leverancier Delta wil geen alliantie sluiten met de gemeente Terneu- zen om de energierekening van mensen met een minimuminko men te verlagen. Het Terneuzense PvdA-gemeenteraadslid J. Jonk man droeg het college van burge meester en wethouders op bij Del ta te pleiten voor een collectief energiecontract voor de minima in de Kanaalzone. Daarbij zou een constructie zoals Terneuzen al eer der aanging met zorgverzekeraars (premies meteen van de uitkering afhalen) leidend moeten zijn. Del ta voelt daar helemaal niets voor, constateerde het dagelijks bestuur. „Juridisch en uitvoeringstechnisch zijn er te veel drempels, die het af sluiten van een collectief energie contract vrijwel onmogelijk ma ken", antwoordt het college aan Jonkman. Wel wordt het komen de halfjaar onderzocht of er een energieteam kan worden opge richt. Dit team moet ervoor zor gen dat energiebesparende maatre gelen ook bij de minima kunnen worden getroffen. „Dat kan al snel een besparing van enkele honder den euro's per maand per huishou den opleveren. Dit voordeel is voor minima aanmerkelijk groter dan het voordeel van een collectief energiecontract." TW* PvdA'er Jonkman vangt bot bij B en W met zijn voorstel een alliantie af te sluiten tussen Del ta en Terneuzen om zo de ener gienota van minima te verlagen. BURGH-HAAMSTEDE - De traditione le rommelmarkt in Burgh wordt dit jaar opgeluisterd met een vei- ling. Er kan geboden worden op 'de be tere tweedehands-spullen' en daar zijn volgens de organisatie bijzon dere artikelen bij. Kijkuren zijn van 9.00 tot 11.00 uur. Daarna be gint de veiling. In de Burghse kerk treedt om 14.00 uur het Bruinisser Visserskoor op. Onder de perenbo men aan de Ring is een terras ge maakt. De Burghse rommelmarkt wordt gehouden rondom de kerk en duurt van 8.30 tot 16.00 uur. Nü 135 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk fMetso K tUfno Helpt bij overgangsverschijnselen, zoals opvliegers en prikkelbare gevoelens ivf www.derodepilarert.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53