Website voor tandhulp Trein staat twee uur stil op brug PZC 29 t/m 32 Dode vrouw in Vlissingse woning waarschijnlijk met geweld van leven beroofd EEEZ222 zie pagina Dinsdag 24 juli 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 172 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 '.pzc.nl Tandartsen kunnen binnenkort bieden op behandelingen. door door Karen Zandbergen DEN HAAG - Patiënten kunnen van af het najaar tandartsen laten bie den op behandelingen die ze no dig hebben. Wie een kroon, brug of kunstgebit moet krijgen, zet dat op een website. Daar kunnen gere gistreerde tandartsen op bieden. Op de site staat ook wat eerdere patiënten van die betreffende be handelaar vonden. Dat zegt Andreas Hörr, directeur van de website www.artz-preisver- gleich.de. Hij lanceert uiterlijk de ze herfst een vergelijkbare Neder landse site. Daar kunnen patiën ten dit jaar alleen nog terecht voor tandheelkundige zorg. De initiatief nemers willen dat snel uitbreiden naar fysiotherapie, oogheelkunde en andere niet-spoedeisende hulp. De Duitse site bestaat sinds vorig jaar. De prijzen zijn gemiddeld éénderde lager dan wanneer pa tiënten naar hun eigen arts gaan, zegt Hörr. De belangenvereniging voor tand artsen, de NMT, reageert sceptisch over de komst van de website. „Een tandarts kan wel een bod doen, maar voor het bepalen van de uiteindelijke behandeling en prijs, moet hij toch echt in de mond van de patiënt kijken", zegt een woordvoerder. De prijs van een behandeling wordt inderdaad wel eens aangepast, zegt Hörr. Maar patiënten melden dat na de behandeling in een evaluatie op de website. Artsen bij wie dat vaak gebeurt, krijgen minder patiënten, constateert de directeur. Patiënten kunnen na de behande ling hun mening geven over de be handeling. „Artsen die veel positie ve reacties krijgen, kunnen hogere pW In Duitsland kunnen patiënten al via internet tandartsen laten bie den op behandelingen die zij be hoeven. De reacties in Nederland zijn gemengd. prijzen bedingen. Wie nog geen of alleen negatieve reacties heeft, maar een hele lage prijs voor een behandeling vraagt, krijgt toch nauwelijks patiënten", zegt Hörr. Minister Klink van Volksgezond heid ziet geen kwaad in deze ma nier van selecteren. Wat de be windsman betreft mag het best be loond worden als een arts excel leert, zegt een woordvoerder. Ook de zorgverzekeraars zijn posi tief over deze nieuwe manier om artsen en patiënten bij elkaar te brengen. Maar als ook met artsen buiten Ne derland wordt het volgens een woordvoerder van Zorgverzeke raars Nederland lastig. wEÊÈBk VLISSINGEN - In de Rembrandtlaan in Vlissingen is een mobiele commandopost geplaatst na de vondst van een dode vrouw. De vrouw werd gisteravond aan getroffen in een woning in de Rembrandtlaan. Zij is vermoedelijk door een misdrijf om het leven geko men. De politie kreeg rond half zeven de melding dat er mogelijk iets was gebeurd in de woning. Bij aan komst troffen agenten het stoffelijk overschot van de vrouw aan. Wie zij is, wat zij er deed, hoe zij om het leven kwam en van wie de melding afkomstig was, Reizigers konden door situatie ter plekke niet worden geëvacueerd. door Luc Oggel RILLAND - Een intercity die met tientallen passagiers op weg was naar Vlissingen, heeft gisteren aan het begin van de avond bijna twee uur stilgestaan op de spoorbrug over het Schelde-Rijnkanaal bij Ril land. Er was iemand voor de trein gesprongen. Dat gebeurde rond vijf uur, op het stuk voor de brug waarop de inter city tot stilstand kwam. Het trein verkeer tussen Bergen op Zoom en Kruiningen werd stilgelegd. Aanvankelijk was het de bedoeling om de mensen uit de trein te ha len en met bussen verder te ver voeren, maar daar werd van afge zien. „Vanwege de situatie ter plek ke konden de reizigers niet wor den geëvacueerd. De trein stond op een dijkdeel, waardoor ze een stuk naar beneden zouden moe ten klauteren. Dat houdt een risi co in. Bovendien konden de bus sen er ook niet makkelijk komen. Het zou allemaal erg omslachtig worden, dus is er besloten om door te rijden zodra dat kon", al dus een medewerker van de ver keersinformatiedienst van ProRail. Hij kon gisteravond nog niet beves tigen of het om zelfdoding ging. Robin Ottenhof (21) uit Amster- Een intercity die op weg was naar Vlissingen heeft gisteravond bijna twee uur stilgestaan op de brug over het Schelde-Rijnkanaal door een aanrijding. Toun FjijmtcëS 1. Vinokoerov 2. Kirchen 3. Zubeldia 15. Boogerd 5.34.28 0.51 z.t. 6.27 ALG. KLASSEMENT 1. Rasmussen 69.52.14 2. Contador 2.23 3. Evans 4.0° 19. Boogerd 25.08 kon of wilde de politie gisteren nog niet zeggen. „Het onderzoek is nog in volle gang", aldus politiewoord voerster E. Boot die gisteravond ter plaatse was. De straat werd afgezet en de technische recherche heeft een sporenonderzoek uitgevoerd, foto Izaak Verkeste zie pagina's 33,34 en 35 PvdA: alcoholbezit onder zestien strafbaar DEN HAAG - De PvdA wil dat jonge ren tot zestien jaar die in de publie ke ruimte in het bezit zijn van alco hol gestraft worden. Zo wil de par tij optreden tegen de trend dat jon geren op steeds jongere leeftijd be ginnen te drinken. De PvdA is be zorgd over het overmatige alcohol gebruik. De partij wil daarom dat het verstrekken van alcohol aan jongeren onder de zestien keihard wordt aangepakt. pagina 5: ouders aanklagen Drankgebruik kinderen laat zich niet beteugelen Adoptie van embryo's is acceptabel ee™ '4ÊÊÊÊ 46% mSH&MBB 54% EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m25; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Econo mie:^; Buitengebied: 14 en 15; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 dam was één van de passagiers. De sfeer in de trein was gelaten, vertelde hij gisteravond op het sta tion in Goes. „Het is al triest ge noeg dat zoiets gebeurt." Volgens hem werden de reizigers goed op de hoogte gehouden van de situa tie door conducteurs. Zelfheeft hij niets van de aanrijding gezien. „Toen de trein afremde dacht ik: kijk maar niet uit het raam, er komt waarschijnlijk iets langs." Het treinverkeer hernam gister avond tegen half negen zijn nor male loop. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 i 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1