Veteraan verrast gevestigde orde Verschuren-actie! 3 Staffelprijzen. Weq ermee!! www.verschurenfotovideo.nf"** Vaste laagste f prijs vanaf de ïte foto. P.st. FOTOVIDEO 28 Maandag 23 juli 2007 PZC De koers brak door de sterke wind al snel open tijdens de eerste Omloop van Tholen. foto Willem Mieras Jack van der Horst winnaar van eerste Omloop van Tholen. door Jasper Harthoorn POORTVLIET - Nee, hij had er geen idee van dat dit een van zijn dagen zou worden, „Sommige wielren ners voelen het aan, die weten wanneer ze goede benen hebben. Ik merk het pas als de koers bezig is", zei winnaar Jack van der Horst uit Oost-Souburg. Hij viert binnen kort zijn vijfenveertigste verjaar dag, maar liet zien dat hij op zijn dag nog met de besten mee kan. Hij maakte deel uit van de kop groep van zes man en won de sprint voor Jacques Schuit uit Ar- nemuiden en John van den Vree- de uit Krabbendijke. „Op ervaring", stelde Van der Horst, regerend Nederlands kam pioen in de 40+ klasse. „Ik ben echt niet sneller dan die jongens. Daarom ging ik de sprint net iets eerder aan. Normaal is een sprint rond de tweehonderd meter, nu duurde hij twee keer zo lang." Jacques Schuit gaf toe dat hij zich liet verrassen. „Hij ging eerder aan dan ik verwachtte. Ik kon zijn wiel nog wel pakken, maar dat was het dan ook wel." Hoewel hij werd geklopt door een rijder die meedoet in de 40+-klas- se, keek Schuit tevreden terug op„ de wedstrijd. „Ik heb het de laatste weken rustig aan gedaan. Nadat ik Nederlands kampioen werd bij de Amateurs-A was de motivatie weg. Ik ben blij dat ik toch voorin mee kan doen." De eerste Omloop van Tholen werd dankzij het winderige par cours een slijtageslag. Al in de eer ste ronde van 43 kilometer over De eerste Omloop vari Tholen is 114 kilometer lang. Elf man rij den al vroeg weg, waarvan Soub- burger Jack van der Horst uitein delijk de sterkste is. het eiland ontstond er een kop groep met elf renners, die geleide lijk uitdunde richting de finish. Hans van Dijke begon voortva rend in de kopgroep. De Thole- naar was erop gebrand zijn thuis publiek te laten genieten. „Het par cours is prachtig en ik ken elke bocht hier." In de eerste ronde brak het peloton bij Stavenisse, waar de renners vol 'op de kant' moesten rijden. „Ik wist dat het daar ging gebeuren, dus ik zorgde ervoor dat ik voorin zat." Het loffe lijke streven van Van Dijke werd gedwarsboomd door zijn gezond heid. Hij had de laatste dagen last van buikloop. „Bij Vossemeer ging het licht uit." De Tholenaar viel weg uit de kopgroep en kon ook niet aanhaken bij het peloton. Een bittere pil voor Van Dijke. „Als ik topfit zou zijn, was ik zeker bij de kopgroep gebleven." Alle renners waren vol lof over de organisatie van de eerste Omloop van Tholen. Maikel Goudzwaard, voorzitter van het organisatiecomi té, zag zijn studieproject slagen. De student vrijetijdsmanagement wil ook de volgende edities van de wielerwedstrijd tot een goed ein de brengen. „Het was een heel mooie ervaring. Ik blijf het de komende jaren graag organiseren" Altijd goedkoper dan Hema en Kruidvat. 10x15 cm verwerkingskosten per bestelling 0,99 48-uurs-service r. foto's bestellen via de site of in de winkels maak je eigen foto-album via www.verschurenfotovideo.nl Breda Lange Brugstraat, Ridderstraat Middelburg Lange Geere Roosendaal Dr Brabersstraat Oosterhout Arendstraat Steenbergen Kaaistraat Rijen Wilhelminaplein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30