Danceparade trekt 'Zeeland kan er Vaandels Zwaargewonde in Middelburg De krant 4 weken voor €9,95! PZC 2 Maandag 23 juli 2007 PZC WIM HOFMAN Bij het opruimen vond ik een paar oude foto's van mijn vader. Ze zijn klein en ik bekeek ze door een vergroot glas. Ik zag mijn vader, serieus zoals altijd op foto's. Wat was hij jong, toen! Om hem heen jonge mensen. Zij hebben een vaandel. Zo te zien zelf gemaakt. In het midden de letters V. I .O. De V staat voor Vlissingen, de I voor Jeugd of Jeugd bond, de O voor onthouding. Het was in de tijd dat men met vaandels liep. De socialisten liepen met vaandels, dikwijls ro de, de fascisten met rood-zwarte en die zongen: „Ons hemd blijft zwart, ons bloed blijft rood, ons lied blijft hard." De Mid denstand liep met vaandels en zong: „Mannen, broeders, bondgenoten, zonen van de Middelstand, Toont u waardig 't schoon verleden, keer'len nog van d'oude trant." De padvin ders liepen met vaandels, de ir„ I*roomse werklieden liepen met P vaandels en zongen: „Hoog staat vader ook achter het vaandel opgeheven, in de trouwe broederhand. Luid weer een vaandel klinken onze zangen: eer zij de werkmansstand." Of: „Hoe 't zweet ook gudsen mag, veel liever paarle een druppel neer, dan dat u het verwijt verteert: Verloren weer een dag! Verlo ren weer een dag!" Iedereen liep met vaandels, de Protestants- Christelijke - Jongelingenverenigingen liepen met grijze of oranje vaandels, Propagandaclubs liepen met vaandels. En zo liep mijn vader ook achter een vaandel. De kleuren er van ken ik niet. Misschien had die kleine club van jeugdige an ti-alcohol mensen in Vlissingen ook een lied. Misschien zon gen ze: „De drank is een geducht tyran. Wij drinken enkel wa ter. De drankfiesch raken wij niet an, nu niet en ook niet la ter." Misschien speelde mijn vader dan wel op zijn mandoline. Wie weet. En of het marcheren door de straten van Vlissingen ge holpen heeft, zullen we nooit weten. Hij dacht van niet. COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen pjansen@pzc.nl Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111-454651 Hulst, Steenstraat 37,4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, zaterdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: tel. 055- 5388000, fax 055-5388210, arbeids- markt@wegenerdagbladen.nl. Business to business, onroerend goed, educatie- en zorgadvertenties: tel. 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam@pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoe ring van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Weg ener en zorgvuldig geselecteerde partners. In dien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruik van uw e-mailadres wilt intrekken, kunt u een briefje sturen naar: PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zater dag 8.00-12.00 uur. Over de kwaliteit van de muziek kan worden getwist, maar over de organisatie werd geen wanklank gehoord. Een massaal toegestroomd publiek liet zich zaterdag welwillend door het kijkspel vermaken. door Henk Postma De enorme hoeveel heid regenponcho's kon onaangeroerd blijven. De zomer toonde zich zaterdag middag van z'n beste kant, toen een bonte stoet van vijftien zware, als discotheekjes opgetuigde vrachtwagens door het centrum van Middelburg trok. Met hier en daar een sprookjesachtig tafereel. Maar vooral met veel fuivende jon gelui: hossend, heupwiegend, zwaaiend, en soms ook nog met iets wat op een dansen leek. De ambities van de Fame DJ's 'We save humankind from bad music' gingen temidden van de kakafonie aan beats enigszins verloren. Maar dat werd ruimschoots goedge maakt doordat het lawaai- en kijk spektakel massaal aandacht trok. De organisatoren hadden het alle maal tot in de puntjes geregeld. Maar ook zij durfden na afloop geen slag te slaan naar het aantal bezoekers dat speciaal voor deze zevende Danceparade naar Middel burg kwam. Want er was ook veel winkelend publiek op de been. Ze ker is wel dat tienduizenden om standers zich welwillend door het kijkspel lieten vermaken. Organisator Martin Priem conclu deerde na afloop opgetogen: „Ik heb het nog nooit zo druk in Mid delburg gezien. Alleen, erkende hij, de aankleding van de stoet kan beter. De fetish lounge en dance club The Pleasuredome uit het Bel gische Essen behoort tot de deelne mers die zich dat niet hoeft aan te trekken. De club profileerde zich met een trucklading kinky vrouw volk, groene krokodillen en een wulpse zeemeermin. Die wist zich belaagd door een rookkanon en plastic waterpistooltjes. De Danceparade wil een 'show door Henk Postma MIDDELBURG - Vlak voor het begin van de Danceparade is zaterdag bij de Markt in Middelburg een 20-ja- rige Rotterdammer zwaar gewond geraakt. Hij stond op de stang tus sen een vrachtwagen en een aan hanger die de Lange Noordstraat in reed. Hij viel tussen de twee voertuigen. De aanhanger is over de borst en schouder van de jon gen gereden. Hij is met ernstig in wendig letsel naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam gebracht. De vrachtwagen, die werd bestuurd door een 37-jarige Goesenaar, behoorde niet tot de Danceparade. Dankzij de aanwezig heid van een ambulance, die door de Danceparade was ingehuurd, kon snel hulp worden verleend. neerzetten voor een zo breed mo gelijk publiek'. De vele internatio naal opererende diskockey's, die er voor opdraafden, hadden daar geen enkele moeite mee. Zij bedie nen de clubcultuur al jaren met massavermaak. In Middelburg luk te ze dat ook op plein en straat. Waarmee ook de grote sponsoren de bedrijven, als de Media Markt, de bierbrouwer, de pep- en de fris drankenfabrikant, ruimschoots aan hun trekken kwamen. Hun lo go's en namen spatten schreeu wend van de wagens. „Wees een engeltje", zo luidde de oproep van de organisatoren. Nog al wat deelnemers bleken dat let terlijk te hebben genomen. Her en der doken zilveren of witte vleugel tjes op. Een als Batman verklede dj had er vrede mee. Hij wist zich vergezeld door een schare buikdan- Gereserveerde plekken zouden niet voldoen aan huidige eisen. DEN HAAG - Woordvoerder Jaap Ne lemans van energiebedrijf Delta, dat de centrale in Borssele exploi teert, denkt dat Zeeland goede kaarten heeft als locatie voor een tweede kerncentrale. Minister Ma ria van der Hoeven (CDA, Econo mische Zaken) heeft deze week in een brief aan de Tweede Kamer ge meld dat zij laat onderzoeken of de gereserveerde plekken nog vol doen. Nelemans zegt dat Delta het voor nemen opvat als een teken dat kernenergie als serieuze optie wordt gezien: „En dat is winst." sende duivelinnen. De parade ein digde op het Hof van Tange, inge richt als streng bewaakte mega openluchtdiscotheek. Opgezweept door vermaarde dj's maakten de bijna vierduizend jeugdige par ty-gangers er daar een geanimeerd avondje van. De politie verrichte tien aanhou dingen, veelal op aangeven van de vele veiligheiddsmensen die door de organisatie waren inhuurd. Zij vatten vijf bezoekers in de kraag wegens bezit van xtc-pillen. Er wer den zo'n veertig van die pillen in beslag genomen. Verder waren er aanhoudingen wegens dronken schap, vervelend gedrag en een mishandeling. De parade hield zich keurig aan de geluidsnormen. Eén wagen kreeg een berisping. Maar of dat terecht was, kan pas vandaag worden bekeken. De locaties die nu in beeld zijn voor een tweede kerncentrale zijn Borssele, Eemshaven, Rotter dam-Maasvlakte, Moerdijk en de Westelijke Noordoostpolderdijk. PvdA-Kamerlid Diederik Samsom schat in dat van deze vijf locaties er maar één overblijft. De locaties zijn meer dan twintig jaar geleden aangewezen en voldoen volgens hem allang niet meer aan eisen om daar een kerncentrale te bou wen. „Vier van de vijf locaties kan Van der Hoeven wel schrappen." Een woordvoerder van Economi sche Zaken stelt dat de bewinds vrouw haar brief is begonnen met een verwijzing naar afspraken in het regeerakkoord over duurzame energie. Daarin is afgesproken dat deze kabinetsperiode geen nieuwe Ja, ik neem de PZC de eerste 4 weken voor maar 9,95 en aansluitend een vast abonnement met automatische betaling van 61,50 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 64,50 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 4 weken voor 9,95. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie Behalve op discogangers, mikt de Danceparade op een zo breed mogelijk publiek. De organisatoren bleken daar goed in geslaagd. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2