Een museum aE We hebben geen rampenplan klaarliggen zomer@pzc.nl www.pzc.nl 0113-315504 p? Sommige campings zetten een animatieteam in om activiteiten voor vooral de kinderen te organiseren, zoals hier op camping de Roompot waar de Koos Kids Club actief is. foto Jenneke Schepens Ondanks het slechte weer verveelt de toerist zich niet. door Stefan Hopmans Niemand zal ontkennen dat het de afgelopen weken bij zonder veel heeft gere gend. In sommige delen van Zee land viel deze maand tot nu toe al meer dan 150 millimeter neerslag. Ter vergelijking; het gemiddelde over de gehele maand ligt tussen de zestig en zeventig millimeter. En toch zijn er toeristen die het al lemaal wel vinden meevallen. Ar jan Wijngaards (40) uit Bavel is met zijn familie sinds woensdag in Kamperland en blijft tot zondag: „We hebben drie regendagen en twee goede dagen gehad. Als het slecht weer is, dan lezen we en speelt m'n zoon met lego. We gaan ook de stad in, om de benen te strekken en in de file te staan, haha, daarnet drie kwartier!" De familie Wijngaards gaat hoe dan ook naar het strand, maar bij beter weer zijn ze van plan om wat lan ger te gaan. Dianne Janssen (39) uit Boxmeer staat met haar man, zoon, dochter en vader op camping Hof Dom burg. Ze zitten er nu ruim een week en blijven nog twee weken. „Het weer is minder erg dan wat ze voorspellen in de krant of op tv. Toch hebben we er rekening mee gehouden. We hebben knut- selspullen, spelletjes en een Play Station meegenomen. Op sommi ge momenten komen die dingen goed van pas. Ook hebben we van tevoren bekeken wat we konden doen: een dagje Middelburg of een bezoek aan de kaasboerderij. Maar we hebben niet zoveel last van het weer. Er wordt hier op de cam ping veel georganiseerd en wij ma ken heel veel gebruik van de facili teiten." En zelfs als de kinderen niet in het zwemparadijs of met het animatieteam in de weer zijn, dan stoort Dianne zich ook niet aan hen: „Het is gewoon gezellig om met z'n allen te zijn." De familie Heevink uit Heemstede zit in Domburg, in een huisje: „We hebben drie slaapkamers, dus genoeg ruimte voor de kinderen om te spelen, om in huis hun ener- 'We zouden graag fietsen, maar de buien kunnen ieder moment losbarsten' gie kwijt te kunnen. In Frankrijk, hadden we een stacaravan en was het ook zulk weer. Toen konden we de natte kleren amper kwijt. Ja, het weer had beter gekund. We zouden graag fietsen, maar de buien kunnen ieder moment los barsten. We willen niet kinderach tig zijn, maar met een kind van drie en één van anderhalf kun je bijna niets." Als het slechte weer aanhoudt, is de familie van plan om naar het Arsenaal in Vlissin- gen, de Parel Domburg en naar een binnenspeeltuin te gaan. „Of we bezoeken nog wat plaatsjes." Familie Heese uit Gelsenkirchen verblijft al een paar dagen in Oost- kapelle: „Dit is onze eerste slechte dag en het is meteen Scheifie. Met slecht weer gaan we fietsen, jog gen of shoppen. Het maakt me niet chagrijnig maar natuurlijk hoop ik op beter weer. Ik had ook naar Bulgarije of naar Italië kun nen gaan, maar ik kom hier graag, omdat de Hollanders zo nett zijn." Bern Klomp (19) uit Wageningen is met zijn vader, moeder en twee zussen voor een week in Burgh-Haamstede: ,,'s Ochtends bij het ontbijt beslissen we pas wat we gaan doen. We hebben geen rampenplan klaarliggen." Zijn vader Bert vertelt dat ze met slecht weer binnenblijven en een boek lezen of naar de Tour de France kijken. „Of we gaan naar de stad om te winkelen, zoals nu." Bern schuilt met zijn vader, zijn jongere zus en twee hondjes on der een paraplu: „Maar ik ga echt niet mee de Hunkemöller in!" Geen mooiere provincie dan Zee land. ledereen die er woont, heeft wel zijn favoriete plekje. Een prach tig stil strandje, de mooiste toren of de leukste duinwandeling; laat het ons weten! In de rubriek Aanbevo len geven we tips van lezers door aan lezers. Voor de krant van deze week willen we van u weten naar welke Zeeuw se stad of dorp u het liefst op be zoek gaat, wat het leukste museum is en wat het leukste zwembad in Zeeland is. Mail uw favoriete plek naar ons: Kijk ook op onze site: Of schrijf naar: Zomerredactie PZC, Postbus 31, 4466 AA Goes Bellen kan ook: door Kaman Yu Vrijwel de gehele Zeeuwse zeegeschiedenis is terug te vinden in het Zeeuws mari tiem museum in Vlissingen, het Muzeeum. Het museum vertelt in zeven panden en zeven verdiepin gen hoe het er in Zeeland aan toe is gegaan op het gebied van de zee, de zeevaart en de handel. Tot eind september wordt uiteraard er extra aandacht besteedt aan Michiel de Ruyter, de Zeeuwse zeeheld wiens geboortejaar dit jaar vierhonderd jaar geleden was. Elke verdieping in het museum heeft een eigen thema, voorzien van speciale effecten. Niet alleen licht speelt een belangrijke rol, maar ook de muziek die op de ach tergrond wordt gedraaid. De grote schilderijen, kanonskogels, gouden 'J muntstukken die teruggevonden zijn; alles wat hier tentoon wordt gesteld, lijkt dankzij de gebruikte effecten tot leven te komen. Verspreid door het museum staan computerschermen. Ze informe ren de bezoekers over de voorwer pen, maar zorgen ook voor ont spanning. Niet alleen kinderen gaan er mee aan de slag, maar ook bij veel volwassenen brengen de spelletjes het kind naar boven. Er is ook een ruimte ingericht die het uiterlijk heeft van een kast. Daarin zitten veel laden die vol verrassingen zitten. Bezoekers trek ken ze nieuwsgierig open om te kijken wat erin zit. Elke lade heeft ZOMERAGENDA OP PAD Paardentram Stalhouderij Schroevers rijdt iedere dag (behalve in het weekend) met de paar dentram door Middelburg. Er wordt uit leg gegeven over de stad in het Neder lands en Duits. De stadsrondrit duurt 20 minuten en vertrekt vanaf 11.00 uur op de Markt. Wandeling Liefhebbers van bloemen en planten kun nen meedoen aan een wandeling door de Vasthi-tuin in Renesse. Vertrek om 19.00 uur vanaf de Jacobuskerk. Stilte-avond Stilte-avonden, voor bezinning en gebed. Kerk open voor bezichtiging. Domburg, Sint-Willibrorduskapel, 20.30-21.30 uur. Dagtocht Gent Begeleide stadswandeling met bezoek aan bezienswaardigheden. Duur excursie 09:00 tot 17:00 uur. Diverse opstappun ten in Zeeuws-Vlaanderen. Informatie: 0115-621022, www.vwzeeland.nl >- Boekentafel Boekentafel met nieuwe boeken en orgel spel. Wereldwinkel aanwezig. Kerk open voor bezichting. Domburg, Dorpskerk, 20.30-21.30 uur. Oude ambachten Demonstraties van het werken met oude trekpaarden en andere oude ambachten in het kader van de Wisseltentoonstelling Het Trekpaard. Museum Goemanszorg, Molenweg 3, Dreischor Toeristenmarkt Seizoensmarkt Zoutelande, 12.00 - 21.00 uur. Maritieme markt Met o.a. braderie, straattheater, kinder spelen, poppenkast, roofvogelshow en Middeleeuwse ambachten. Zierikzee, 8.00-16.00 uur; Toeristenworkshops Djembé In een studio in een schuur te Zonnemai- re worden Djembé workshops voor begin ners gegeven. Aanmelden bij Inte Feel- ders, 0111 -402 999 of 06-48 57 49 42. Ontdektochten op strand van Noord-Beveland Onder het motto: er is veel meer wilde en onontdekte natuur in ons land dan we denken, kunnen mensen deze en volgen de week zeelessen volgens op het strand van Noord-Beveland. Op uitnodiging van de gemeente Noord-Beveland laat een gids van Natuur Avontuur deelnemers ontdekken wat er in de zee en op het strand leeft. Wat voor diersoorten en organismen leven er, hoe komen ze aan hun voedsel, waarom is het belangrijk dat strand en zee schoon zijn? Natuur Avontuur leert de deelne mers op een speelse manier hoe ze het strand kunnen schoonhouden. Elke dinsdagavond om 19.00 uur is e puzzeltocht bij Kaasboerderij Scheila Middelburg. Er is volop gelegenheid achter de schermen te kijken en het I kaasmaakproces op het bedrijf te vol Kaasboerderij Schellach ligt tussen M burg en Veere aan de Prooyenseweg In Veere vindt vandaag een I plaats van 10.00 tot 17.00 ut

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32