de Pagter? Weel valt in het water PZC Maandag 23 juli 2007 3 1 - "r - bij de t de hand en wordt overgegooid. foto Marijke Folkertsma Voorbereiding Kloetinge speelt op 1 septem ber de eerste competitiewed strijd: thuis tegen promoven dus LRC. In de komende weken oefent de Bevelandse hoofdklasser te gen CPC Vlissingen (uit, 2 au gustus), Steenbergen (uit, 8 augustus) en ASWH (thuis, 11 augustus). Op 4 augustus heeft RBC Roosendaal de open dag. Kloetinge speelt die dag in het stadion tegen de eerstedivisio- nist. Daarnaast gebruikt Kloetinge ook de drie bekerwedstrijden tegen VVGZ (uit, 18 augustus), Halsteren (thuis, 21 augustus) en Papendrecht (thuis, 25 au gustus). Verder komen in het toernooi is niet het eerste doel. Trainer Diederik Hiensch: „We ontmoeten dus een aantal ster ke tegenstanders in de komen de zes weken. Daar ben ik erg blij mee. In die wedstrijden komt alles goed aan het licht." Halverwege augustus belegt de club nog een kort trainings kamp in Ellemeet. Diederik Hiensch en assistent Joost Folmer hadden op de eer ste training vijftien man tot hun beschikking. Niels Kole,'Jaco van der Schee en Bram Plomp (gekomen van SSV'65) waren de voornaamste afwezigen. ►- Kloetinge heeft dit seizoen ne gen nieuwelingen, inclusief de drie jongens uit eigen jeugd. Zeven spelers verlieten de club. weinig scoorde", vertelde trainer Diederik Hiensch, die voor het tiende seizoen actief is bij Kloetin ge. „Dat had natuurlijk te maken het gebrek aan scorend vermogen, aan een bepaald instinct. Daar naast creëerden we niet genoeg kansen. De eindpass was te vaak niet goed verzorgd." In Kloetinge hoopt men nu op de Zeeuws topscorer van vorig sei zoen, die al kortstondig in de be langstelling stond van eerstedivisio- nist Helmond Sport. „Maar het zal nog best lastig worden voor hem om te wennen aan dit niveau. Hij zal beter verdedigd worden dan hij gewend is", stelde Hiensch, nadat hij drie uur voor de groep had ge staan. „Maar dan zal de rest moe ten zorgen dat hij toch goed in stel ling kan worden gebracht." In de jonge selectie (gemiddelde leeftijd van 22 jaar) ontbreken bui tengewoon creatieve voetballers als John Schot en Giovanni Siere- veld, die naar Hoek vertrokken. „Zulke vervang je niet zomaar. Maar dat gemis proberen we te compenseren met extra snelheid", vertelt Hiensch. „We zullen dit sei zoen meer moeten bewegen. Maar dat kan ook, met jongens als Mer- vin Niemantsverdriet, Joël Manusa- ma en Daan Esser." Met meer doelpunten hoopt Hiensch eerder veilig te zijn. „Als we meer scoren, pakken we ook meer 'driepunters'. En dan zorgen we ervoor dat we niet onderin ge raken", legt hij uit. „Dit jaar waren we pas na de voorlaatste speelron de veilig. Het zou goed zijn als we nu iets eerder ontspannen kunnen voetballen." ste. Noodweer noopte de organisa tie het programma op vrijdag vroegtijdig te beëindigen. Met man en macht werd er zater dagmorgen in alle vroegte alles in het werk gesteld om het terrein in orde te brengen. Met als resultaat dat er zaterdag een verkort pro gramma kon worden afgewerkt. Maar de enorme regenval in de nacht van zaterdag op zondag zet te het terrein volledig onder water en maakte doorgaan onmogelijk. Willeboer: „Het is doodzonde. We hebben er alles aan gedaan om de zaak te redden. Tonnen zand zijn er aangevoerd, maar hier viel niet tegen te vechten." Arnold Boerkamps stak namens de ruiters de organisatie nog een riem onder het hart. „Wij weten wat jullie voor ons hebben gedaan. Alles was perfect geregeld. De gra tis mosselmaaltijd en een haring en oesterparty was tekenend voor de gastvrijheid. Het was hier pret tig toeven. Als ruiter kom je na tuurlijk om te rijden. Maar dit is puur overmacht. Maar namens al le ruiters verzoek ik jullie om door te gaan. Dit schitterende evene ment mag niet verloren gaan." Met haar overwinning in het klas siek parcours klasse ZZ zorgde Ca- rolein van de Plasse met Delta Mossel So Loveley zaterdag voor Zeeuws succes. Met een foutloze barragerit verwees de amazone uit Yerseke de B-international Dave Maarden naar de tweede plaats. De Limburger was met Cordigna wel bijna vier tellen sneller, maar de merrie haalde in de haast twee palen naar de zompige grasmat. Van de Plasse: „So Loveley is niet de makkelijkste. Ze wil altijd naar het hout toe en graag de leiding ne men. Daardoor maakte ze in het progressief parcours ook die spring- fout. Maar misschien wel goed, want dat maakte haar in het klas siek parcours extra voorzichtig." Chayenne Wiskerke eindigde met Lorraine op de vijfde stek. De ama- zonne uit Kruiningen maakte in het basisparcours een foutje. In het progressief parcours klasse Z was er voor de Delta Mossel Stal uit Yerseke eveneens succes. Stal- ruiter Johan Kerstens stuurde hier de met enorm veel vermogen springende Delta Mossel USA naar de overwinning. „Veel jongens hadden zoiets van: ik zit hier goed, ik heb mijn cent jes, mijn auto, mijn huis, wat wil ik nog meer? Nou, dat is niet mijn instelling." Feyenoord-aanwinst Kevin Hofland over zijn oud-ploegge noten van VFL Wolfsburg, in Sportweek. „Dat is het enige waar mijn bloed net zo hard door gaat stromen als golf, en in het verleden, whisky. Achter een speelautomaat heb ik het gevoel dat ik helemaal alleen op de wereld ben. Het is ang stig hoe ver ik afdwaal, vergelijkbaar met de tijd toen ik als tiener over de golfbaan liep. Golfer John Patrick Daly over zijn gokverslaving, in Sport week. „Ik heb besloten nog één jaar te vlammen bij Ajax. Met de nadruk op één." Voetballer Wesley Sneijder, in het AD. „Ik kreeg het stempel dopingzondaar en stond machteloos. Heel naar. Ik vertrouwde mijn omgeving niet meer, je weet nooit wat iemand in je glas doet. je wordt heel argwanend." Voetballer Jaap Stam over de tijd dat hij geschorst werd wegens vermeend nandrolongebruik, in VI. „Als klein jongetje droomde ik al van de Tour. Nu ik er als renner zelf bij aanwezig ben, onderga ik echter anders dan ik me had voorgesteld, je bent zo supergeconcentreerd bezig met die wedstrij den, dat je van het randgebeuren nauwelijks iets meekrijgt." Thomas Dekker, in zijn column in De Telegraaf. „Ik heb geluk dat ik met Michael Boogerd op de kamer lig. We pra ten uren over de wedstrijden, daar leer ik heel veel van. Dat we relaxed zijn, is in de ochtenduren te merken. Steevast moeten we rond half tien door de wekker worden gewekt." Thomas Dekker, in De Telegraaf. Van Hanegem met auto en trein Trainer Willem van Hane gem van FC Utrecht heeft zaterdag op het laatste mo ment besloten met de auto de reis naar Zweden te ma ken, waar de ploeg gisteren het eerste duel in de voorron de van de Intertoto afwerkte met Hammarby IF (o-o). Van Hanegem zat even voor tienen al in het vliegtuig, maar stapte kort voor de start alsnog uit omdat hij de vlucht met het kleine toestel niet zag zitten. Bij Kopenha gen begaf de auto het vervol gens, waarna hij met de trein verder ging. Adriano: vormcrisis door de alcohol Internazionale-spits Adria no gaf zaterdag een opmer kelijke verklaring voor zijn matige prestaties in het afgelo pen seizoen. Volgens de Brazi liaan kon hij de afgelopen maanden niet vaak het doel vinden, omdat hij nogal veel alcohol dronk. „Na de dood van mijn vader en het stuklo pen van mijn relatie, zocht ik een toevlucht in alcohol", er kende Adriano in de Italiaan se sportkrant Gazzetta dello Sport. „Ik ben daarom In- ter-voorzitter Massimo Morat- ti dankbaar. Het is fijn te we ten dat iemand je ook in min dere tijden steunt." RUG FBI onderzoekt gokschandaal NBA De Amerikaanse basketbal competitie NBA is in de ban van een gokschandaal. De FBI zou al ruim een jaar onderzoek doen naar arbiter Tim Donaghy, die grote bedra gen inzette op wedstrijden die hij zelf leidde. „We wer ken momenteel samen met de FBI bij hun onderzoek naar een scheidsrechter die mogelijk gokte op duels waar van hijzelf de arbiter was", er kende David Stern, de grote baas van de NBA. Volgens The New York Post zou de FBI op korte termijn enkele arrestaties verrichten. Truidragers in heli de berg weer af De wielrenners in de Ron de van Frankrijk die giste ren de etappe naar Plateau de Beille hadden volbracht, gin gen per fiets of helikopter de berg af. Alle truidragers, de etappewinnaar en de renners die zich moesten melden voor de dopingcontrole, wer den per helikopter naar bene den gebracht. Daar stonden de teambussen, 17 kilometer van de finish ver wijderd. De bussen mochten de berg niet op. De begelei ders van de renners mochten niet mee in de heli. Ook ploegleider Erik Dekker nam de fiets naar beneden. De twintig betaald voetbalclubs uit de Engelse Premier League hebben een bedrag van 133 miljoen euro voor alle lager spelende profclubs uitgetrokken. Ze hopen dat de kleine re verenigingen uit de eerste, tweede en derde divisie het be drag besteden aan de jeugdopleiding en promotiewerkzaamhe den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33