Binnenland 'Ik zou er zo weer tussen springen' RIJN MOEZEL CRUISE De andere hoofdrolspelers boek online of bel 0900 - 9697 PZC Maandag 23 juli 2007 5 Middelburger Paul de Waard, de held van Australië, is terug. door Guido van der Heijden en Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Dus zo ziet een ko- gelwond van een maand oud er uit. Paul de Waard wijst. Schuin boven de littekens van de incisie die de artsen van zijn borst naar onderbuik maakten, ging de kogel erin. Hij kijkt omlaag over zijn borst en trekt snel het T-shirt weer naar beneden. Zaterdag kwam de 25-jarige Mid delburger eindelijk weer thuis uit Australië. Een dag later dan ge pland, want in Londen kon het vliegtuig vanwege het slechte weer niet vertrekken. Heel Australië droeg Paul de afgelopen weken op handen. Het was vrijdag een bizar re overgang, van al die zorgzame mensen naar de kilte van Hea throw Airport bij Londen, waar men eigenlijk niet eens bereid was Paul een rolstoel te geven om mee naar de taxi te komen. Na een nacht in een hotel zaten Paul, zijn broers en zijn ouders dan eindelijk in het vliegtuig naar Nederland. Op Schiphol stond al leen een persfotograaf hen op te wachten. De media gingen er van uit dat Paul, zoals hij de 13e juli nog in zijn weblog op www.waar- benjij.nu schreef, in het ziekenhuis lag. „Eerst wilden ze me nog twee dagen in een Haags ziekenhuis Paul de Waard is, 15 kilo lichter, weer terug in Middelburg, foto Ruben Oreel houden, maar gelukkig mocht ik direct naar huis." Australië kreeg de afgelopen weken niet genoeg van Paul. Elke dag werden er tien tallen brieven en knuffels afgege ven bij het ziekenhuis. Wildvreem den spraken zijn ouders op straat door, terwijl die vrouw om hulp schreeuwde. Ze probeerde met een taxi te vluchten, terwijl een man die wild uit zijn ogen keek, haar er aan haar haren van weg trok. Alleen een advocaat die voor bij liep en ik namen het voor haar 'Ik overleefde de schoten, die advocaat stierf aan. „Australië is een superveilig land. De laatste keer dat er zoiets dramatisch gebeurde, een schiet partij op straat waarbij onschuldi ge omstanders stierven, is twintig jaar geleden." De ochtend dat Paul werd neergeschoten, gingen zoals elke dag honderden mensen naar hun werk. „Allemaal liepen ze op. Toen trok die man zijn pistool en schoot ons neer. Ik overleefde het, die advocaat stierf Mensen willen graag een goed einde. Ik denk dat er daarom over hem ei genlijk maar weinig geschreven is. Alle aandacht ging naar mij." Paul heeft van de hype geen last gehad. „Hans Nieuwland, de Ne- Brandon Keilar (43) advocaat, va der van drie kinderen. Net als Paul de Waard nam Keilar het op voor de vrouw die mishan deld werd, Kaera Douglas. Keilar overleed ter plekke aan zijn ver wondingen. Hij werd op 22 juni be graven. Kaera Douglas (24) medewerk ster reisbureau, ex-uitsmijtster en ex-fotomodel. Douglas probeerde aan schutter Christopher Wayne Hudson te ontkomen door in een taxi te stappen. Zij raakte zwaarge wond. De politie is nog volop be zig met het onderzoek, maar naar verluidt begon de nachtmerrie voor Kaera de nacht ervoor al. Christopher Wayne Hudson (29) schutter. Hudson, lid van de Heli's Angels, geeft zich twee dagen na de schietpartij aan op een politie bureau in de omgeving van Mel- derlandse consul, heeft ons gewel dig afgeschermd. Vier weken lang kreeg hij wel dertig telefoontjes per dag over ons." Zijn moeder Ma rianne Heijnen en broer Eric knik ken. Australië heeft hen geweldig behandeld. De reiskosten, meer dan 6000 euro, zijn betaald; het ge zin kreeg een hotel op kosten van de staat en een toelage voor het le vensonderhoud. „Als ze dat niet hadden gedaan, was het financieel onze ondergang geweest", zegt Eric. In de kleine huiskamer staan drie banken gepropt. Paul zou op ka mers gaan wonen. „En morgen zou ik weer aan de slag gaan in mijn oude baan bij restaurant Westkaap. Maar ik ben voorlopig niet in staat om te werken. Ik moet nog een uitkering regelen en een rolstoel, zodat ik straks eens naar de markt kan." Van zijn rech- terlong werd 20 procent verwij derd, in zijn heup blijft een kogel zitten, maar verder komt het alle maal goed, zeiden de artsen. „Ik wil weer in horeca gaan werken. Dat is mijn vak, daar heb ik de ho telschool voor gedaan. En dan spa ren voor nieuwe reizen. Ook naar Australië. Dit heeft de band met mijn familie en vrienden wel veel sterker gemaakt. En ik ben gestopt met roken. Ik wil weer gaan spor ten, surfen, trainen. Ik ben me be wust geworden hoe belangrijk het is om gezond te zijn." Zou hij een tweede keer ook ingrijpen? „Ik zou er zo weer tussen springen!" bourne. Hudson wordt moord, een dubbele poging tot moord, zware mishandeling en ontvoe ring ten laste gegelegd. Hudson ligt als gevolg van de schietpartij slecht bij de Heli's Angels. Reden waarom wordt gedacht dat hij zijn gevangenistijd niet zal overleven. 32 dagen ziekenhuis maandag 18 juni 08.14 Op de hoek van William Street en Flinders Lane ziet Paul hoe een vrouw mishan deld wordt. Paul: 'Hee man, wat doe je? Laat haar met rust! Een fractie later ligt hij door ko gels in borst en onderbuik ge raakt, hevig bloedend op de stoep. De mishandelde vrouw wordt getroffen en raakt zwaar gewond. Advocaat Brandon Kei lar, die zich ook tussen de vrouw en de schutter heeft ge mengd is eveneens getroffen en overlijdt ter plekke. 08.27 Ambulances arriveren. 08.54 Paul de Waard ligt op de operatietafel. Een team van 45 medici staat klaar. 09.10 Chirurgen proberen het bloeden te stoppen. Twintig procent van Pauls rechterlong wordt verwijderd. Paul wordt kunstmatig in coma gehouden. 19.00 Opnieuw op de operatie tafel om bloedingen in de on derbuik te stoppen. woensdag 20 juni 05.30 De schutter Christopher Hudson, geeft zichzelf aan. Een derde operatie aan de on derbuik. Pauls conditie wordt nu stabiel genoemd. donderdag 21 juni Paul ontwaakt in de vroege ochtend uit zijn coma. 09.30 Pauls familie arriveert. >- zondag 24 juni De slang die Paul hielp bij het ademen wordt verwijderd. Pas nu vertrouwen de artsen erop dat Paul buiten levensgevaar is. vrijdag 29 juni Paul laat een verklaring voorle zen waarin hij de Australiërs be dankt voor het medeleven. Opnieuw operaties aan de on derbuik. Paul wordt weer naar de intensive care overgebracht. vrijdag 20 juli Paul de Waard verlaat na meer dan een maand het Royal Mel bourne Hospital. zaterdag 21 juli Paul arriveert in Middelburg. Nog slechts 50 plaatsen, VOL=VOU'. vanaf mmmtr Supervoordelige 6-daagse riviercruise Duitsland EENMALIGE CRUISE-AANBIEDING en écht NERGENS GOEDKOPER waarom zou je verder zoeken EENMALIGE CRUISE-AANBIEDING! Deze schit terende 6-daagse riviercruise langs o.a Keulen, Andernach, Cochem, Rüdesheim en Koblenz boekt u nu al vanaf slechts 379! Goedkoper kan écht niet! En dan te bedenken dat voor deze spectaculaire prijs de busreis en alle maal tijden aan boord al zijn inbegrepen. Zo'n bui tenkans komt u maar zelden tegen! Maar let op: deze aanbieding geldt alléén voor vertrek op 17 september en voor deze bodemprijs zijn er nog maar 50 plaatsen beschikbaar. Wacht niet langer met boeken en profiteer direct van deze éénmalige cruise-aanbieding! SCHITTEREND VAARPROGRAMMA: Dag 1per bus reizen we naar Keulen. Inscheping op het MS Victoria Cruziana***+. We gooien de trossen los en zetten koers naar het pittoreske Rijnstadje Andernach. Dit mooie stadje ademt één en al historie uit. Dag 2: op naar het wijnstadje Rüdesheim, gele gen aan de voet van het Niederwald. Neemt u ook een kijkje in de gezellige Drosselgasse Dag 3: bij Koblenz verlaten we de Rijn en gaan op weg naar karakteristiek Cochem. Dag 4: aankomst in de mooie stad Koblenz met o.a. de Deutsches Eek en het Blumenhof. Dag 5: van Koblenz naar Keulen met de majes tueuze Dom en vele gezellige winkels. Dag 6: na het ontbijt ontschepen we weer in Keulen. We reizen per touringcar weer terug naar Nederland. Einde van een heerlijke cruise. MS VICTORIA CRUZIANA***+ Tijdens deze cruise verblijft u aan boord van het 3-sterren plus schip MS Victoria Cruziana. Het beschikt over een receptie, lift, leesruimte, bar, sfeervol restaurant en een zonnedek. Uw nette 2-persoonshut is voorzien van airco en eigen badkamer en toilet. INCLUSIEF: busreis naar en van Keulen, ver blijf aan boord van het comfortabele MS Victoria Cruziana***+ in een 2-persoonshut op het benedendek, ontbijt, lunch en diner, prachtig vaarprogramma. September 17 €379 Toeslagen: 2-persoonshut bovendek 99, 1 -persoonshut benedendek 134,1 -persoons hut bovendek 184, res.kosten 30 per boe king. Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2-pers.bezetting. Reisnr. CRUZ 25.364, www.kras.nl/25364

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5