En wie is nu die Ro Jumpin' de Homeruns 30 Maandag 23 juli 2007 PZC MURIEL VAN MAANEN VRACEN AAN Zaterdag vertrekken 28 Zeeuwse jeugdhock- eyers naar Zuid-Afrika, waar een aantal wed strijden worden gespeeld. Muriël van Maanen is één van de zeven begeleiders. Naam: Muriël van Maanen Woonplaats: Kloetinge Leeftijd: 47 Club: Coese Mixed Hockey Club (coach van da mes 1) door Roeland van Vliet Waar komt het idee voor deze reis vandaan? „Een aantal jaar geleden maakte een aantal Zuid-Afrikaanse scholen teams een trip door Europa, om op verschillende plekken wedstrijden te spelen. Die scholieren, die echt op een hoog niveau spelen, waren zo enthousiast, dat ze ons uitnodigden voor een reis naar Zuid-Afrika. Daar zijn we dus in 2005 voor het eerst heen gegaan en nu gaan we voor de tweede keer." Wat gaan jullie precies doen? „We spelen natuurlijk een aantal wedstrijden op verschillende plekken. Dus niet alleen in de omgeving van Kaapstad, maar ook 600 kilometer verderop. Daarnaast is het de bedoeling dat de kinderen - ze zijn alle maal tussen de zestien en achttien jaar - tijdens de tien dagen een deel van het land zien en in contact komen met een heel andere cultuur. We hebben er dus nog een heel programma omheen." Het initiatief gaat uit van de Goese hockeyclub. Maar jullie hebben ook van andere clubs spelers moeten lenen. „Ja, we hebben een keeper uit Terneuzen en nog twee hockeyers van Middelburg. Toen we merkten dat onze club het jongensteam niet hele maal vol zou krijgen, hebben we andere Zeeuwse clubs aangeschreven." En die kinderen betalen de reis allemaal zelf? „Ja zeker. We hebben lang van tevoren aangegeven wat het kost en hen aangeraden een bijbaantje te nemen. Voor de duidelijkheid: de Goese hockeyclub betaalt er dus niet aan mee." Maar jullie hebben wel sponsors? „Dat klopt. Die zijn er om ons een professionele uitstraling te geven. In Zuid-Afrika is het hockey tussen de scholen behoorlijk professioneel. En wij kunnen dan niet als onverzorgde Hollanders aan komen zetten." Terwijl West-Europa in de ban is van de Tour de France, wacht de Verenigde Staten met span ning op het homerun-record van Barry Bonds. De honkbal ler van de San Francisco Giants, die al 21 jaar in de Ma jor League speelt en morgen 43 wordt, heeft 753 ballen over de omheining geslagen. Hank Aaron, die zijn carrière in 1976 beëindigde, deed dat 755 keer. De onttroning is na bij, omdat men bijna elke dag een wedstrijd speelt. De kranten, tijdschriften en sportzenders pakken uit met Bonds' jacht op Aaron. Het is natuurlijk ook niet niks, een 31 jaar oud record verbreken. En dan te bedenken dat Aar on destijds pas na 39 jaar Ba be Ruth (714) opvolgde als ho merunkoning. Ruth en Aaron zijn vanzelf sprekend legendes, maar Bonds zal die status niet krij gen. De vraag is namelijk of hij wel op een eerlijke manier aan zijn extreem hoge aantal homeruns is gekomen. Er hangt een penetrant doping- luchtje rond hem. In 1998, toen de honkballer de 30 al even gepasseerd was, raakte zijn carrière in het slop. Hij nam daarom zijn toe vlucht tot spierversterkende middelen, om weer hard én ver te kunnen slaan. Bonds heeft dit altijd ontkend, maar in de VS gelooft niemand hem. De man die hem de do ping zou hebben geleverd, is namelijk zijn persoonlijke coach Greg Anderson. Die werd in 2006 veroordeeld tot een gevangenisstraf aan het eind van de beruchte Bal- co-dopingzaak. Bonds zou liefst vier jaar in de weer zijn geweest met ste- roïden, van 1998 tot 2002. En toeval of niet: in die jaren sloeg hij meer homeruns dan ooit. In 2001 zette hij bijvoor beeld het record 'meeste ho meruns in één seizoen' op 73. Het opmerkelijke is dat Bonds niet echt valsspeelde in die tijd. Tot 2003 waren de middelen die Bonds nam niet verboden in het Amerikaanse honkbal. Maar anno 2007 gaat dat er bij het publiek moeilijk in. Als sporters niet op eigen kracht tot grote hoogte komen, worden ze niet helemaal gepruimd. Daarnaast heeft Bonds, zo staat haast wel vast, nog een écht strafbaar feit gepleegd: meineed in de Balco-zaak. Door zelfs voor de Grand Jury te ontkennen dat hij niets met die affaire te maken had en zelf niets heeft geno men, heeft hij zich in een lastig parket gebracht. Een officieel strafrechtelijk onder zoek hangt hem boven het hoofd. Wie hard slaat, kan de bal hard terug verwachten. Bonds zal slechts besmuikt la chen na zijn 756e. Roeland van Vliet Erwin van der Woerdt, Jaap en Daan Esser (middelste drie, vlnr) doen tijdens de eerste training mee aan een spelletje, waa Bij hoofdklasser Kloetinge hoopt men op meer treffers. door Roeland van Vliet BURCH-HAAMSTEDE - Op het zonni ge terras van voetbalvereniging DFS uit Burgh-Haamstede zaten zaterdag enkele Kloetinge-volgers achterover geleund naar de eerste training van de hoofdklasser te kij ken. Terwijl ze de nieuwelingen in de selectie er probeerden uit te pik ken, vroeg de één aan de ander: 'En wie is nu die Robin de Pag- ter?' In de vraag schuilde de roep om een verlosser, om iemand die veel doelpunten kan maken voor de Bevelandse ploeg. Hoewel zijn ge zicht dus nog niet bekend is in Kloetinge, weet men al wel wat hij kan. Ook dertig kilometer van zijn woonplaats Vlissingen is bekend dat Robin de Pagter er vorig sei zoen 25 heeft: in geschoten voor tweedeklasser GPC. En dat hij daarmee tot Zeeuws topscorer werd gekroond. Bij Kloetinge werd in de jaargang 2006-2007 bijzonder weinig ge scoord: slechts 29 keer. Daan Esser, Niels Kole en Regilio Pinas waren de 'topschutters' met elk vijf tref fers. En John Schot en Besar Xhox- hai volgden met vier goals. „Ik heb niet eerder een seizoen meegemaakt waarin Kloetinge zo PW Hoofdklasser Kloetinge begint de voorbereiding met een lange training op het veld van DFS in Burgh-Haamstede. De competitie begint op 1 september. Op het terrein in Nisse was geen paardensport meer mogelijk. foto Ronald den Dekker Hevige regenval zorgt voor vroegtijdig einde van concours in Nisse. door Lucien Roelandt NISSE - Voortdurende regenval maakte gisteren een vroegtijdig einde aan de zesde editie van Jum pin' de Weel. „De organisatie staat als een huis en de rubrieken zitten overvol. Alleen het weer hebben we niet in de hand en daar staat of valt een concours mee", vertelde concours-directeur Kees Wille- boer. Helaas voor Willeboer en zijn team en de ruiters die al sinds don derdag op de boerderij van Piet en Loes Huige bivakkeerden, gebeur de afgelopen weekeinde het laat-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32