PZCI21 Zomerexpo krijgt geen extra geld Zeeland Opstootje loopt uit de hand in Vlissingen trLL 35 30 en 31 SCHOUWEN-DUIVELAND Jeugd beschiet terraspubliek Detector Dinsdag 24 juli 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Alleen Contador uitdager Rasmussen in Tour de France Gemeente wijst verzoek af van De Bewaerschole. door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - De Stichting Westerschouwen Kultureel hoeft niet te rekenen op een extra subsi die van de gemeente voor de zo- mertentoonstelling in De Bewaer schole in Burgh-Haamstede. Het dagelijks gemeentebestuur voelt er niets voor naast de jaarlijk se vaste bijdrage van 25.000 euro nog met de gevraagde 1500 euro extra over de brug te komen. „Bijzonder jammer", zegt artistie ke coördinator M. van Dijke van de Stichting Westerschouwen Kul tureel. De organisatie koos enkele jaren geleden voor een andere koers. Sindsdien gelden als dwin gende uitgangspunten voor de ex posanten dat of de specieke ruim te van De Bewaerschole zelf of de nabije of wat verdere omgeving in spiratiebron dienen te zijn. Ook kregen de exposities een lan gere looptijd. „Vroeger hadden we gedurende drie weken een ten toonstelling. De huidige zomerex- positie loopt het hele seizoen tot en met 2 september. Dat houdt in dat het toeristisch publiek wisselt en dat we graag meerdere keren folders willen verspreiden om nieuwe bezoekers attent te maken op ons aanbod", legt Van Dijke uit. Volgens hem had dat met die extra rsoo euro van de gemeente mooi gekund. De zomerexpositie in De Bewaer schole krijgt geen extra subsidie. Eerst gaat de gemeente alle sub sidies voor cultuur en welzijn op nieuw tegen het licht houden. De Stichting Westerschouwen Kul tureel kan wat dat betreft rekenen op medewerking van Recron en de VW, die zelf ook de nadruk leggen op 'Schouwen-Duiveland als cultuureiland'. „Campinghouders verstrekken nieuwe gasten bijvoorbeeld een tasje met informatiemateriaal over wat er in de regio te doen is. Daar hadden we graag een flyer voor la ten maken. Vorig jaar is dat ook ge beurd, dankzij het geld van de Prins Bernard Cultuurprijs die we toen hebben gewonnen. Nu ont breekt ons het geld daarvoor." Van Dijke constateert dat wethou der Renden van Cultuur al diverse malen heeft gezegd de nieuwe koers van De Bewaerschole toe te juichen, maar dat de gemeente die waardering dus niet financieel ver taalt. Volgens cultuurambtenaar B. Stuit heeft de afwijzing van het verzoek om extra subsidie te maken met het feit dat alle welzijns- en cul tuursubsidies eerst opnieuw beoor deeld moeten worden. „Die herij king is nog niet in gang gezet en ik weet niet of dat ook dit jaar nog ge beurt", zegt Stuit. Volgens hem houdt die toetsing in dat de ge meenteraad op termijn bepaalde keuzes moet maken over welke za ken straks nog wel en welke niet meer gesubsidieerd zullen wor den. „Misschien moet er voor de sector beeldende kunst wel een ge heel andere regeling komen, maar voorlopig blijft dat nog koffiedik kijken", verwacht Stuit Van Dijke stelt vast dat de huidige zomerexpositie Romantiek, Golven en Scooters overigens toch bij een breed publiek aanslaat en de mond-tot-mondreclame als gevolg daarvan goed werkL De zomerexpositie 2007 Romantiek, Go/ven en Scooters trekt een breed publiek naar De Bewaerschole in Burgh-Haamstede. De tentoonstelling is daar nog tot en met 2 september te zien. foto Marijke Folkertsma Museum als een grote ladenkast VLISSINGEN - Bezoekers van een ter ras op de boulevard van Vlissingen zijn zondagavond beschoten met balletjes. De politie heeft in ver band hiermee vier jongens uit Vlis singen en Oost-Souburg aangehou den. De vier zouden vanuit een au to met een imitatie-veerdrukge- weer hebben geschoten; niet met kogels, maar met balletjes. Twee mannen uit Den Haag die werden getroffen zijn niet gewond geraakt, maar hadden wel pijn toen de bal letjes hen raakten; ze hebben aan gifte gedaan. De schutters zijn op de boulevard aangehouden. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Toeschouwers van aanhouding gaan in gevecht met agenten. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Een aanhouding op het Bellamypark in Vlissingen liep in de nacht van zondag op maan dag uit de hand. Tijdens de aan houding van twee dronken man nen, werd een groep van veertig toekijkende jongeren opstandig. Eén van hen, een 17-jarige Vlissin- ger, schopte een agent. Die schop te terug. Daarop ontstond een ge vecht. Een aantal jongeren sprong op de rug van een agent. Die liep rugletsel en kapotte knieën ep kle ding op. De aangehouden dronk aard, een 21-jarige Rotterdammer, ging er tijdens het tumult, geboeid en al, vandoor. Volgens E. Boot van de politie heeft de agent niet zelf de situatie veroorzaakt door te rug te schoppen. „De sfeer was al zeer bedreigend. Waarschijnlijk reageerde hij in een reflex omdat hij de aangehouden man nog vast had. Bovendien zijn toeschouwers verplicht instructies op te volgen. De agenten zeiden dat ze achteruit moesten gaan. Dat deden ze niet. Daar maken we werk van. En een agent hoeft zich niet te laten schoppen. Het is van de gekke dat mensen zich bemoeien met een aanhouding." Tip? redactie@pzcnl Het is bijna niet voor te stellen maar zo af en toe is het best aan genaam strandweer in Zeeland. Zaterdag was het zo'n dag. En dan maak je daar natuurlijk met een gebruik van. Bij het hok van de strandwacht op het Vlissingse Badstrand ko men dan uiteenlopende vragen binnen. Waar de toiletten zijn, waarom een strandwachtf uit als er een schip voorbij komt. Antwoorden rollen er meestal vloeiend uit. Tot een badgast de strandwachten confronteerde met een groot gemis in de stan daarduitrusting. „Ik ben mijn gouden kettinkje verloren. Heb ben jullie ook een metaaldetec tor?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51