Rinus van de Ven neemt de maat van alle crossers Blackman verrast vriend en vijand Hartog maakt favorietenrol waar in Ronde van Biervliet Zeeuwse junioren zwemmen weer naar de overwinningen pzc Maandag 23 juli 2007 29 Dylan Blackman (rechts) versloeg gisteren Brian Dijkstra in de finale van het Maeneblusscherstoernooi. foto Ruben Oreel Zeeuws-Vlaming klopt drie geplaatste spelers en wint toernooi. door Arnoud Stok middelburg - Dylan Blackman was de gevierde man tijdens het DRV Maeneblusschers toernooi in Middelburg. Vooraf was de tennis ser uit het Zeeuws-Vlaamse Slijk- plaat niet eens bestempeld als out sider voor de titel, maar door liefst driemaal van een geplaatste speler te winnen, was de eindoverwin ning niet meer dan terecht. Na eerder Piet Nagel (derde ge plaatst), Pepijn de Rijk en titelver dediger Bram Kaffener (eerste ge plaatst) te hebben verslagen, was Blackman gisteren te sterk voor de nummer twee van de plaatsings lijst: Brian Dijkstra: 7-6 4-6 6-4. Beide spelers kennen elkaar al lang en qua spel zijn er ook zeker over eenkomsten. Doordat ze gistermid dag ook nog eens bijzonder aan el kaar gewaagd, waren ontspon zich een lange en kwalitatief goede wedstrijd. In de eerste set was er geen speler die de overhand had, waardoor een tiebreak de beslis sing moest brengen. Daarin toon de Blackman zich net iets scherper dan zijn Vlissingse tegenstander. De tweede set gaf eenzelfde beeld te zien, ware het niet dat Dijkstra één keer meer wist te breken dan zijn opponent: 6-4. Dat leek Dijkstra een dusdanige boost te geven dat ook de derde set binnen kon worden gesleept. Na een vroege break liep hij uit naar twee games voorsprong. Blackman hervond echter zijn vechtlust en draaide de partij in zijn voordeel om. Bij 5-4 serveerde de ongeplaatste speler de wed strijd uit. Voor Dijkstra was het niet de eer ste tegenslag van de dag. Eerder moest hij zich in de finale van de mannendubbel 3 gewonnen geven nadat zijn partner Piet Nagel met een rugblessure moest opgeven. Thijs Slagboom en Dmitri van Hoof kregen daardoor de overwin ning in de schoot geworpen. In de hoogste categorie bij het vrouwen-enkelspel was Iris Be rends veruit de sterkste. De als eer ste geplaatste speelster gaf Wytske van der Weide in de finale weinig kans: 6-3 6-1. Bij het dubbelspel was het spannender. Jantien Bruijnzeel en Saskia Oranje won nen in twee sets van Ingrid Weeg els en Jeantien van den Dries: 6-4 6-3. Van den Dries had revanche kunnen nemen in de finale van het gemengd dubbel 3, maar door dat partner Nagel nog altijd in het ziekenhuis verbleef ging deze par tij reglementair verloren. Ingrid Weegels en Thijs Slagboom wer den daardoor toernooiwinnaar. De Zeeuws-Vlaamse tennisser Dylan Blackman bekroont een sterk toernooi in Middelburg. In de finale verslaat hij Brian Dijks tra in drie sets. Alleen Mark Boot kan in dezelfde ronde blijven als Vlissingse coureur. door Herman Heuvink wemeldinge - Rinus van de Ven uit Vlissingen was zaterdag opper machtig tijdens een clubcross van motorclub De Sproeier in Wemel dinge. De meeste aandacht ging dan ook uit naar de klasse waarin de 125CC en de 250/500CC waren samenge voegd. Van de Ven en ook Mark Boot hadden gekozen uit te ko men in de zwaarste klasse, terwijl dit vanuit de cilinderinhoud ge zien niet noodzakelijk was ge weest. In de eerste manche maakte Van de Ven al direct na het vallen van het starthek duidelijk dat alleen hij aanspraak maakte op de overwin ning. Boot kon niet gelijk aanpik ken en was eraan voor de moeite. De crosser uit Vlissingen hield het tempo zodanig hoog dat hij al in de vijfde van de veertien ronden die werden verreden, begon te dubbelen. Alleen Boot bleef in de zelfde ronde. De derde plaats was voor een goed rijdende Freek Fe- lius uit Vlake. Hij was aanvankelijk begonnen op een zevende plaats. CPC Vlissingen opent tegen De Zwerver goes - GPC Vlissingen debuteert in de eerste klasse van het zaterdag voetbal tegen een andere promo vendus: De Zwerver uit Kinder dijk. De Vlissingse club speelt op zaterdag t september een thuis wedstrijd. Een week later volgt in Goes de derby tegen SSV'65. In de zondag tweede klasse opent RCS tegen het Dordtse RCD. Op 16 sep tember wordt de derby RCS- HW'24 gespeeld. Tweede plaats voor Rabout in België SINT-MARGRIETE - Theo Rabout is als tweede geëindigd in een wed strijd over 15 kilometer in het Bel gische Sint-Margriete. De atleet uit Aardenburg kwam uit op een tijd van 29.38. Bij de veteranen 60+ won George Goole uit Zuiddorpe, terwijl Marjo Buzeijn uit Aarden burg de snelste was bij de vrou wen 35+. Op de 10 km werd Eric Cappon uit Zuidzande tweede. Rinus van de Ven Kevin Spruijt, Stefan Hage en Jef frey van Kempen finishten daarna. In de tweede manche was het weer Van de Ven die de maat nam van iedereen. Boot bleef opnieuw als enige in de buurt. Hage werd nu knap derde. Hij was de hele manche in een stevig gevecht ver wikkeld met Felius en nam tegen het einde wat afstand. Spruijt werd vijfde. Rinus van de Ven is veel te sterk voor zijn tegenstrevers in de club cross in Wemeldinge. De motor crosser uit Vlissingen begon na vijf rondes al rijders te dubbelen. Minnaard tweede op NK mountainbike noorbeek - Marco Minnaard uit Wemeldinge is gisteren tweede ge worden bij het NK mountainbike voor junioren, verreden in het Zuid-Limburgse Noorbeek. De mountainbikewedstrijd duur de negentig minuten. Er eindig den drie Zeeuwen in de top tien. Sebastiaan Zweedijk uit Kapelle werd zevende, Bart Maas uit Hans- weert moest genoegen nemen met de achtste plaats. Oud-Schouwse Boys winnaar beachsoccer scharendijke - Oud-Schouwse Boys (donkere shirts) werd zater dag winnaar van het beachsoccer- toernooi bij Scharendijke. In de fi nale versloegen de Schouwenaren het Vlissingse Catenaccio met 2-0. Serge Berrevoets en Benjamin Ver west maakten de doelpunten voor de Oud-Schouwse Boys. Bij de vrouwen was WIK'57 de sterkste. Van Kempen kreeg bij het oprij den naar de start problemen met de koppeling. Voor hem was het maar goed dat zijn zus ook crosst. Hij ging dan ook met haar motor van start en bereikte alsnog de tiende plaats, ondanks dat de af stelling niet geheel de zijne was. Luuk Dybala uit Ritthem was de sterkste in de drukbezette clubklas se. Hij moest in de eerste manche de overwinning laten aan buurtge noot Benjamin Torbijn uit Vlissin gen, maar toonde zich in de twee de manche duidelijk de sterkste. Torbijn moest daarin ook Robbert Mol uit Nisse voor laten gaan. Mykel van de Goor uit Vlissingen was duidelijk de beste bij de vetera nen. Hij ging in beide manches Marcel Willeboordse uit Kamper land vooraf. Spannend was het in de klasse 65CC. Het was uiteindelijk Carsten Goedegebure uit Yerseke die de sterkste bleek voor Bas van Strien en Nancy van de Ven. Maikel Bazen uit Goes was de gro te winnaar in de klasse 85CC. Hij sloot beide manches winnend af. Om de tweede plaats was er meer strijd tussen Arthur van Stel uit Hansweert en Pim Fase uit St. Maartensdijk. Beiden behaalden een tweede en derde plaats. Team Vedior gaat naar eredivisie scheveningen - Doelman Umut Yigit was gisteren in Scheveningen de gevierde man bij de beachsoc- cerspelers van Vedior uit Terneu- zen. Hij hielp in de strafschoppen- reeks zijn ploeg naar de eredivisie. Yigit stopte twee penalty's. De strafschoppen waren noodzakelijk geworden omdat Vedior, ook na verlenging, op 4-4 was blijven ste ken in het beslissende treffen met Legea in Scheveningen. Lokerse/Bolsterlee strandt in kwartfinale hengelo - Timko Lokerse uit Dis hoek en zijn partner Bart Bolster- lee werden gisteren vijfde in het eredivisietoernooi beachvolleybal in Hengelo. Het duo verloor in de kwartfinale nipt van het duo Thijs van Noorden/Oscar Nuijten. In de eerste divisie werden de duo's To- mas Burgers/Franke Beijer en Ma- rijn Meijboom/Thomas Meijboom gedeeld derde. Judith Stap, Simon Edenburg en Amira Fathi winnen weer. anna paulowna - Judith Stap, Si mon Edenburg en Amira Fathi konden net als vorige week impo neren met zeges bij de open water zwemwedstrijden in Anna Paulow na. Stap was de snelste op de 1000 meter vrije slag bij de junioren, Edenburg en Fathi wonnen de ki lometer schoolslag van dezelfde leeftijdsgroep. Judith Stap kon vlak na haar eigen kilometer ook bij de senioren goed meekomen op de zwemmijl en eindigde als vierde. Op de hoofdnummers 3000 meter vrije- en schoolslag kwamen Jeroen Del- lebeke, Nathan Tramper, Mieke van Dort en Eline Nijskens tot de beste Zeeuwse prestaties. Andere prijzen waren voor de mi- nioren Levy Kort en Tineke van Dort. Beiden behaalden de derde plaats op de 500 meter. Jeroen Del- lebeke werd tweede bij de masters kilometer vrije slag. door René van Stee biervliet - Door zijn zege dit jaar in de Omloop van de Braakman en overwinningen in vijf crite riums was Arno Hartog één van de favorieten voor de winst in de Ronde van Biervliet. En de 31-jari- ge wielrenner uit Giessenburg maakte die status zaterdagavond ook waar. In de massaspurt klopte hij met bijna een fietslengte ver schil Thijs Bezemer uit Alphen aan den Rijn. Hartog was natuurlijk zeer te spre ken over zijn tweede zege op Zeeuws-Vlaamse bodem, al vond hij de overwinning in de Omloop van de Braakman toch mooier. „Want dergelijke klassiekers zijn toch wel dé wedstrijden. Maar cri teriums zoals hier zijn ook mooi. En vorige week wist ik zelfs voor de derde keer in mijn eigen dorp te winnen. Dat is natuurlijk hele maal leuk", verklaarde de opgeto gen Hartog na afloop. Van de Zeeuwen speelde Johnny Hoogerland een hoofdrol. Hij was bij veel uitlooppogingen betrok ken. In de slotfase maakte hij in druk door solo naar een leidend trio te rijden. Uiteindelijk legde Hoogerland beslag op de zesde plaats. Niek Rentmeester (Goes) werd zevende, terwijl zijn plaatsge noot Jacco Ringelberg als achttien de finishte. Er kwamen in Biervliet 53 renners aan het vertrek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31