Taliban geven Z-Korea dag Erdogan blijft aan de macht Bedevaart in de dood Extreem weer plaagt delen van Europa PZC Maandag 23 juli 2007 9 GRENOBLE - Tijdens een pelgrimstocht met een bus in Frankrijk zijn gisterochtend 26 Polen omge komen. Hun bus stortte in de Alpen bij Grenoble in een afgrond en brandde uit. In de bus zaten 51 Polen: 49 pelgrims en twee chauffeurs. De mees te overige inzittenden raakten gewond, van wie veertien ernstig. De bus had op een steile helling van een autoweg problemen gekregen met de remmen, brak door de vangrail heen en stortte tientallen meters de afgrond in. Daarna vloog het voertuig in brand. Het ongeluk gebeurde op de 'Route Napoléon' bij Laffrey. Het traject is daar voor reisbussen verboden. Vlakbij de plek des on- heils kwamen in 1973 al eens 43 mensen om bij een ongeluk met een Belgische bus. De groep pel grims komt uit de streek van Szczecin. De Polen waren op terugreis van het bedevaartsoord Not- re-Dame-de-la-Salette, vijftig kilometer ten zui den van Grenoble. Volgens de katholieke overle vering verscheen daar in 1846 de Maagd Maria aan twee kinderen. foto Lisa Marcelja/EPA Gebied met 23 gijzelaars is omsingeld vanwege mogelijke bevrijding. KABUL - De Taliban hebben giste ren het ultimatum voor de ruil van 23 Zuid-Koreaanse gijzelaars met 23 gevangenen een dag ver lengd. Dat zei een woordvoerder van de radicale moslimmilitie. De Afghaanse en Zuid-Koreaanse Australië eert met natuurpark Steve Irwin SYDNEY - Australië eert de vorig jaar gestorven 'krokodillenjager' Steve Irwin met een naar hem ge noemd natuurreservaat. De autori teiten kochten voor ruim 3,5 mil joen euro 135.000 hectare land in het noorden van Queensland. Een dergelijk park was altijd een hartenwens van de natuurbescher mer, die in september tijdens op names dodelijk werd gestoken door een pijlstaartrog. Prins Laurent is te dik voor legeruniform BRUSSEL - De Belgische prins Lau rent heeft het protocol overtreden toen hij zaterdag tijdens het mili tair défilé op de nationale feestdag in burger verscheen, in plaats van in zijn marine-uniform. Volgens het paleis liep Laurent in burger, omdat zijn uniform hem niet meer paste. Een nieuw uniform kon niet meer op tijd worden gele verd. Laurent is het zwarte schaap van de koninklijke familie. regering hebben nu tot vandaag 16.30 uur Nederlandse de tijd om in te stemmen met de ruil van ge vangenen voor gijzelaars. Amerikaanse en Afghaanse troe pen hebben het gebied in de pro vincie Ghazni, waar de Zuid-Kore aanse gijzelaars naar verluidt wor den vastgehouden, omsingeld voor het geval alsnog wordt beslo ten tot een reddingsoperatie. Af ghanistan noch Zuid-Korea heeft Dierentuin doodt tijger en verkoopt huid LONDEN - Dierentuinen doden ge zonde jonge tijgers en andere be dreigde diersoorten en verkopen ze om opgezet te worden. Daarna dienen zij als trofeeën voor verza melaars, aldus de Britse krant The Sunday Times. Undercover journalisten van de krant kregen vorige week de hui den aangeboden van twee tijgers uit dierentuinen die slechts een paar jaar oud waren. Duitse kerncentrale na fouten stilgelegd BERLIJN - In Duitsland is de kern centrale bij Brunsbüttel, in de deel staat Sleeswijk-Holstein, stilgelegd nadat fouten in het beveiligingssys teem waren ontdekt. De centrale wordt geëxploiteerd door het Zweedse bedrijf Vattenfall Europe AG. In juni brak er in een andere centrale van Vattenfall, bij Krüm- mel, brand uit in een transforma tor. De brand was binnen een paar uur onder controle. gereageerd op het aanbod van de Taliban. De Taliban-woordvoerder zei dat de Taliban-leiding Zuid-Korea een extra dag hebben willen geven om de Afghaanse regering ervan te overtuigen met de ruil in te stem men. De 23 gijzelaars, onder wie achttien vrouwen, werken voor een hulporganisatie in Kandahar. In Seoul hielden driehonderd acti visten, studenten en parlementa- Pratibha Patil India krijgt eerste vrouwelijke president NEW DELHI - Pratibha Patil is geko zen tot eerste vrouwelijke presi dent van India. Dit hebben staats media in het Aziatische land zater dag gemeld. De 72-jarige juriste is gekozen door een kiescollege van nationale en deelstaatparlementariërs. Het presidentschap in India is voorna melijk ceremonieel van aard. India is het volkrijkste democratische land ter wereld. riërs een wake om de regering op te roepen de troepen terug te trek ken uit Afghanistan. Zuid-Korea was al van plan zijn ongeveer twee honderd militairen aan het eind van het jaar naar huis te halen. Dorpelingen in het zuiden van Af ghanistan vonden in afgelopen weekeinde het lichaam van een Duitse hulpverlener die afgelopen week door de Taliban werd ont voerd, zo meldde de politie. 'Moskee Italië diende als terreurschool' PERUCIA - Militante moslims heb ben in het Italiaanse Perugia een moskee als terreurschool mis bruikt. Dat meldden Italiaanse me dia, nadat drie vermeende leden van een terreurorganisatie werden gearresteerd. Bij de arrestanten gaat het om drie Marokkanen, on der wie een imam. In het gebeds huis troffen speciale eenheden van de politie talrijke chemicaliën en handleidingen voor wapens aan. Marokkaanse eenheid beticht van ontucht NEW YORK - De VN hebben een contingent Marokkaanse blauwhel men in Ivoorkust geschorst na be schuldigingen van grootscheeps seksueel misbruik. De beschuldig de eenheid doet niet meer mee aan operaties. Degenen die schul dig worden bevonden, worden naar huis gestuurd, aldus de VN. Volgens de aantijgingen zouden de Marokkanen seks hebben ge had met minderjarige meisjes. Absolute meerderheid voor regerende AK-partij in Turkije. door onze correspondent Fidan Ekiz ISTANBUL - Met een onverwacht grote meerderheid heeft de rege rende AK-partij van premier Erdo gan (53) gisteren de vervroegde parlementsverkiezingen in Turkije gewonnen. De AK-partij behaalde zo'n 48 procent van de stemmen, bijna 14 procent meer dan bij de laatste algemene verkiezingen. Omdat ook de ultra-nationalisti sche MHP in het parlement komt, krijgt de AK-partij wel minder ze tels: waarschijnlijk 334 in plaats van de huidige 352. Weliswaar kan de AK-partij, die haar wortels heeft in de politieke islam, nog al leen verder regeren. Maar Erdogan mist de tweederdemeerderheid in het 550 zetels tellende parlement, die noodzakelijk is om grondwets wijzigingen door te voeren. Hier door is de AK-partij niet in staat om bijvoorbeeld het omstreden hoofddoek-verbod voor vrouwen in staatsfuncties af te schaffen. In totaal ging 80 procent van de 43 miljoen kiezers (van 75 miljoen Turken) naar de stembus. Veel Tur ken keerden hiervoor speciaal te rug van vakantie. De grootste oppositiepartij, de CHP, die het oude, stedelijke esta blishment vertegenwoordigt, deed het slecht en bleef steken op 15 procent van de stemmen. Hitte en overvloedige regenval eisen samen twintig levens. LONDEN - Zwaar onweer in Enge land en extreme hitte in Roeme nië, Bulgarije en Oostenrijk heb ben slachtoffers geëist. De zware onweersbuien die over het zuiden en midden van Engeland trokken, hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Het aantal doden dat wordt gewe ten aan de hittegolf die Oosten rijk, Hongarije en het zuidoosten van Europa al circa een week teis tert is opgelopen tot achttien, elf in Roemenië, vijf in Oostenrijk en twee in Bulgarije. De barre weersomstandigheden in Engeland veroorzaakten ook slachtoffers en overstromingen. Op sommige plaatsen viel in een etmaal meer regen als normaal in twee maanden. Veel rivieren tra den buiten hun oevers. Na overstromingen in het cen- traal-westelijke Gloucestershire en Worcestershire moesten helikop ters er aan te pas komen om men sen te evacueren uit scholen en woningen. Duizenden mensen in Engeland en Wales moesten van zaterdag op zondag de nacht in een noodopvang doorbrengen. Voorts zaten veel mensen geduren de de nacht vast in hun auto, om dat wegen waren geblokkeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9