VZC A PZC Stoner weer steengoed Tweede provinciale winst De Poorter Zwemmers op dreef bij Alkmaar ezocht in Middelbur assistentjverdeler: ochtend en middag VVpzc Dinsdag 24 juli 2007 37 LAGUNA SECA - Casey Stoner heeft zijn leidende positie in de strijd om de wereldtitel in de MotoGP versterkt. De Australische motorcoureur boekte in de Grote Prijs van de Verenigde Staten op de Ducati alweer zijn zesde zege van het seizoen. Hij degradeer de op het circuit van Laguna Seca in Californië nagenoeg alle deelnemers tot figuranten en onderstreepte nogmaals wie de koningsklasse van de mo torsport dit seizoen domineert. Chris Vermeulen, eveneens uit Australië, finishte op een achterstand van meer dan negen seconden ais tweede. De Italiaan Marco Melandri eindigde als derde. Stoner heeft dankzij de zege een voorsprong van 44 punten op Valentino Rossi, de Italiaanse nummer twee in het klassement van de WK Wegrace. foto epa oostburg - Een blauwe jaarling doffer bezorgde Martin de Poorter de provinciale winst op het mid- fondconcours vanuit het Duitse Beckingen. Het was al de tweede provinciale winst voor de pas 29-jarige duiven melker uit Sluis. Vorig jaar pakte hij de winst op het dagfondcon- cours vanuit Argenton. De Poor ter, die al op zijn veertiende met de actieve duivensport begon, had er voor Beckingen zestien in de mand gestopt. Het waren negen, duivinnen en zeven doffers, want hij beoefent het zogenaamde tota le weduwschap. De winnende doffer, die na een moeizame seizoensstartpas een paar weken geleden prijzen begon te pakken, kwam overigens uit een totaal verkeerde richting. De Poor ter: „hij kwam vanuit de richting van Knokke en dat is bepaald niet de kortste weg vanuit Beckingen naar Sluis. Het verbaast me daar om dat hij de snelste van Zeeland is. Uiteraard is niet bekend of hij daadwerkelijk Knokke heeft aange daan, al is die badplaats op zich de moeite van het bekijken waard.* Op het vitesseconcours voor jonge duiven vanuit Bouillon meldde "een blauwe doffer van de 61-jarige Kees Moeliker uit Tholen zich als snelste van Zeeland. „Je ziet als er vanuit het Oosten geconcourst wordt dat we hier op Tholen ook mee kunnen op de vitesse", aldus de sporthalbeheerder. „Jammer dat dat het komend weekeinde wellicht weer verleden tijd zal zijn. Dan wordt het weer Frank rijk zoals de zaken er nu voor staan." alkmaar - Bij de Open Water zwemwedstrijden bij Alkmaar had den de zwemmers zichtbaar last van de veel langere baan dan de ge bruikelijke 1250 meter. Bij de wed strijden van 2500 en 5000 meter werden aanmerkelijk langzamere tijden neergezet dan normaal en bleek de baan dus zo'n 150 tot 200 meter langer te zijn. Op de 5000 meter was Jeroen Del- lebeke de beste Zeeuw met een vijfde plaats. Mieke van Dort no teerde bij de meisjesjeugd de twee de tijd. De baan was op de kortere afstanden wel goed uitgezet en dat leverde enkele nieuwe baanrecords op. Waaronder die op de 500 me ter schoolslag waarop Simon Eden- burg en Amira Fathi weer de wed strijd naar hun hand zetten. Judith Stap won haar 1000 meter ook in een nieuw baanrecord. Nathan Tramper was de snelste zwemmer op de 2 km schoolslag. Met 33.44,26 was hij zelfs sneller dan WKR-zwemmer Robin van Agge- le (34,21). Eline Nijskens werd vijf de bij de senioren, Jaimy Kort was de snelste bij de jeugd. Op het andere hoofdnummer, de 2500 meter vrije slag, bleven snelle tijden dus uit en bleef ook de groep zwemmers bij elkaar, waar door er flinke punten behaald kon den worden voor het nationaal klassement. Charles Potin van Luc- tor et Emergo werd derde bij de se nioren, achter WK-zwemmer Tho mas Feiten uit Nijmegen en Joop Lam uit Zoetermeer. Lesley Kerkhove verder op EK na slijtageslag moskou - Lesley Kerkhove heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het EK tennis voor speelster onder 16 jaar. In Moskou versloeg de 15-jarige Zierikzeese de Duitse Linda Berlinecke in drie sets. Na tweeënhalf uur was het 5-7 6-4 en 6-2 voor Kerkhove. In de tweede ronde speelt ze tegen Alexandra Jo- sifoska uit Macedonië. Doornbos is leiding Champ-Car kwijt edmonton - Robert Doornbos heeft zijn koppositie in het Champ Car-kampioenschap moe ten afstaan. De Nederlandse auto coureur finishte in het Canadese Edmonton teleurstellend als elfde. Doornbos zat voorin de race maar werd aangetikt en kwam in een spin terecht. Een goede finish zat er niet meer in. Rivaal Sebastien Bourdais won de wedstrijd. De Ridder/De Ridder naar laatste vier koudekerke - Connie en Fred de Ridder hebben de halve finales be reikt bij het Stoofwei-tennistoer- nooi in Koudekerke. Ze versloegen in de 5-categorie van het gemengd- dubbel Marjan Leijnse en Jeroen Westerbeke met 7-6 1-6 6-4. In het vrouwendubbel 5 versloegen Win- ny van de Sande en Nelleke van de Griek Coby Kleinepier en Connie de Ridder met 6-3 6-4. De PZC zoekt een man of vrouw die: - minimaal 18 jaar oud is - toezicht houdt op zijn/haar verdeelplaats - tijdig aanwezig is op de werkdagen - de verantwoording draagt voor de verspreiding vanuit zijn/haar verdeelplaats Wij bieden: vaste vergoeding aanbrengpremies voor bezorgers interessante extra's Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met Robert-Jan de Nooijer: 0113-315554. "*«*ar Borssele S& aanmelding te identified Kandidaten dienen zich bij aanmelding te identificeren, indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39