fuivend door de winkelstraten kerncentrale bij hebben' Politie neemt telefoon boze vrouw in beslag KNRM zet dode man aan wal PZC Maandag 23 juli 2007 3 foto Rolf Ernens Vanaf het podium op de Markt is een zee aan mensen te zien. Kinky lounge en dance club The Pleasuredome nestelde zich aan het hoofd van de stoet met een wulp se zeemeermin. Zij liet zich behagen door dames met waterpistool. foto Ruben Oreel De kakafonie aan zware computerbeats, gelardeerd met flarden rap, zang en opzwepende taal, kon niet iedereen bekoren. Maar de geluidsnormen werden keurig nageleefd foto Ruben Oreel kerncentrales gebouwd zullen wor den. Samsom wees er zaterdag op dat in het regeerakkoord van CDA, PvdA en Christenunie is afgespro ken dat Nederland de duurzaam ste energievoorziening wil hebben van heel Europa. Volgens de woordvoerder van het ministerie is de overheid wettelijk verplicht eerst onderzoek te doen naar gereserveerde ruimte, voordat er iets gewijzigd kan worden. In de brief maakt Van der Hoeven duidelijk dat het onderzoeken van de locaties niet betekent dat de kerncentrales daadwerkelijk ge bouwd worden en dat er alleen ge reserveerde plekken kunnen afval len, niet bijkomen. Woordvoerder Nelemans van Del ta: „Of de keus uiteindelijk op Borssele valt, hangt erg af van de criteria die het Rijk nu aanlegt. Het onderzoek richt zich op mi lieueffecten. De vijf genoemde lo caties liggen allemaal in industrie gebied, dus natuur hoeft er niet voor te wijken. Wat koelwater be treft scoren wij goed, dat is in Zee land ruim voorhanden. Wij zitten hier bij de Schelde ook aan diep en dus koel water, wat een voor deel is, want dan kun je meer warm water lozen voor je milieuef fecten ziet. Aansluiting op stroom- netwerk zou op dit moment een l^j Minister Van der Hoeven van Economische Zaken laat twintig jaar oude studie naar gereser veerde plekken voor tweede kerncentrale overdoen. probleem zijn, maar ik schat zo in dat dat voor al die andere locaties ook geldt." Hij kan zich nog wel een overwe ging voorstellen. ,;Vormen de om liggende bedrijven en industriën een risico? En dan gaat het niet al leen om het soort bedrijven en in dustrieën, maar vooral om wat die in combinatie met elkaar voor ge vaar opleveren. Maar dan heb je het niet over milieu, maar over vei ligheid." Volgens Nelemans volgt Delta de ontwikkelingen met gro te belangstelling. „Wij zien uit naar het onderzoek en de uitkom sten, maar wachten niet alleen af. Zelf zijn we ook bezig met een in ventarisatie van geschikte locaties voor een mogelijke tweede centra le in de nabijheid van 'Borssele'." RILLAND - Een boze vrouw in Ril land belde zaterdagavond zo vaak naar het alarmnummer 112, dat de politie haar telefoon in beslag heeft genomen. De politie was zaterdagochtend al bij de vrouw langs geweest, omdat zij geluidsoverlast veroorzaakte. De vrouw bleef, na een waarschu wing, doorgaan met het maken van lawaai, waarop haar geluidsap paratuur in beslag werd genomen. Vermoedelijk was de vrouw het niet eens met de gang van zaken en belde meerdere keren naar het alarmnummer, omdat zij haar ap paratuur terug wilde. Hierop kwam de politie weer langs en nam ook haar telefoon in beslag. NOORDLAND - De reddingboot Koopmansdank van de KNRM uit Noordland heeft gistermorgen een 62-jarige overleden Engelsman naar de wal gehaald. De 62-jarige zeiler uit Portsmouth was met twee anderen per boot onderweg van Harwich naar Hellevoetsluis. De man kreeg 's nachts een hart aanval. Een Engelse helikopter heeft hulp geboden, maar het slachtoffer bleek al te zijn overle den. Door het slechte weer zag de helikopterbemanning geen kans de man van boord te halen. Hier na rukte de KNRM uit. Tevergeefs probeerden de redders het slachtof fer over te nemen. Uiteindelijk werd besloten het zeiljacht met be hulp van een tweede reddingboot naar de kant te slepen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3